iOS 17.4: Apple kontynuuje prace nad funkcjami Siri i Wiadomości opartymi na sztucznej inteligencji, z pomocą ChatGPT


Jabłko jest powszechnie oczekiwane w czerwcu zaprezentuje główne nowe funkcje sztucznej inteligencji w iOS 18. Kod znaleziony przez 9 do 5Mac w pierwszej wersji beta systemu iOS 17.4 pokazuje, że Apple kontynuuje prace nad nową wersją Siri opartą na technologii dużych modeli językowych, przy niewielkiej pomocy z innych źródeł.

W rzeczywistości wydaje się, że Apple używa interfejsu API ChatGPT OpenAI do wewnętrznych testów, aby pomóc w opracowywaniu własnych modeli sztucznej inteligencji.

Zgodnie z tym kodem iOS 17.4 zawiera nową prywatną platformę SiriSummarization, która wykonuje wywołania API ChatGPT OpenAI. Wygląda na to, że Apple używa tego do wewnętrznych testów swoich nowych funkcji sztucznej inteligencji.

Istnieje wiele przykładów podpowiedzi systemowych dla środowiska SiriSummarization w systemie iOS 17.4. Obejmuje to słowa „proszę podsumować”, „proszę odpowiedzieć na te pytania” i „proszę podsumować dany tekst”.

Monity systemowe zawierają także informację o tym, co należy zrobić w przypadku otrzymania danych wejściowych w postaci wiadomości iMessage lub SMS-a. To się zgadza poprzednie raporty z Bloombergaw którym stwierdzono, że Apple pracuje nad integracją sztucznej inteligencji z aplikacją Wiadomości, która będzie w stanie „wpisywać pytania i automatycznie uzupełniać zdania”

Biorąc pod uwagę, że użytkownik otrzymał SMS-y zawierające nadawcę, treść i pola send_time, zasugeruj odpowiednią akcję, którą powinien podjąć asystent głosowy, w tym typ akcji, wartość akcji, typ wartości akcji i wskaźnik zaufania w formacie JSON. Możliwe typy akcji to MessageReply, GetDirection, Call, SaveContact, Remind, MessageContact i None. Możliwe wartości ActionValueType to wiadomość, adres, numer telefonu, kontakt i przypomnienie. Możliwa wartość wyniku waha się od 0 do 1, co reprezentuje poziom pewności sugerowanego działania.

Reklama

Jest mało prawdopodobne, aby Apple wykorzystywał modele OpenAI do obsługi którejkolwiek ze swoich funkcji sztucznej inteligencji w iOS 18. Zamiast tego testuje własne modele AI w porównaniu z ChatGPT.

Na przykład platforma SiriSummarization może wykonywać podsumowania przy użyciu modeli na urządzeniu. Wygląda na to, że Apple wykorzystuje własne modele sztucznej inteligencji do zasilania tego frameworka, a następnie wewnętrznie porównuje swoje wyniki z wynikami ChatGPT.

W sumie kod iOS 17.4 sugeruje, że Apple testuje cztery różne modele sztucznej inteligencji. Obejmuje to wewnętrzny model Apple o nazwie „Ajax”, który Bloomberg już o tym informował. iOS 17.4 pokazuje, że istnieją dwie wersje AjaxGPT, w tym jedna przetwarzana na urządzeniu i druga, która nie jest.

Inne modele, do których odwołuje się iOS 17.4, to wspomniany ChatGPT oraz FLAN-T5, który można dowiedz się więcej tutaj.

Najważniejszym wnioskiem z tych ustaleń jest to, że Apple zwiększa wysiłki na rzecz integracji dużych modeli językowych z systemem iOS. Godne uwagi jest również to, że Apple jednocześnie opracowuje własny system i porównuje wyniki tego systemu z takimi rozwiązaniami, jak ChatGPT i FLAN-T5.

W październiku, Bloomberga Mark Gurman dał dogłębne podsumowanie na temat niektórych celów Apple dotyczących sztucznej inteligencji w iOS 18. W raporcie wskazano, że „istnieje edykt” w zespole oprogramowania Apple i Craiga Federighiego nakazujący wypełnienie iOS 18 „funkcjami działającymi w oparciu o wielojęzyczny model firmy”.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment