iOS 17.1 jest już dostępny z nowymi funkcjami i poprawkami błędów


Po około A miesiąc beta testów, iOS 17.1 będzie już w tym tygodniu dostępny dla ogółu społeczeństwa. Aktualizacja zawiera kilka nowych funkcji, poprawki błędów i ulepszenia wydajności. Poniżej znajdziesz pełne podsumowanie wszystkiego, co nowe…

iOS 17.1 i Francja

Jedna ze zmian w aktualizacji stanowi odpowiedź na obawy francuskich organów regulacyjnych dotyczące poziomu promieniowania iPhone’a 12. Władze francuskie określony że iPhone 12 nie przekracza już limitów testów narażenia na promieniowanie.

W iOS 17.1 Apple ma wprowadził zmiany jak iPhone 12 radzi sobie ze stanami poza ciałem. Zasadniczo iPhone 12 wcześniej zwiększał dozwoloną moc po wykryciu stanu poza ciałem, na przykład gdy siedział na stole. iOS 17.1 usuwa to zachowanie, aby zapewnić zgodność z francuskim protokołem testowym.

Co nowego w iOS 17.1?

Dla tych z nas, którzy nie mieszkają we Francji, iOS 17.1 zawiera zbiór innych nowych funkcji i zmian.

Nowe funkcje AirDrop

Reklama

Po pierwsze, aktualizacja dodaje nową funkcję AIrDrop, która umożliwia kontynuację transferu przez Internet, gdy wyjdziesz poza zasięg drugiego urządzenia. Ta funkcja została ogłoszona na WWDC w czerwcu, ale nie została uwzględniona w pierwszej wersji iOS 17 w zeszłym miesiącu. W Ustawieniach dostępny jest także nowy przełącznik, który umożliwia oprócz Wi-Fi korzystanie z komórkowej transmisji danych w celu realizacji transferów AirDrop.

Aktualizacje do Apple Music

Funkcje muzyczne Apple w iOS 17.1

iOS 17.1 wprowadza także kilka zmian w Apple Music:

 • Możesz teraz „ulubić” utwory, albumy i playlisty. W aplikacji Muzyka dostępne są nowe opcje filtrowania, które umożliwiają łatwe wyświetlanie ulubionych utworów w bibliotece.
 • Firma Apple dodała bibliotekę grafik, za pomocą której możesz dostosowywać swoje listy odtwarzania. Te nowe opcje znajdziesz, dotykając menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu listy odtwarzania i wybierając „Edytuj”.
 • Na dole list odtwarzania znajduje się nowy obszar „Propozycje utworów”, które Apple inteligentnie zaprezentuje, aby „pasowały do ​​klimatu Twojej listy odtwarzania”.

Zmiany w trybie gotowości

Tryb gotowości iOS 17.1

Apple dodało nowe opcji do trybu gotowościto funkcja, która podczas ładowania i w orientacji poziomej zmienia iPhone’a w inteligentny wyświetlacz. W aplikacji Ustawienia znajdziesz nową opcję „Wyświetlacz” w menu gotowości. Tutaj dostępne są nowe przełączniki umożliwiające automatyczne wyłączenie wyświetlacza po 20 sekundach lub nigdy.

Pierwsza wersja systemu iOS 17 nie oferowała takiego poziomu szczegółowej kontroli nad trybem StandBy. Nowa opcja „Nigdy” oznacza, że ​​teraz możesz mieć pewność, że Twoje widżety w trybie gotowości będą zawsze widoczne.

Te zmiany w trybie StandBy są jednak dostępne tylko na urządzeniach z zawsze włączonym wyświetlaczem, do których należą iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Nowe funkcje w Apple Wallet

zobacz Odkryj saldo w Apple Wallet

Dla użytkowników iPhone’a w Wielkiej Brytanii iOS 17.1 dodaje nową Funkcja połączonych kart który pokazuje saldo rachunku bieżącego użytkownika z jego banku, a także historię depozytów i płatności. W Wielkiej Brytanii ta funkcja jest obsługiwana przez interfejs Open Banking API i obsługiwana przez Barclays, HSBC, Lloyds, RBS, Monzo i Starling.

W Stanach Zjednoczonych nie ma odpowiednika API Open Banking. Apple ma jednak nawiązała współpracę bezpośrednio z Discover aby pokazać użytkownikom saldo karty i historię transakcji. W tej chwili nic nie wskazuje na to, kiedy Apple rozszerzy tę funkcję na większą liczbę banków w Stanach Zjednoczonych.

Nowe funkcje losowania zdjęć na ekranie blokady

losowe zdjęcia w iOS 17.1

iOS 17.1 stanowi odpowiedź na utrzymującą się od dawna skargę dotyczącą opcji Pomieszaj zdjęcia na ekranie blokady iPhone’a.

Opcja Photo Shuffle zadebiutowała w systemie iOS 16 i umożliwia przeglądanie zdjęć w bibliotece zdjęć oraz losowe wybieranie zdjęć na tapetę. Początkowa implementacja tej funkcji umożliwiała mieszanie obrazów ludzi, przyrody i zwierząt domowych, ale bez opcji dostrajania.

Jednak w systemie iOS 17.1 firma Apple dodała nową opcję, która pozwala wybrać konkretny album, którego chcesz używać w przypadku funkcji Pomieszaj zdjęcia na ekranie blokady.

Zmiany w przycisku Akcja

W przypadku iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max iOS 17.1 zawiera również optymalizacje dla nowego przycisku akcji. Aktualizacja dodaje nową funkcję, która wykorzystuje czujnik zbliżeniowy iPhone’a 15 Pro do wykrywania, kiedy iPhone znajduje się w kieszeni, aby zapobiec przypadkowym aktywacjom.

Oznacza to, że będziesz musiał nieco dłużej nacisnąć przycisk akcji, aby uruchomić akcję, jeśli telefon znajduje się w kieszeni.

Wskaźnik latarki na Dynamic Island

iOS 17.1 wprowadza wskaźnik latarki Dynamic Island na iPhone'a 14 Pro i iPhone'a 15

Po premierze iOS 17 użytkownicy iPhone’a 15 Pro byli szczęśliwymi odbiorcami nowej funkcji, która wykorzystywała Dynamic Island do informowania o włączeniu latarki.

Szokujące jest to, że nie ma powodu, dla którego ta funkcja miałaby być dostępna wyłącznie w iPhone’ie 15 Pro. Dzięki systemowi iOS 17.1 użytkownicy iPhone’a 14 Pro również będą mogli to zrobić zobacz nowy wskaźnik latarki na ich Dynamicznej Wyspie. Innowacja!

Poprawki błędów iOS 17.1

Oprócz tych nowych funkcji iOS 17.1 naprawia także mnóstwo błędów i problemów z wydajnością, które nękały niektórych użytkowników iPhone’a w ciągu ostatniego miesiąca. Oto, co według Apple zostało naprawione:

 • Obsługa klucza głównego dla zamków Matter
 • Poprawiona niezawodność synchronizacji ustawień Czasu przed ekranem na różnych urządzeniach.
 • Rozwiązuje problem, który może powodować Znaczące ustawienie prywatności lokalizacji do zresetowania podczas przenoszenia zegarka Apple Watch lub jego pierwszego parowania
 • Rozwiązano problem polegający na tym, że nazwy rozmówców przychodzących mogły nie pojawiać się podczas innego połączenia
 • Rozwiązuje problem polegający na tym, że niestandardowe i zakupione dzwonki mogą nie pojawiać się jako opcje dźwięku tekstu
 • Rozwiązuje problem, który może powodować klawiatura będzie mniej responsywna
 • Optymalizacje wykrywania awarii (wszystkie modele iPhone’a 14 i iPhone’a 15)
 • Rozwiązuje problem, który może powodować utrzymywanie się wyświetlanego obrazu

Jakich nowych funkcji najbardziej nie możesz się doczekać wypróbowania w iOS 17.1? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment