inwestorzy zatwierdzają obniżkę wynagrodzeń Tima Cooka o 50 milionów dolarów, więcej


Apple odbyło się dziś zgodnie z wcześniej zaplanowanym terminem doroczne zgromadzenie akcjonariuszy, która pozornie przebiegła bez dramatu. Jak podsumował wg Bloomberga, inwestorzy Apple „ponownie wybrali zarząd, zatwierdzili plan wynagrodzeń i sprzeciwili się propozycjom akcjonariuszy, którym sprzeciwiła się firma”. To skutecznie daje Apple „czyste zamiatanie”.

Dzisiejsze Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odbyło się wirtualnie i Bloomberga mówi, że dyrektorzy Apple pojawili się podczas spotkania jako Memojis. Akcjonariusze, którzy złożyli propozycje, „mówili za pośrednictwem nagranych wcześniej wiadomości”. Firma Apple zaprezentowała również kilka filmów prezentujących aktualną ofertę produktów.

Wśród środków, które nie uzyskały aprobaty inwestorów, znalazł się taki, w którym wezwano Apple do „corocznego składania sprawozdań na temat jego zależności od Chin”. Apple odrzucił propozycję i powtórzył swoje zaangażowanie na rzecz praw człowieka.

Inne nieudane propozycje, podsumowane przez Bloomberga:

Środek „praw obywatelskich” miał na celu zlecenie audytu firmy dotyczącego wpływu Apple w tym obszarze, w tym jego wysiłków na rzecz integracji i różnorodności. W zeszłym roku akcjonariusze przeciwstawili się rekomendacji Apple i głosowali za kolejną propozycją dotyczącą praw obywatelskich. Apple poradził akcjonariuszom, aby głosowali przeciwko temu środkowi w tym roku, argumentując, że audyt z zeszłego roku był już w toku.

Inne odrzucone propozycje obejmowały jedną dotyczącą współpracy dyrektora zarządu z akcjonariuszami, zgłaszania różnic w wynagrodzeniach ze względu na rasę i płeć w firmie oraz poprawkę do regulaminu, która wymagałaby większej reprezentacji akcjonariuszy w zarządzie.

Inwestorzy zatwierdzili cztery propozycje, które Apple również poparło, w tym obniżkę wynagrodzenia Tima Cooka został wcześniej ogłoszony. Inwestorzy głosowali również za ponownym wyborem całej rady dyrektorów Apple, pomimo nieudanej propozycji usunięcia Ala Gore’a i Cooka z rady.

Docelowe całkowite wynagrodzenie pana Cooka na 2023 r. wynosi 49 milionów USD, co stanowi redukcję o ponad 40% w stosunku do jego docelowego całkowitego wynagrodzenia na 2022 r. Biorąc pod uwagę porównywalną wielkość, zasięg i wyniki firmy Apple, Komisja ds. Wynagrodzeń zamierza również umieścić docelowe roczne wynagrodzenie pana Cooka między 80. a 90. percentylem w stosunku do naszej głównej grupy porównawczej na przyszłe lata.

Reklama

W innym miejscu podczas spotkania Tim Cook nazwał zmiany klimatu „jednym z najpilniejszych problemów naszych czasów”. Jak podsumował wg Patricka McGee na Twitterzewiększość pytań od inwestorów była, jak można się spodziewać, rozczarowująca.

  • Cook powtórzył plany Apple dotyczące przeniesienia sklepów Apple Store do Indii.
  • Cook zachwalał „prężnie rozwijającą się społeczność programistów aplikacji Apple” w Indiach, która stworzyła prawie 100 000 aplikacji.
  • Cook zachwalał dalszy wzrost wypłat dywidend przez Apple.
  • Cook powiedział, że aparaty iPhone’a „wkładają całą hollywoodzką ekipę do kieszeni”.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!