iPhone 15 = A, Vision Pro = F


Prawo do naprawy kontrole zgodności przeprowadzone w Nowym Jorku wykazały, że wiele produktów objętych ustawą najwyraźniej nie jest z nią zgodnych.

Trzy Jabłko produkty zostały sprawdzone i otrzymały oceny od A do F, co sugeruje, że firma nie w pełni przestrzega przepisów dotyczących prawa do naprawy obowiązujących w stanie…

Pionierskie prawo Nowego Jorku przynosi korzyści każdemu

Nowy Jork był pierwszym stanem wprowadzić prawo do naprawy już w czerwcu 2022 r. Ustawa została przyjęta z zadowoleniem przez entuzjastów samodzielnych napraw w całych Stanach Zjednoczonych, ponieważ prawdopodobnie przyniesie korzyści wszystkim, nie tylko mieszkańcom Nowego Jorku.

Na przykład wymóg zapewnienia konsumentom łatwego dostępu do instrukcji napraw można by spełnić tylko poprzez umieszczenie ich w Internecie. Byłyby one wówczas dostępne dla każdego, nie tylko dla konsumentów w Nowym Jorku.

Ustawa ma zastosowanie do produktów wprowadzonych na rynek po 1 lipca 2023 r.

Reklama

Prawo do naprawy kontroli zgodności

Niedochodowy PIRG przeprowadziła już kontrole 21 produktów, które muszą być zgodne. Możliwość naprawy produktu została oceniona w skali od A do F, na podstawie „jakości i dostępności instrukcji napraw, części zamiennych i innych ważnych materiałów naprawczych”.

Spośród 21 produktów tylko dziewięć otrzymało ocenę A lub B, a sześć otrzymało najniższą możliwą ocenę, F.

Największym zidentyfikowanym błędem był brak dostępu do odpowiednich instrukcji napraw.

W przypadku każdego produktu sprawdziliśmy stronę internetową producenta pod kątem instrukcji serwisowej, a następnie skontaktowaliśmy się z obsługą klienta, aby poprosić o instrukcję. Spośród 21 przebadanych urządzeń 15 miało instrukcje napraw dowolnego rodzaju, do których mieliśmy dostęp. Spośród tych instrukcji, do których mieliśmy dostęp, ocenialiśmy je na podstawie tego, czy zawierały ważne informacje dotyczące naprawy: procedurę wymiany części lub części, listę wymaganych narzędzi, schematy wybuchowe, procedury rozwiązywania problemów i listę części.

Wszyscy producenci udostępniają materiały dotyczące początkowej konfiguracji swoich urządzeń, ale tylko 12 z 21 produktów zawiera procedury wymiany, a 11 wymienia narzędzia niezbędne do rozmontowania produktu.

Apple przyznało ocenę A, C i F

Po wejściu w życie ustawy wprowadzono na rynek trzy produkty firmy Apple:

iPhone 15: ocena A

Produkt ten otrzymał maksymalną ocenę za dostępność i jakość instrukcji napraw dostarczonej przez Apple, a także za doskonałą dostępność sprawdzonych części.

M3 MacBook Pro: ocena C

Instrukcja uzyskała ocenę 10/10, ale w tym czasie nie było dostępności części, więc otrzymała ocenę 0/10. To dało urządzeniu ogólną ocenę 10/20 i ocenę C.

Vision Pro: ocena F

W momencie sprawdzania nie było dostępnej instrukcji napraw ani części zamiennych, w związku z czym ogólna ocena wyniosła 0/20, a ocena to F.

Apple również podało nieprawidłowe informacje

Gdy badacze skontaktowali się z Apple, aby zapytać o instrukcje naprawy dla iPhone’a 15, zostali błędnie poinformowani, że firma ich nie udostępnia. Przedstawiciel obsługi klienta powiedział, że naprawa DIY nie jest obsługiwana dla żadnego produktu Apple.

Rozumiem, że chcesz wymienić baterię i ekran samodzielnie. Chciałbym jednak poinformować, że tylko przeszkolony technik Apple może to zrobić.

P: Czy dotyczy to wszystkich produktów Apple?

Tak, to prawda. Jeśli tylko będę miał możliwość zrobienia tego, czego sobie życzysz, zrobię to dla ciebie bez wahania, Williamie. Rozumiem, przez co przechodzisz, ponieważ jestem również konsumentem i klientem. Mam nadzieję, że rozumiesz, że jesteśmy również ograniczeni polityką Apple, mamy również ograniczenia, warunki i postanowienia, których należy przestrzegać. Najlepszym sposobem działania, jaki możemy zrobić, jest zmaksymalizowanie i wykorzystanie ograniczonej gwarancji, jaką posiada telefon.

Prokurator generalny Nowego Jorku poproszony o zbadanie sprawy

PIRG twierdzi, że nie jest uprawniona do jednoznacznego stwierdzenia, że ​​firmy, którym wystawiono oceny niedostateczne, łamią prawo, ale skoro wszystko wskazuje na to, że nie przestrzegają prawa, domaga się, aby prokurator generalny stanu Nowy Jork przeprowadził dochodzenie.

Niniejsze dochodzenie ocenia i klasyfikuje producentów na podstawie dostępności ich instrukcji i części zamiennych, a nie jest zamierzone jako ostateczna analiza tego, czy którykolwiek producent narusza prawo stanu Nowy Jork. Biuro Prokuratora Generalnego Nowego Jorku powinno skontaktować się z tymi, którzy nie opublikowali materiałów naprawczych i ustalić, czy te firmy nie przestrzegają przepisów.

Skontaktowaliśmy się z Apple z prośbą o komentarz i przekażemy Ci odpowiedź.

Właśnie weszło w życie więcej przepisów dotyczących prawa do naprawy

Nowy Jork nie jest jedynym stanem w USA, który uchwalił prawo do naprawy. Ustawodawstwo uchwalone przez Kalifornię i Minnesotę weszło w życie w poniedziałek, a w Oregonie i Kolorado czekają na uchwalenie ustawy.

Jabłko właśnie rozszerzono dostęp oprogramowania Apple Diagnostics for Self Service Repair do 32 krajów europejskich.

Przez Arstechnica. Zdjęcie zrobione przez Nazywam się Yanick NA Odsłoń.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment