iOS 17.3 i macOS 14.3 zawierają ponad 10 poprawek bezpieczeństwa


W poniedziałek Apple udostępniło publicznie iOS 17.3 i macOS Sonoma. Aktualizacje wprowadzają kilka nowych funkcji, takich jak wspólne listy odtwarzania w Apple Music i nowy tryb ochrony przed kradzieżą urządzenia dla użytkowników iPhone’a. Obie aktualizacje zawierają jednak także ponad 10 poprawek zabezpieczeń. Czytaj dalej, aby szczegółowo opisać, co dokładnie zostało naprawione w dzisiejszych aktualizacjach.

Poprawki zabezpieczeń zawarte w iOS 17.3 i macOS 14.3

Jak szczegółowo Apple na swoim strona internetowa z informacjami o zabezpieczeniach, iOS 17.3 i iPadOS 17.3 są dostarczane z 15 poprawkami zabezpieczeń, podczas gdy macOS Sonoma 14.3 naprawia 16 luk w zabezpieczeniach. Większość znalezionych i naprawionych exploitów jest taka sama w systemach iOS i macOS, ponieważ oba systemy mają wiele wspólnych funkcji i aplikacji.

Jeden z naprawionych exploitów dotyczył silnika neuronowego firmy Apple i mógł prowadzić do wykonania dowolnego kodu z uprawnieniami jądra. Inny exploit w wyszukiwarce poczty może umożliwiać aplikacjom innych firm dostęp do wrażliwych danych użytkownika. Istnieje również naprawiony exploit, który umożliwia skrótom wykorzystywanie poufnych danych do wykonywania określonych czynności bez monitowania użytkownika.

Co ciekawe, istniał intrygujący exploit związany z zarządzaniem strefą czasową, który umożliwiał aplikacjom sprawdzanie numeru telefonu użytkownika w logach systemowych. Ten exploit został również naprawiony w aktualizacjach. Apple naprawiło także wiele naruszeń bezpieczeństwa wykrytych w przeglądarce Safari, WebKit i jądrze.

Aktualizowanie urządzeń do najnowszej wersji systemu operacyjnego jest niezwykle ważne, aby zapewnić, że będą mniej podatne na złośliwe ataki.

Reklama

Aktualizuj teraz

Użytkownicy iPhone’a i iPada mogą zaktualizować system do iOS 17.3 i iPadOS 17.3, wybierając Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. Użytkownicy komputerów Mac mogą zainstalować system macOS Sonoma 14.3, wybierając Ustawienia systemowe > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Oprócz tych aktualizacji firma Apple wydała także iOS 16.7.5 i iOS 15.8.1 z tymi poprawkami zabezpieczeń dla urządzeń, które nie otrzymują już głównych aktualizacji systemu.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment