iOS: jak skanować dokumenty za pomocą aplikacji Notatki


Apple co roku ulepsza swoją aplikację Notatki, a możliwość skanowania dokumentów w aplikacji na iOS jest lepsza niż kiedykolwiek. Po przerwie zobacz, jak działa ta przydatna funkcja. Przyjrzymy się również, jak skanować dokumenty bezpośrednio w aplikacji Pliki.

Apple wykonał niezłą robotę, wdrażając płynne skanowanie dokumentów do Notatek. Działa dobrze i jest szybki i łatwy w użyciu. Uwielbiam synchronizowanie moich skanów na wszystkich moich urządzeniach Apple i bardzo szybkie udostępnianie skanów z oznaczaniem lub bez nich.

Należy pamiętać, że jeśli zamierzasz skanować wiele dokumentów, prawdopodobnie będziesz chciał skorzystać ze specjalnego skanera z podajnikiem, takiego jak Fujitsu ScanSnap Model. Ale jeśli wykonujesz bardziej swobodne skanowanie (lub nie potrzebujesz automatycznego podawania dokumentów), iPhone i iPad poradzą sobie z tym płynnie.

iOS: jak skanować dokumenty w aplikacji Notatki

  1. Otwórz nową lub istniejącą notatkę
  2. Stuknij ikonę aparatu i stuknij Skanuj dokumenty
  3. Umieść dokument w widoku kamery
  4. Możesz użyć opcji automatycznego przechwytywania, przenosząc dokument do wizjera lub używając przycisku migawki lub jednego z przycisków głośności, aby przechwycić skan
  5. W razie potrzeby dostosuj rogi skanu, przeciągając, a następnie stuknij Zachowaj skanowanie
  6. W razie potrzeby możesz zeskanować więcej stron, stuknij Zapisać w prawym dolnym rogu, kiedy skończysz

* Możesz także łatwo skanować dokumenty bezpośrednio do aplikacji Pliki, aby przenieść je do iCloud Drive / Maca lub innego urządzenia. Po otwarciu aplikacji Pliki dotknij ikony z trzema kropkami w prawym górnym rogu, a następnie dotknij opcji Skanuj dokumenty.

Oto jak wygląda skanowanie w aplikacji Notatki:

Reklama

Ta funkcja działa naprawdę dobrze w przypadku dokumentów o dowolnym rozmiarze, ale jest szczególnie przydatna w przypadku dużych dokumentów, których skanowanie za pomocą tradycyjnego skanera może być niewygodne.

Jedna wskazówka dotycząca dostosowania przechwyconego obszaru: stuknij nieco z dala od szkła powiększającego w każdym rogu, a następnie przeciągnij w żądane miejsce.

Jak skanować za pomocą iPhone'a iOS Notatki - przewodnik 2

Masz również możliwość korzystania z lampy błyskowej aparatu i filtrów podczas skanowania. Możesz zmienić te ustawienia u góry ekranu.

Możesz także edytować dokumenty po ich zeskanowaniu. Dotknij zeskanowanych dokumentów, aby wyświetlić pasek narzędzi do edycji (u dołu ekranu, pokazany na trzecim obrazku powyżej), aby dodać więcej stron, zmienić filtr, obrócić i przyciąć.

Stuknięcie przycisku udostępniania (prawy górny róg) z poziomu zeskanowanych dokumentów umożliwia oznaczanie, oznaczanie jako PDF, drukowanie, kopiowanie i udostępnianie.

Czytaj więcej 9to5Mac tutoriale:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rozwój AI poza GPT-4 powinien zostać wstrzymany – Woz, Musk

Współzałożyciel Apple'a Steve Wozniak Dołączył Elona Muska i czołowi naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją, wzywając do wstrzymania rozwoju zaawansowanej sztucznej inteligencji. Konkretnie,...

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!