iOS 16 ponownie wysyła edytowane wiadomości do użytkowników iOS 15


Jedną z nowych funkcji iOS 16 jest opcja: edytuj i cofaj wysyłanie wiadomości w iMessage. Jednak, jak już wcześniej omówiliśmy, te funkcje nie są kompatybilne wstecz – co oznacza, że ​​zmiany nie mają wpływu na urządzenia z systemem iOS 15. W systemie iOS 16 beta 2 Apple wydaje się próbować to naprawić.

Użytkownicy korzystający z najnowszej wersji beta iOS 16, która została udostępniona deweloperom w środę, zauważyli, że Apple zmienił zachowanie edytowanych wiadomości na urządzeniach z poprzednimi wersjami iOS.

Teraz, gdy użytkownik edytuje wiadomość wysłaną przez iMessage na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 16, inni użytkownicy otrzymują nową wersję tej wiadomości, oznaczoną jako „Edytowane dla”. Oczywiście nie jest to tak płynne, jak ta funkcja, gdy obaj użytkownicy korzystają z systemu iOS 16 (ponieważ aplikacja zastępuje starą wiadomość nową), ale jest to lepsze niż w ogóle nie otrzymywać edytowanej wiadomości.

Niestety, przynajmniej na razie Apple nie wymyślił sposobu na usunięcie niewysłanych wiadomości z urządzeń z systemem iOS 15 lub wcześniejszymi wersjami. Oznacza to, że nawet jeśli usuniesz wiadomość na urządzeniu z systemem iOS 16, nadal będzie ona dostępna dla użytkowników iMessage, którzy nie zaktualizowali swoich urządzeń do najnowszej wersji systemu operacyjnego.

Jak edytować i cofać wysyłanie wiadomości w iOS 16

Ci, którzy już zainstalowali iOS 16 beta na swoich urządzeniach Apple, mogą edytować i anulować wysyłanie wiadomości iMessages, naciskając i przytrzymując wiadomość w aplikacji Wiadomości. Jednak te opcje są dostępne tylko przez 15 minut po wysłaniu wiadomości. Po tym nie możesz już edytować ani usuwać tej wiadomości.

Opcja ma również wywołało pewne kontrowersje ponieważ niektórzy użytkownicy uważają, że iMessage powinien udostępniać historię edytowanych i usuniętych wiadomości, aby chronić ofiary nadużyć. Jednak przynajmniej na razie Apple nie ujawniło żadnych planów zmiany sposobu działania.

Reklama

Po edycji lub usunięciu wiadomości inni użytkownicy korzystający z systemu iOS 16 otrzymują powiadomienie w ramach rozmowy o akcjach.

Więcej o iOS 16 beta

iOS 16 beta 2 jest dostępny wyłącznie dla programiści. Według Apple, pierwsza publiczna wersja beta zostanie wydana w lipcu, a oficjalna premiera spodziewana jest jesienią tego roku. Testerzy nadal powinni spodziewać się problemów z wydajnością i stabilnością podczas uruchamiania wersji beta iOS 16 na podstawowych urządzeniach.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!