iOS 17 wreszcie ułatwia skanowanie i stukanie kodów QR


iOS 17 zawiera niewielka, ale bardzo potrzebna zmiana w procesie skanowania kodów QR za pomocą aplikacji Aparat. Dzięki tegorocznej aktualizacji przycisk wyskakujący po zeskanowaniu kodu QR pojawia się teraz na dole aplikacji Aparat, tuż nad przyciskiem migawki, i jest nieruchomy…

Tę historię potwierdza Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Jedynym rozwiązaniem jest Mosyle który w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji Wykorzystaj rozwiązania Mosyle aby codziennie automatyzować wdrażanie, zarządzanie i bezpieczeństwo milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Kiedy Apple wprowadziło obsługę skanowania kodów QR za pomocą aplikacji Aparat na iPhonie w systemie iOS 11, wyskakujące okienko wyglądało jak powiadomienie push w górnej części interfejsu. W systemie iOS 13 firma Apple przeprojektowała interfejs, umieszczając żółty przycisk w samym wizjerze aparatu. Problem? Ten żółty przycisk poruszał się podczas przesuwania aparatu.

Ten projekt był punktem spornym dla wielu użytkowników – zwłaszcza że od czasu pandemii kody QR szybko zyskały na popularności. Przypomina to zabawę w kotka i myszkę, polegającą na naciśnięciu przycisku z kodem QR.

Jednak w iOS 17 Apple w końcu odniósł się do tej skargi. Teraz, gdy zeskanujesz kod QR, połączony przycisk pojawi się w dolnej części interfejsu aparatu, tuż nad przyciskiem migawki aparatu. Ułatwia to dotykanie jedną ręką i nie trzeba gonić za przyciskiem, gdy się porusza.

Reklama

Gdybym miał jedną skargę, to żółty przycisk powinien być większy i jeszcze łatwiejszy w dotknięciu. Mimo to jest to krok we właściwym kierunku.

iOS 17 jest obecnie jest już w fazie beta i jest dostępny dla każdego, a więcej informacji znajdziesz w naszym szczegółowym omówieniu tegorocznej aktualizacji. Aktualizacja obejmuje funkcję StandBy, interaktywne widżety, całkowicie odnowiony silnik autokorekty i wiele więcej.

To jedna z tych małych zmian, które znacząco poprawią jakość życia. Co sądzisz o nowym projekcie? Daj nam znać w komentarzach.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skrócone linki Google’a przestaną działać w przyszłym roku

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z usługi skracania adresów URL goo.gl firmy Google przed jej zamknięciem w 2019 r., bądź ostrożny — linki te przestaną...

Wadliwa aktualizacja systemu Windows od CrowdStrike uderza w banki i linie lotnicze na całym świecie

Wadliwa aktualizacja oprogramowania komputerów korporacyjnych firmy cyberbezpieczeństwa CrowdStrike spowodowała wyłączenie milionów komputerów, z których większość znajduje się w środowisku komercyjnym lub korporacyjnym lub...

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...
Advertisment