iOS 14: Jak ukryć zdjęcia z biblioteki w aplikacji Zdjęcia


Od lat użytkownicy iPhone’a i iPada pytają o sposoby ukrycia zdjęć z głównej rolki aparatu w aplikacji Zdjęcia. Apple w końcu poszedł w jakiś sposób, aby rozwiązać tę funkcję w iOS 14 dzięki nowemu przełącznikowi ukrytego albumu. Oto jak ukryć zdjęcia z rolki aparatu na iPhonie w iOS 14…

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie chcą ukrywać zdjęcia, być może zrobiłeś zdjęcia przeznaczone tylko dla określonych osób lub masz zrzuty ekranu, które chcesz zachować, ale nie chcesz zaśmiecać swojej głównej biblioteki Zdjęć. Być może zrobiłeś zdjęcie prezentu dla swojego dziecka, które chcesz zatrzymać trochę dłużej.

W poprzednich wersjach iOS możesz „ukrywać” zdjęcia. Wybierz zdjęcie, naciśnij przycisk Udostępnij i naciśnij Ukryj. Spowoduje to usunięcie zdjęcia z głównej karty Biblioteki, dzięki czemu wydaje się, że jest ukryte.

Jednak zdjęcie można łatwo znaleźć, przechodząc do Albumy -> Inne albumy -> Ukryte.

To mija się z celem, ponieważ ktoś, kto ogląda wszystkie Twoje zdjęcia, może bardzo łatwo się do nich dostać. Maluch może przypadkowo dotknąć widoku ukrytego albumu, nie musi nawet wyraźnie go szukać.

Jednak dzięki iOS 14 możesz teraz pójść o krok dalej. Możesz teraz ukryć ukryty album, usuwając wszystkie ślady ukrytych obrazów z aplikacji Zdjęcia.

Reklama

Aby to zrobić, otwórz Ustawienia -> Zdjęcia i wyłącz Ukryty album. Następnie wróć do aplikacji Zdjęcia, a zauważysz, że nie ma sposobu, aby przejść do ukrytego albumu, a Twoje ukryte zdjęcia są naprawdę niedostępne w aplikacji Zdjęcia.

Chociaż jest to znaczący krok we właściwym kierunku, użytkownicy nadal będą chcieli więcej. Oczywiście, jeśli faktycznie próbujesz coś ukryć, intruz może bardzo łatwo otworzyć aplikację Ustawienia i wyłączyć przełącznik, aby samemu odsłonić ukryty album.

Wiele osób prosiło Apple o sposób na zablokowanie ukrytego albumu, na przykład za pomocą Touch ID lub Face ID, aby tylko oni mogli uzyskać do niego dostęp jako drugą warstwę uwierzytelniania poza odblokowaniem samego telefonu. Niestety, ten rodzaj funkcji nie jest dostępny w natywnej aplikacji Zdjęcia na iOS 14 (Apple pozwala jednak na blokowanie i zabezpieczanie hasłem notatek w Notatkach).

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rozwój AI poza GPT-4 powinien zostać wstrzymany – Woz, Musk

Współzałożyciel Apple'a Steve Wozniak Dołączył Elona Muska i czołowi naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją, wzywając do wstrzymania rozwoju zaawansowanej sztucznej inteligencji. Konkretnie,...

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!