iOS 17.1 zmienia zachowanie przycisku akcji w telefonie iPhone 15 Pro


iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max są wyposażone w nowy przycisk akcji, który pozwala użytkownikom ustawić takie funkcje, jak wyciszenie telefonu, włączenie latarki, a nawet uruchamianie skrótów po naciśnięciu przycisku. Użytkownicy mogą naciskać przycisk akcji nawet wtedy, gdy ekran nie jest włączony, ale teraz w iOS 17.1 Apple zmienia sposób działania przycisku, gdy iPhone jest w kieszeni.

Przycisk akcji ma nowe zachowanie w iOS 17.1

Kod znaleziony przez 9 do 5Mac w trzecia wersja beta iOS 17.1który został udostępniony we wtorek programistom, ujawnia, że ​​Apple poprawia sposób działania przycisku akcji w iPhonie 15 Pro w niektórych określonych sytuacjach.

Aktualizacja wprowadza nową funkcję, która zasadniczo wykrywa, kiedy iPhone znajduje się w kieszeni użytkownika (za pomocą czujników zbliżeniowych), aby zmienić zachowanie przycisku akcji. W takim przypadku użytkownicy będą musieli dłużej nacisnąć przycisk, aby uruchomić akcję. Chodzi o to, aby uniknąć niezamierzonych uruchomień, gdy telefon jest w kieszeni.

Cała funkcja działa niewidocznie dla użytkowników i nie ma dla niej żadnych ustawień. Mimo to wydaje się, że ta funkcja jest włączona dla każdego, kto zainstalował najnowszą wersję beta systemu iOS 17.1 na komputerze iPhone’a 15 Pro Lub iPhone’a 15 Pro Maxa.

Więcej o iOS 17.1

iOS 17.1 |  Nowe zachowanie przycisków akcji iPhone'a

iOS 17.1 wprowadza kilka nowych funkcji do iPhone’a. Użytkownicy Apple Music z pewnością to zauważą nowy przycisk do ulubionych utworów, a także opcje dostosowywania grafiki listy odtwarzania. Aktualizacja dodaje także nowa opcja wyłączania wyświetlacza w trybie StandBy po 20 sekundach. W Ustawieniach dostępny jest także nowy przełącznik, który umożliwia korzystanie z komórkowej transmisji danych w celu realizacji transferów AirDrop.

Reklama

Według Apple iOS 17.1 ma zostać udostępniony publicznie jeszcze w tym miesiącu, chociaż konkretna data nie jest jeszcze znana.

Programiści mogą zainstalować wersję beta, wybierając Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania na swoim iPhonie. iOS 17.1 jest również dostępny dla urządzeń zarejestrowanych w Oprogramowanie Apple w wersji beta.

Czy zauważyłeś jakieś inne zmiany w iOS 17.1 beta 1? Daj nam znać w komentarzach! Przez resztę tygodnia w dzisiejszych aktualizacjach będziemy zamieszczać więcej informacji na temat wszystkich nowości.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment