iOS 17.2 beta 1: Oto wszystkie nowe funkcje i zmiany


iOS 17.2 beta 1 jest już dostępnyi jest pełen nowych funkcji i zmian. Od nowej aplikacji Journal po nowe funkcje Apple Music i aktualizacje przycisku akcji – poniżej znajdziesz pełne podsumowanie wszystkiego, co do tej pory pojawiło się w iOS 17.2.

iOS 17.1 zawiera kompilację o numerze 21C5029g. Jest teraz dostępna dla zarejestrowanych programistów, którzy mogą aktualizować za pomocą aplikacji Ustawienia, przechodząc do „Ogólne”, a następnie wybierając „Aktualizacja oprogramowania”. Oczekujemy, że iOS 17.1 zostanie udostępniony publicznym testerom wersji beta jeszcze w tym lub przyszłym tygodniu.

Co nowego w iOS 17.2 beta 1?

Nowa aplikacja Dziennik

Największą zmianą w iOS 17.2 jest dodanie nowej aplikacji Journal, którą Apple po raz pierwszy zaprezentował na czerwcowej konferencji WWDC. Apple opisuje nową aplikację Journal jako „zupełnie nowy sposób doceniania chwil życia i zachowywania wspomnień”.

Nowe funkcje Apple Music

Reklama

W aplikacji Apple Music dostępnych jest kilka godnych uwagi nowych funkcji:

  • Wspólne playlisty: zapraszaj inne osoby do współpracy nad playlistami, dodając utwory, zmieniając kolejność playlist i nie tylko.
  • Nowa playlista Ulubione: Opierając się na wprowadzeniu funkcji „Ulubione” w iOS 17.1, pierwsza wersja beta systemu iOS 17.2 dodaje teraz dedykowaną listę odtwarzania „Ulubione”. Ta playlista jest generowana automatycznie dla każdego użytkownika Apple Music.

Nowa opcja „Tłumacz” dla przycisku Akcja

Użytkownicy iPhone’a 15 Pro mogą teraz przypisać przycisk akcji do nowej opcji „Tłumacz”. Po włączeniu tej opcji możesz nacisnąć przycisk akcji, aby automatycznie rozpocząć tłumaczenie głosu na tekst między dwoma różnymi językami.

Ta funkcja została po raz pierwszy zaprezentowana we wrześniu wraz z zapowiedzią iPhone’a 15 Pro, ale do tej pory była niedostępna.

Nowe widżety dla aplikacji Pogoda i Zegar

Firma Apple dodała trzy nowe widżety do aplikacji Pogoda:

  • Detale: Zobacz prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, wskaźnik UV, wiatr i inne.
  • Prognoza dzienna: Zobacz aktualne warunki pogodowe i codzienną prognozę dla danej lokalizacji.
  • Wschód i zachód słońca: Zobacz informacje o nadchodzących wschodach i zachodach słońca w Twojej lokalizacji.

Do aplikacji Zegar firma Apple dodała nowy widżet „Cyfrowy zegar”, który wyświetla aktualny czas w formacie cyfrowym, a nie analogowym. To pierwszy widżet zegara cyfrowego w ofercie Apple.

Weryfikacja klucza kontaktowego dla iMessage

Prawie rok temu firma Apple ogłosiła weryfikację klucza kontaktowego jako nową funkcję zabezpieczeń iMessage. Ta funkcja jest teraz dostępna w pierwszej wersji beta systemu iOS 17.2.

Weryfikacja klucza kontaktu umożliwia użytkownikom iMessage „dalszą weryfikację, czy komunikują się tylko z wybranymi osobami”. Apple podkreśliło, że ta funkcja została zaprojektowana dla użytkowników, którzy napotykają „wspólne groźby wobec ich kont internetowych”. Dotyczy to takich osób jak gwiazdy, dziennikarze i członkowie rządu.

Tapbacki i emoji

W aplikacji Wiadomości w systemie iOS 17.2 możesz teraz reagować na wiadomości za pomocą dowolnej naklejki lub emoji. Odbywa się to poprzez długie naciśnięcie wiadomości i wybranie nowej opcji „Dodaj naklejkę”. Ta funkcja została po raz pierwszy ogłoszona na WWDC, ale była dostępna dopiero dzisiaj, aż do wydania wersji beta systemu iOS 17.2.

Integracja Apple Music z filtrami Focus

iOS 17.2 beta 1 zawiera dużą zmianę dla użytkowników Apple Music, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoją historią słuchania i rekomendacjami.

Apple Music można teraz zintegrować z filtrami ostrości, co Apple wyjaśnia w następujący sposób: „Wybierz, czy odtwarzana muzyka będzie miała wpływ na rekomendacje i składanki, będzie wyświetlana w sekcji Ostatnio odtwarzane lub pokazywana innym osobom w Apple Music”.

Oznacza to, że po włączeniu określonego trybu skupienia możesz włączyć filtr ostrości Apple Music, aby zapobiec wpływowi odtwarzanych utworów na dane odsłuchowe.

Więcej o iOS 17.2 beta 1

Inne zmiany i nowe funkcje:

  • Podczas projektowania plakatu kontaktowego w systemie iOS 17.2 dostępna jest nowa opcja tęczowego tekstu.
  • W aplikacji Apple Books dodano nową opcję „Szybkie zanikanie” umożliwiającą przewracanie stron.

Czy zauważyłeś jakieś inne zmiany w iOS 17.2 beta 1? Daj nam znać w komentarzach! Przez resztę tygodnia w dzisiejszych aktualizacjach będziemy zamieszczać więcej informacji na temat wszystkich nowości.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment