iOS 17.4 dodaje nowy monit w UE podczas pobierania z App Store [U]


Aktualizacja: Jabłko mówi Joe Rossingol że jest to błąd i zostanie naprawiony. W systemie iOS 17.4 użytkownicy nie otrzymają tego alertu podczas pobierania aplikacji z domyślnego sklepu z aplikacjami. „Arkusze instalacyjne aplikacji są automatycznie wyłączane w przypadku instalacji z domyślnego sklepu internetowego użytkownika” – Apple – czytamy na swojej stronie internetowej.


iOS 17.4 zawiera liczbę zmian wynikających z ustawy o rynkach cyfrowych w Europie. Jedną z tych zmian jest obsługa alternatywnych rynków aplikacji, a Apple wprowadza zmiany także we własnym sklepie App Store.

Jak zauważył Niléane z MacStories na Mastodon, iOS 17.4 w UE zawiera nowy ekran powitalny, gdy chcesz zainstalować aplikację z App Store.

Komunikat brzmi: „App Store” chce zainstalować aplikację. Przed instalacją sprawdź informacje.” Pod ostrzeżeniem znajdują się szczegółowe informacje o aplikacji, którą zamierzasz zainstalować. Następnie możesz kliknąć osobny przycisk „Zainstaluj aplikację”, jeśli chcesz kontynuować proces. Jeśli nie, dostępna jest opcja „Anuluj”.

Przypomina to wyskakujące okienko, które pojawi się po zainstalowaniu aplikacji z zewnętrznego sklepu z aplikacjami. Jednym z kluczowych punktów porozumienia DMA jest to, że Apple nie może faworyzować własnego App Store nad sklepami z aplikacjami innych firm. Z tego powodu ostrzeżenie pojawia się także podczas pobierania aplikacji ze sklepu Apple App Store.

Reklama

W iOS 17.4 Apple umożliwi także użytkownikom ustawienie zewnętrznych sklepów z aplikacjami jako domyślnych sklepów z aplikacjami. Użytkownicy będą mogli instalować zewnętrzne rynki aplikacji oferowane przez operatora witryny internetowej tego rynku aplikacji.

Więcej o iOS 17.4

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment