Inwestorów AAPL nie obchodzi, że Apple Car zostanie odwołany


To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy informację, że Samochód Apple jest odwołany, ale wczorajszy Bloomberga raport wydaje się ostateczny – z dwoma bardzo starszymi osobami Jabłko dyrektorzy mówią, że tak wydał oficjalne oświadczenie zespołowi Titan.

Ale chociaż w pewnym sensie może to być wiadomość dramatyczna, po tym, jak firma wydała ogromne kwoty w ciągu ponad dziesięciu lat, dowody są takie, że inwestorzy AAPL pozostali niemal niewzruszeni…

Apple Car zostaje odwołany

Bloomberga poinformował o tym wczoraj.

Apple Inc., zdaniem znających się na rzeczy osób, rezygnuje z trwających od dziesięciu lat prac nad zbudowaniem samochodu elektrycznego, rezygnując z jednego z najbardziej ambitnych projektów w historii firmy.

Apple ujawniło tę informację wewnętrznie we wtorek, zaskakując prawie 2000 pracowników pracujących nad projektem, powiedziały osoby, które prosiły o zachowanie anonimowości, ponieważ ogłoszenie nie jest publiczne. Według opinii publicznej decyzję podzielili dyrektor operacyjny Jeff Williams i wiceprezes odpowiedzialny za przedsięwzięcie Kevin Lynch.

Apple nie skomentował tego oficjalnie i być może tego nie zrobi, biorąc pod uwagę, że nigdy oficjalnie nie potwierdził, że w ogóle pracował nad tym projektem.

Cena AAPL krótko i skromnie wzrosła

Bloomberga poinformował, że wiadomość ta miała wpływ na cenę akcji AAPL.

Posunięcie to odetchnęło z ulgą dla inwestorów, którzy we wtorek po tym, jak Bloomberg poinformował o tej wiadomości, akcje Apple poszybowały w górę. Na koniec sesji w Nowym Jorku akcje spółki zwyżkowały o około 1% i osiągnęły poziom 182,63 dolarów.

Reklama

Choć może tak być technicznie prawda (HT Johna Grubera), w rzeczywistości sprowadzało się to do zbiorowego wzruszenia ramionami. Wzrost o 0,8% mieści się w zakresie normalnych wahań, a według notowań przed otwarciem giełdy w momencie pisania tego tekstu wzrost wynosi ledwo zauważalne 0,18%.

To wyraźnie wskazuje, że niezależnie od tego, czy inwestorzy byli bykami Apple Car – mającymi nadzieję na duże zyski w przyszłości – czy niedźwiedziami, postrzegającymi projekt jako stratę pieniędzy, nie uwzględniali go w swojej wycenie spółki ani ocenie jej perspektywy na przyszłość.

Pomocne może być to, że Apple niedawno wszedł do zupełnie nowej kategorii produktów, m.in Wizja Pro uspokajając tych, którzy uważali, że dla firmy ważna jest ekspansja na nowe rynki.

zdjęcie zrobione przez Goh Rhy Yan NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment