Inżynierowie tną RPO/RTO podczas wymiany taśmy na kopię zapasową Rubrik


Frankham Group, firma konsultingowa zajmująca się projektowaniem budowlanym z siedzibą w Kent, zrezygnowała z rozwiązań opartych na taśmach kopia zapasowa i wdrożył urządzenia Rubrik, co spowodowało skrócenie czasu przywracania danych z dni do godzin i umożliwienie pełnego wykorzystania zapewnienie odzyskiwania po awarii (DR). kiedy był potrzebny.

Firma z Sidcup – która rozważa przejście na IT w chmurze (patrz ramka) – zatrudnia 200 pracowników i ma cztery lokalizacje, w tym centrum danych w siedzibie głównej, skąd obsługuje hiperkonwergentną infrastrukturę Nutanix oraz pakiet aplikacji projektowych Autodesk i Trimble, a także produkty biurowe oparte na platformie Microsoft 365.

Około 50% zespołów firmy musi współpracować przy aplikacjach projektowych, podczas gdy geodeci zwykle korzystają z produktów pochłaniających mniej zasobów.

Wcześniej oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych było dostarczane przez firmę Veritas i opierało się na nośnikach taśmowych. Taśmy trzeba było zabrać do drugiej lokalizacji w Haywards Heath, oddalonej o około 40 mil, gdzie były przechowywane i skąd przeprowadzano przywracanie za pośrednictwem wcześniej używanych, ale wycofanych z eksploatacji serwerów wirtualnych vSphere.

Andy White, dyrektor IT grupy we Frankham, powiedział: „Zanim zabrano taśmy do Haywards Heath i odtworzono je, opóźnienie trwało cztery lub pięć dni. Nigdy nie mieliśmy dostępnych danych, które zostały niedawno zapisane”.

Ponadto, powiedział White, Integralność kopii zapasowych nigdy tak naprawdę nie została potwierdzona, a w niektórych przypadkach taśmy nie docierały do ​​drugiej lokalizacji, chyba że akurat wybierał się tam pracownik, co stanowiło ryzyko, ponieważ oznaczało, że kopie produkcyjne i kopie zapasowe znajdowały się w tym samym miejscu. Dodatkowo węzły, z których przywrócono dane, były stare i zawodne.

Reklama

Aby rozwiązać ten problem, Grupa Frankham rozpoczęła wdrażanie oprogramowania i urządzeń Rubrik do tworzenia kopii zapasowych oraz przełączania awaryjnego odzyskiwania po awarii w witrynie swojego partnera ds. kopii zapasowych, Assured Data Protection w Leeds.

Urządzenia Rubrik są wdrażane jako węzły 2U i 20 TB w Sidcup z nocnymi kopiami zapasowymi. Następnie następuje synchronizacja z infrastrukturą Assured. Prowadzone są również regularne testy zdolności DR.

Kluczowe korzyści dla White’a to spokój ducha oraz szybkość i niezawodność przywracania.

„Teraz nie mamy żadnych obaw, czy kopie zapasowe działają” – powiedział White. „Często wcześniej kopie zapasowe nie były weryfikowane. Teraz nasz partner monitoruje kopie zapasowe i pojemność niezbędną do ich przechowywania, a my możemy uzyskać codzienne raporty na temat każdego serwera. Mamy także możliwość tworzenia kopii zapasowych od całego serwera aż do maszyn wirtualnych i dysków”.

White powiedział, że cele dotyczące punktu przywracania (RPO) i docelowego czasu przywracania (RTO) zostały skrócone z maksymalnie tygodnia do kilku godzin oraz że w razie potrzeby pakiet odzyskiwania po awarii można uruchomić w ciągu kilku godzin.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...
Advertisment