iOS 17 blokuje dostęp do prywatnych kart przeglądania Safari za uwierzytelnieniem Face ID


W iOS 16 Apple zadbało o to, aby album Ukryty w Zdjęciach mógł być automatycznie blokowany przed wścibskimi oczami za pomocą funkcji Face ID. W iOS 17 ta prywatność została teraz rozszerzona także na Safari dzięki przeglądaniu prywatnemu.

Interfejs przeglądarki Safari został nieco przeprojektowany, więc sekcja przeglądania prywatnego jest teraz dostępna po przesunięciu palca na ekranie kart. Jednak widoczność kart przeglądania prywatnego zostanie domyślnie zmieniona i wyświetli się komunikat „Przeglądanie prywatne jest zablokowane”.

Aby zobaczyć karty przeglądania prywatnego, użytkownik musi uwierzytelnić się za pomocą danych biometrycznych — Face ID lub Touch ID w przeglądarce Safari. Po pomyślnym uwierzytelnieniu danych biometrycznych zakładki zostają odsłonięte.

Gdy tylko wyjdziesz z sekcji przeglądania prywatnego i wrócisz do normalnej listy kart, przeglądanie prywatne ponownie się blokuje i do ich ujawnienia wymagane jest uwierzytelnienie.

Ta dodatkowa warstwa uwierzytelniania jest wymagana, mimo że sam telefon został już odblokowany. Oznacza to, że możesz bezpiecznie oddać swój telefon innej osobie, tak aby żadne wścibskie oczy nie mogły zobaczyć Twoich tajnych zakładek przeglądania prywatnego.

Reklama

Jeśli nie chcesz, aby Twoje prywatne karty przeglądania były chronione przez technologię biometryczną Touch ID lub Face ID, możesz wyłączyć tę opcję w aplikacji Ustawienia. Przejdź do Ustawienia -> Safari -> Wymagaj identyfikatora twarzy, aby odblokować przeglądanie prywatne i wyłącz przełącznik.

iOS 17 jest już dostępny jako bezpłatna aktualizacja dla iPhone’a i iPada.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment