iOS 17.4 w końcu nie usunie aplikacji internetowych z ekranu głównego w UE


W zeszłym miesiącu, Apple to potwierdziło iOS 17.4 usunie obsługę aplikacji internetowych na ekranie głównym w Unii Europejskiej. Apple stwierdził wówczas, że decyzja ta wynika z wymogów ustawy o rynkach cyfrowych związanych z obsługą alternatywnych silników przeglądarek na iPhonie.

Apple wycofuje się teraz z tej decyzji i twierdzi, że „będzie w dalszym ciągu oferować w UE istniejące aplikacje internetowe na ekranie głównym”.

Aplikacje internetowe na ekranie głównym już tu zostaną

Decyzja Apple o usunięciu aplikacji internetowych z ekranu głównego, znanych również jako progresywne aplikacje internetowe lub PWA, spotkała się z dużą krytyką. The Otwarte wspieranie sieci na przykład organizacja stwierdziła, że ​​„w wyniku” zmiany „całe kategorie aplikacji nie będą już dostępne w Internecie”.

Apple wyjaśnił wówczas, że będzie musiał zbudować „całkowicie nową architekturę integracji, która obecnie nie istnieje w iOS”, aby rozwiązać „złożone problemy bezpieczeństwa i prywatności związane z aplikacjami internetowymi korzystającymi z alternatywnych silników przeglądarek”. Jak stwierdziła firma, „nie było to praktyczne, biorąc pod uwagę inne wymagania DMA i bardzo niski poziom wykorzystania aplikacji internetowych na ekranie głównym przez użytkowników”.

Wraz z dzisiejszym ogłoszeniem firma Apple zmieniła kurs i stwierdziła, że ​​aplikacje internetowe na ekranie głównym będą nadal istnieć w Unii Europejskiej, tak samo jak przed iOS 17.4. „To wsparcie oznacza, że ​​aplikacje internetowe na ekranie głównym będą w dalszym ciągu tworzone bezpośrednio na platformie WebKit i jej architekturze zabezpieczeń oraz będą zgodne z modelem bezpieczeństwa i prywatności aplikacji natywnych na iOS” – wyjaśnia dziś Apple.

Reklama

Oznacza to, że wszystkie aplikacje internetowe na ekranie głównym będą nadal obsługiwane przez technologię WebKit, niezależnie od tego, czy aplikacja internetowa zostanie dodana przy użyciu przeglądarki Safari, czy nie – dokładnie tak, jak działa dzisiaj i działa od lat.

Oto pełne oświadczenie Apple:

Wcześniej firma Apple ogłosiła plany usunięcia funkcji aplikacji internetowych na ekranie głównym w UE w ramach naszych wysiłków mających na celu zapewnienie zgodności z DMA. Konieczność usunięcia tej możliwości została podyktowana złożonymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa i prywatności związanymi z aplikacjami internetowymi obsługującymi alternatywne silniki przeglądarek, co wymagałoby zbudowania nowej architektury integracyjnej, która obecnie nie istnieje w systemie iOS.

Otrzymaliśmy prośby o dalsze oferowanie wsparcia dla aplikacji internetowych na ekranie głównym w systemie iOS, dlatego będziemy nadal oferować istniejące funkcje aplikacji internetowych na ekranie głównym w UE. Ta obsługa oznacza, że ​​aplikacje internetowe na ekranie głównym są w dalszym ciągu tworzone bezpośrednio na platformie WebKit i jej architekturze zabezpieczeń oraz są zgodne z modelem zabezpieczeń i prywatności aplikacji natywnych na iOS.

Programiści i użytkownicy, na których mogło mieć wpływ usunięcie aplikacji internetowych z ekranu głównego w wersji beta systemu iOS w UE, mogą spodziewać się powrotu istniejących funkcjonalności aplikacji internetowych z ekranem głównym wraz z dostępnością systemu iOS 17.4 na początku marca.

Apple dodaje tę aktualizację do swoich Strona deweloperska w piątekzachowując jednocześnie pierwotne wyjaśnienie w sposób uniemożliwiający pełną przejrzystość.

Wersja 9to5Mac

Dla mnie jest to przykład niejasności ustawy o rynkach cyfrowych. Czytając między wierszami, brzmi to jak Apple myśl nie mógł oferować aplikacji na ekranie głównym opartych na WebKit w Unii Europejskiej ze względu na wytyczne DMA dotyczące równości przeglądarek.

Apple jasno zinterpretował wytyczne w ten sposób, że musiał oferować obsługę PWA dla alternatywnych silników przeglądarek, aby nadal oferować tę funkcję dla Safari i WebKit.

W ciągu dwóch tygodni od pierwszego ogłoszenia i związanego z nim sprzeciwu Apple zdał sobie – w ten czy inny sposób – że się mylił. Jakakolwiek jest historia, cieszę się, że Apple wysłuchał opinii i zmienił kurs w tej sprawie.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment