IonQ Aria jest już dostępny w usłudze Amazon Braket Cloud Quantum Computing Service


Dzisiaj podczas Commercializing Quantum Global 2023, IonQ (NYSE: IONQ), lider w branży obliczeń kwantowych, ogłosił dostępność IonQ Aria na Amazon Braket, usłudze obliczeń kwantowych AWS. Rozszerza to istniejącą obecność IonQ na Amazon Braket, po debiucie systemu Harmony IonQ na platformie w 2020 roku. Dzięki szerszemu dostępowi do IonQ Aria, flagowego systemu IonQ z 25 algorytmicznymi kubitami (#AQ) — ponad 65 000 razy potężniejszym niż IonQ Harmony — użytkownicy mogą teraz badać, projektować i uruchamiać bardziej złożone algorytmy kwantowe, aby rozwiązywać niektóre z najtrudniejszych współczesnych problemów.

„Jesteśmy podekscytowani, że IonQ Aria będzie dostępny na Amazon Braket, ponieważ rozszerzamy sposoby, w jakie użytkownicy mogą uzyskać dostęp do naszego wiodącego komputera kwantowego u najszerzej stosowanego dostawcy usług w chmurze” – powiedział Peter Chapman, dyrektor generalny i prezes IonQ. „Amazon Braket odegrał kluczową rolę w komercjalizacji kwantowej i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jakie nowe podejścia przyjdą od najbystrzejszych, najbardziej ciekawskich umysłów w kosmosie”.

IonQ Aria dołącza do swojego poprzednika IonQ Harmony jako drugi system kwantowy IonQ dostępny na Amazon Braket. Dostępność obu systemów ma na celu zapewnienie odbiorcom o różnych potrzebach i zasobach możliwości obsługi obciążeń w systemie kwantowym najlepiej dostosowanym do ich konkretnych przypadków użycia. Dodatkowo, techniki ograniczania błędów IonQ mogą pomóc w zarządzaniu wpływem spójnych błędów na poziomie obwodu.

„Dodanie IonQ Aria do Amazon Braket zapewnia naszym globalnym klientom kolejny wybór, jeśli chodzi o wybór systemu kwantowego, który najlepiej odpowiada ich specyficznym potrzebom” — powiedział Richard Moulds, dyrektor generalny Amazon Brakt. „IonQ był partnerem startowym dla Braket i cieszę się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę, nie tylko poprzez zapewnienie dostępu do ich sprzętu najnowszej generacji, ale także po raz pierwszy uruchomienie możliwości stosowania łagodzenia błędów. Te nowe możliwości w połączeniu z funkcjami Braket, takimi jak Ponieważ zadania hybrydowe torują drogę klientom z różnych branż, takich jak finanse, opieka zdrowotna, chemia i produkcja, do badania nowych algorytmów kwantowych i odkrywania zastosowań krótkoterminowych”.

„IonQ Aria oferuje jedną z najlepszych wydajności algorytmicznych w branży. Niezmiennie jesteśmy zdumieni tym, co możemy zrobić, korzystając z tego najnowocześniejszego systemu, zwłaszcza w połączeniu z platformą Classiq. To sprawia, że ​​Aria jest naszą platformą z wyboru dla wielu algorytmów i aplikacji prowadzonym przez naszych użytkowników” — powiedział Amir Naveh, współzałożyciel i CPO w Classiq, wiodącej firmie zajmującej się oprogramowaniem kwantowym. „Przeniesienie go do Amazon Braket przynosi korzyści całemu ekosystemowi, umożliwiając większej liczbie pionierów kwantowych dostęp do wiodącego w branży sprzętu IonQ, jednocześnie korzystając z elastyczności, niezawodności i możliwości wyboru, które już zapewnia Braket”.

Dziś Airbus, GE Research, Dow Chemistry, Hyundai Motors i Laboratorium Badawcze Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych reprezentują garstkę globalnych firm i agencji korzystających z IonQ Aria do odkrywania nowatorskich rozwiązań dla swoich branż. Na początku tego roku IonQ ogłosił zamiar zainwestowania 1 miliarda dolarów w północno-zachodnim Pacyfiku w ciągu następnej dekady, zaczynając od otwarcia zakładu produkcyjnego komputerów kwantowych o powierzchni 65 000 stóp kwadratowych na obrzeżach Seattle w Bothell w stanie Waszyngton. Ponadto IonQ jest również wczesnym członkiem Northwest Quantum Nexus wraz z partnerami, takimi jak AWS, University of Oregon, University of Washington, Pacific Northwest National Laboratory i Washington State University.

Więcej informacji na temat wydajności, możliwości i aplikacji IonQ Aria można znaleźć na blogu Tutaj.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment