iPadOS 18: najważniejsze nowe funkcje i najważniejsze rzeczy, których wciąż brakuje


Firma Apple oficjalnie udostępniła iPadOS 18 Beta 1 wszystkim programistom do wypróbowania. Zaryzykowałem i zainstalowałem go na moim głównym iPadzie M4 Pro, więc Ty nie musisz tego robić. Co zaskakujące, pomimo wielu błędów, nie jest tak źle, jak się spodziewałem. Oto najlepsze funkcje dostępne na Twoim iPadzie i to, czego jeszcze brakuje.

Koniecznie obejrzyj nasz praktyczny film dotyczący iPadOS 18, aby naprawdę poczuć, jak działa nowy system operacyjny:

Obsługiwane iPady

Pierwsze pytanie, jakie zadawali ludzie, dotyczyło tego, czy ich iPad będzie kompatybilny z nową aktualizacją iPadOS 18. Poniżej znajdują się wszystkie iPady, które będą to obsługiwać.

 • iPad Pro (M4)
 • iPad Pro 12,9 cala (3. generacji i nowsze)
 • iPad Pro 11 cali (1. generacji i nowsze)
 • iPad Air (M2)
 • iPad Air (3. generacji i nowsze)
 • iPad (7. generacji i nowsze)
 • iPad mini (5. generacji i nowsze)

Możesz go kochać lub nienawidzić iPadOS. To niesamowite, jak daleko Apple wciąż oferuje wsparcie. Nawet iPad Pro 2018 nadal otrzymuje tę nową aktualizację! Podaj nazwę innego urządzenia mającego ponad 6 lat i otrzymującego zupełnie nowe aktualizacje systemu operacyjnego.

Reklama

Nowy ekran główny

Wszystkie aktualizacje, które otrzymaliśmy z iOS 18, zostały przesłane na iPada. Oto niektóre z wyróżniających się funkcji ekranu głównego, o których warto wiedzieć:

 • Możliwość umieszczania ikon aplikacji w dowolnym miejscu na ekranie
 • Możliwość powiększania i zmniejszania rozmiaru widżetów bezpośrednio na ekranie głównym
 • Zmiana motywu ikon z trybu jasnego na ciemny
 • Zmiana koloru odcienia ikony w celu dopasowania do bieżącej tapety
 • Zmiana rozmiaru ikony aplikacji
Zrzut ekranu

Powiedziałbym, że w 80% przypadków wygląda świetnie. Odcienie i odcienie zaczynają wyglądać nieestetycznie, jeśli tapeta zawiera dużo kolorów, ale jeśli użyjesz bardziej monochromatycznych kolorów, możesz uzyskać naprawdę ładny wygląd. Ogólnie podoba mi się ten nowy wygląd personalizacji. Szkoda, że ​​nie można tworzyć w pełni niestandardowych ikon, ale cieszę się, że Apple było w stanie zapewnić nam przynajmniej to. Kolejną miłą ciekawostką wartą rozważenia jest możliwość zmiany rozmiaru widżetów bezpośrednio na ekranie głównym. Kiedy wejdziesz w tryb poruszania się/skakania (skomentuj poniżej, jak to nazywasz), w prawym dolnym rogu widżetu pojawia się mała zakładka. Możesz pociągnąć tę zakładkę, aby zmienić rozmiar widżetu.

Nowe centrum sterowania

Centrum sterowania przeszło ogromną modernizację zarówno pod względem wizualnym, jak i funkcjonalnym. Pierwsza duża zmiana będzie dotyczyć wyglądu. Wszystkie ikony wyglądają nieco inaczej. Są albo pełnymi okręgami, gdy są w najmniejszej wersji, albo mają kształt pigułki, gdy są większą ikoną. Apple dodało także różne widoki dla centrum sterowania. Możesz więc przesunąć palcem w dół, aby dodać więcej stron z ikonami lub nawet zobaczyć większy widok aplikacji, takich jak Muzyka, Homekit, a nawet całej łączności.

Dużą zmianą funkcjonalną jest to, że nie można go w 100% przestawiać. Od lat mamy to samo centrum sterowania, więc możliwość przenoszenia każdej ikony jest dla mnie wielką sprawą. Możesz nie tylko przenosić ikony i układać je według własnego uznania, ale możesz także całkowicie je usunąć, a także dodać nowe ikony z setek natywnych elementów sterujących Apple. Zewnętrzni programiści będą również mogli tworzyć ikony centrum sterowania, co będzie świetne!

Zrzut ekranu

Kalkulator i notatki matematyczne

Gdyby tylko to było dostępne 10-12 lat temu, kiedy byłem jeszcze w szkole średniej i na studiach. Firma Apple wstrzymała się z tworzeniem dedykowanej aplikacji kalkulatora dla iPada, ponieważ nie chciała instalować na iPadzie żadnej starej aplikacji kalkulatora. Musieli to zrobić na sposób Apple. Na 100% to zrobili.

Sama aplikacja kalkulatora jest bardzo znana i bardzo prosta. Zawiera podstawowy kalkulator do prostych obliczeń arytmetycznych oraz kalkulator naukowy do rozwiązywania problemów z geometrią i algebrą. Ale przełomem są tutaj nowe notatki matematyczne. Do tego trybu można wejść za pomocą aplikacji kalkulatora lub bezpośrednio w aplikacji do notatek. Wymaga dowolnego równania matematycznego, które napiszesz i możesz je natychmiast rozwiązać. Co więcej, możesz modyfikować równania, a odpowiedź zmienia się w czasie rzeczywistym. Kolejną niesamowitą funkcją jest to, że możesz także zapisać równanie wykresu, a ono wyświetli je za Ciebie. Możliwości tutaj wydają się dość nieograniczone. Widziałem użyte równania fizyczne, rozwiązania geometryczne i dowody. Chciałbym tylko, abyśmy mogli poprosić Apple o pokazanie, jak rozwiązano problem, zamiast po prostu podawać odpowiedź. Być może w przyszłej wersji.

Jest o wiele więcej nowych funkcji w iPadOS 18, a my dopiero zarysowujemy powierzchnię. Daj mi znać, co sprawia Ci największą przyjemność!

Czego brakuje?

Jeśli chodzi o iPadOS 18 i wszystko, co pokazali, wciąż brakuje nam kilku funkcji. Większość, jeśli nie wszystkie, ma związek z Apple Intelligence. Na chwilę obecną Beta 1 nie posiada żadnych funkcji związanych z Apple Intelligence. Nie ma nowych animacji Siri, genmoji, integracji z ChatGPT. Wszystko to przyjdzie później, więc pamiętaj, aby podążać dalej.

Ale Apple zapomniał też zająć się wieloma problemami nękającymi iPady i iPadOS. Ludzie czekali, czy iPadOS 18 będzie systemem operacyjnym, który utwierdzi ich w przekonaniu, że iPad Pro jest teraz komputerem. A iPadOS 18 tego nie zrobił. Nadal jestem pierwszym użytkownikiem iPada, piszę to na iPadzie, ale jeśli ktoś się waha, to w WWDC i iPadOS 18 nie było nic, co zachęciłoby mnie do podjęcia tego kroku. Apple nie podał adresu:

 • Nowe ulepszenia menedżera sceny
 • tryb klapkowy
 • lepsze profesjonalne aplikacje
 • lepsza rozszerzona obsługa monitorów
 • Wrażenia podobne do Samsung Dex po zadokowaniu do klawiatury Magic Keyboard
 • Aplikacja Lepsze pliki

Ludzie, łącznie ze mną, chcieli zobaczyć te rzeczy. Ale na razie Apple uniknął tego wszystkiego, każąc nam czekać kolejny rok.

Końcowe przemyślenia

Podsumowując, ta aktualizacja była miłym krokiem naprzód. Dodał kilka nowych, ciekawych funkcji i lepszą personalizację. Jestem pewien, że Apple Intelligence będzie bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu. Ale wciąż są rzeczy, których chcą użytkownicy iPadów.

Co sądzisz o tej aktualizacji? Którego iPada obecnie używasz? Czy iPadOS 18 był wystarczający, aby zachęcić Cię do zakupu nowego iPada? Omówmy to w komentarzach poniżej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment