iPad Air jest teraz cięższy niż iPad Pro


Widząc słowo Air na produkcie Apple, zakładam dwie rzeczy: będzie cienki i lekki. Nie można tego tak naprawdę założyć w przypadku niedawno ogłoszonego iPada Air. Po pierwsze, zarówno 11-calowy, jak i 13-calowy iPad Pro jest cięższy i grubszy niż którykolwiek z modeli iPada Pro.

Zobacz tabele porównawcze specyfikacji.

Więc co tak naprawdę oznacza Powietrze?
Zrzut ekranu: Apple

13-calowy iPad Air jest w rzeczywistości cięższy niż iPad 10. generacji.
Zrzut ekranu: Apple

11-calowy Air waży 1,02 funta, a 11-calowy Pro 0,98 funta. 13-calowy Air waży 1,36 funta, a 13-calowy Pro 1,28 funta. Nie chodzi tu tylko o wagę. Oba rozmiary iPada Pro są również cieńsze.

Podczas wydarzenia „Let Loose” iPad Air został scharakteryzowany jako iPad nie całkiem podstawowego poziomu, w którym funkcje Pro są filtrowane pod kątem szerszej publiczności (również nie aż tak drogie, ale też nie do końca budżetowe). A więc środek. Czy to właśnie oznacza teraz Powietrze?

Reklama

Być może w przypadku iPadów, ale w przypadku MacBooków tak nie jest. Air jest nadal urządzeniem podstawowym, które jest cieńsze i lżejsze (rodzaj) w porównaniu z linią MacBook Pro, co prowadzi do mojej drugiej kwestii: oferta produktów Apple jest kontynuowana stają się coraz bardziej zagmatwane w miarę wprowadzania coraz większej liczby konfiguracji.

Cały sens budowania marki polega na tym, aby Twoi klienci wiedzieli, co otrzymują. To, co sprawiło, że pseudonim Air zadziałał, to to, że przekazuje poczucie lekkości. Zwiewność, jeśli wolisz. Ale jeśli Air nie jest Twoim najcieńszym i najlżejszym iPadem – to dlaczego po prostu nie zrobić z niego iPada 11. generacji i zachować 10. generacji jako opcję budżetową? Apple robi to cały czas w przypadku iPhone’ów. Uczynił to, wprowadzając na rynek iPady 10. generacji!

Co Apple ma przeciwko nasyceniu kolorów? To nawet nie jest produkt Pro!
Obraz: Jabłko

Rozumiem, że klienci Apple znają markę Air i ogólnie ją uwielbiają – i że nie można tego nazwać iPadem Mid. Ale słowa mają znaczenie! Jeśli Apple ma na myśli iPada klasy średniej, z pewnością są geniusze marketingu, którzy wymyśliliby na to sprytne określenie.

Ale Apple próbował również przekonać nas wszystkich, że iPad Air jest dostępny w kolorze fioletowym. To naprawdę bardziej liliowy, jeśli czujemy się hojni. (już miałem mój spór z Apple w związku z definicją słowa „fioletowy” ale nadal mnie to denerwuje.) Czasami Apple po prostu nie trafia w sedno, jeśli chodzi o nazewnictwo — na przykład nazywanie cięższych i grubszych iPadów Air. Rozumiem, że w przypadku iPada Air mówimy o setnych i dziesiątych części funta. Spieram się co najwyżej o milimetr grubości. Przeciętny człowiek prawdopodobnie nie zauważy zbyt wiele osobiście. Ale chodzi o zasadę.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment