iPad Pro M4 ma nową funkcję zabezpieczeń, o której Apple nam nie powiedział


W ciągu ostatnich kilku lat firma Apple zyskała reputację firmy dbającej o prywatność użytkowników. Marketing firmy lubi często podkreślać ten punkt, aby odróżnić firmę od konkurencji.

Co ciekawe, nowe odkrycie ujawnia, że ​​właśnie wydany iPad Pro M4 zawiera nową funkcję zabezpieczeń, o której Apple nikomu nie powiedział.

Wskaźniki mikrofonu i kamery są bezpieczniejsze

Jak odkrył Guilherme Rambo, iPad Pro M4 firmy Apple ma ulepszenia zabezpieczeń związane ze wskaźnikami świetlnymi mikrofonu i kamery.

Rambo pisze na Mastodonie:

Ciekawostka o iPadzie Pro M4: to pierwsze urządzenie obsługujące i wykorzystujące nowy mechanizm Apple Secure Indicator Light (SIL). Podczas korzystania z mikrofonu lub kamery odpowiednia kropka wskaźnika jest skutecznie renderowana sprzętowo, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek złośliwe oprogramowanie lub aplikacja przestrzeni użytkownika będzie mogła uzyskać dostęp do tych czujników bez wiedzy użytkownika.

Firma Apple jako pierwsza wprowadziła wskaźniki świetlne mikrofonu i kamery — małe pomarańczowe i zielone kropki, które pojawiają się, gdy czujniki są używane —ponownie jesienią 2020 r z iOS 14.

Reklama

Wskaźniki te miały na celu zwiększenie świadomości użytkowników, kiedy aplikacja może podsłuchiwać lub nagrywać wideo, a wszystko po to, aby odwieść złe osoby od wykorzystywania sprzętu iPhone’a bez zgody użytkownika.

Chociaż w przeszłości wskaźniki te były powiązane z wyzwalaczami oprogramowania, nowa kontrolka bezpiecznego wskaźnika w iPadzie M4 wydaje się jeszcze bardziej zabezpieczać system, powiązując jego kontrolę z komponentami sprzętowymi.

Nowa funkcja możliwa dzięki Secure Exclave

Rambo jako pierwszy odkrył istnienie nowej „Bezpiecznej Eksklawy” jako części chipa M4 kilka tygodni temu, ale do dziś nie było jasne, co umożliwił ten cały element bezpieczeństwa. Wydaje się, że przynajmniej jedną funkcją jest zapobieganie wszelkim manipulacjom przy wskaźnikach mikrofonu i kamery. Dzięki temu masz pewność, że działają zgodnie z przeznaczeniem i żadne złośliwe aplikacje nie są w stanie ich obejść.

Obecnie nowy iPad Pro jest jedynym urządzeniem wyposażonym w ten nowy protokół bezpieczeństwa, ale prawie na pewno trafi on do układu A18 iPhone’a 16 Pro i modeli M4 Mac jeszcze w tym roku.

W międzyczasie być może Apple nie wspomina publicznie o tej funkcji, ponieważ niezamierzenie oznaczałoby to, że istniejące wskaźniki mikrofonu i kamery we wszystkich innych urządzeniach nie są tak bezpieczne, jak mogłyby być.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment