Intel zaprzecza, że ​​​​Meteor Lake jest opóźniony do 2024 r., Mówi, że chipy konsumenckie pojawią się w 2023 r.


Intel miał niesamowicie trudny kwartał, niespodziewanie traci pół miliarda dolarów z powodu spadku zakupów PC, a wczoraj wydawało się, że jest to więcej złych wiadomości — raport od TrendForce o opóźnieniach w produkcji iskrzył plotki że kolejny duży flagowy procesor Intela, Meteor Lake, zostanie opóźniony do 2024 roku, co oznaczałoby opóźnienie nawet o rok. (Na lutowym spotkaniu inwestorów Intel powiedział, że Meteor Lake „włączy się” tego lata przed wysyłką w 2023 r.)

Jednak Intel stanowczo zaprzecza tym plotkom, a rzecznik Thomas Hannaford wyjaśnia: Pogranicze że nie tylko są nieprawdziwe, ale że Meteor Lake faktycznie zostanie wysłany, uruchomiony i będzie dostępny dla konsumentów w 2023 roku.

Reklama

Mapa drogowa procesorów klienckich firmy Intel na dzień inwestora 2022 r.
Obraz: Intel

To dobrze dla Intela, ponieważ Meteor Lake jest jedną z firm najważniejsze wydarzenia od wielu lat. Jest to nie tylko pierwszy procesor kliencki na architekturze Intel 4 firmy (wcześniej znany jako 7 nm) i podobno pierwszy wykorzystujący w produkcji litografię ultrafioletową (EUV), ale także pierwsze duże wydanie firmy Intel, w którym zastosowano konstrukcja chiplet, w której elementy procesora można łączyć bardziej jak Legos. Firma Intel już zaczęła się przenosić do hybrydowy żetony z 12th Gen Alder Lake’s połączenie rdzeni wydajności i wydajnościpodobny do chipa w smartfonie, ale to nie to samo.

Pomysł, że Meteor Lake jest nadal na dobrej drodze, nie będzie wielkim zaskoczeniem dla nikogo, kto słuchał informacji o zyskach Intela w drugim kwartale 2022 r. Tam dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, powiedział inwestorom, że firma dostarczy Meteor Lake w 2023 r., mówiąc, że wykazuje „dobry stan zdrowia zarówno w laboratoriach naszych, jak i naszych klientów” i że została już „szeroko pobrana z klientami”. ”

Oczywiście dostarczanie próbek klientom to nie to samo, co gotowość do wprowadzenia na rynek konsumencki – ale teraz Intel wyjaśnia, że ​​będzie gotowy dla konsumentów również w 2023 roku.

Raport TrendForce sugerował, że Intel nawet nie rozpocznie masowej produkcji kluczowego komponentu Meteor Lake do końca 2023 r. i że „ten incydent znacznie wpłynął na plan ekspansji produkcyjnej TSMC”. TSMC nie skomentowało Intela, ale zaprzeczyło, że w oświadczeniu wpłynęło to na jego projekt zwiększenia mocy produkcyjnych do chińskiego dziennika gospodarczego.

Podczas rozmowy o zyskach za drugi kwartał Intel poinformował, że wysłał już 35 milionów jednostek swoich procesorów Alder Lake 12. generacji. Raptor Lake, który prawdopodobnie będzie znany jako Intel 13. generacji Core, powinien pojawić się jeszcze w tym roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!