Intel wprowadza na rynek procesory rdzeniowe 11. generacji: niezrównane możliwości podkręcania i wydajność w grachProcesory Intel Core z serii S 11. generacji do komputerów stacjonarnych (o nazwie kodowej „Rocket Lake-S”) wprowadzone dziś na rynek na całym świecie, na czele z flagowym Intel Core i9-11900K. Osiągając prędkości do 5,30 GHz dzięki technologii Intel Thermal Velocity Boost, procesor Intel Core i9-11900K zapewnia jeszcze większą wydajność graczom i entuzjastom komputerów PC.

Zaprojektowane w oparciu o nową architekturę Cypress Cove, procesory Intel Core serii S 11. generacji do komputerów stacjonarnych zostały zaprojektowane w celu zmiany wydajności sprzętu i oprogramowania oraz zwiększenia wydajności w grach. Nowa architektura zapewnia o 19% poprawę instrukcji generacji względem generacji na cykl (IPC) dla rdzeni o najwyższej częstotliwości i dodaje grafikę Intel UHD z architekturą graficzną Intel Xe dla bogatych multimediów i inteligentnych możliwości graficznych. Ma to znaczenie, ponieważ gry i większość aplikacji nadal zależy od rdzeni o wysokiej częstotliwości, aby zapewnić wysoką liczbę klatek na sekundę i małe opóźnienia.

Dzięki nowym procesorom do komputerów stacjonarnych 11. generacji firma Intel nieustannie podnosi wydajność gier komputerowych do granic możliwości i zapewnia najbardziej wciągające wrażenia graczom na całym świecie.

Na szczycie stosu znajduje się Intel Core i9-11900K 11. generacji, oferujący niezrównaną wydajność z maksymalnie 5,3 GHz, ośmioma rdzeniami, 16 wątkami i 16 megabajtami Intel Smart Cache. Odblokowany procesor Intel Core 11. generacji do komputerów stacjonarnych obsługuje duże szybkości pamięci DDR4-3200, aby umożliwić płynną rozgrywkę i bezproblemową wielozadaniowość na tej platformie.

Ulepszenia w tej generacji obejmują:

  • Do 19% lepsza wydajność IPC generacji w stosunku do generacji.
  • Do 50% lepsza wydajność zintegrowanej grafiki z grafiką Intel UHD z architekturą graficzną Intel Xe
  • Obsługa Intel Deep Learning Boost i Vector Neural Network Instructions w celu przyspieszenia wnioskowania sztucznej inteligencji (AI) – znacznie poprawiając wydajność w przypadku obciążeń uczenia głębokiego.
  • Udoskonalone narzędzia i funkcje do przetaktowywania umożliwiające elastyczne podkręcanie oraz dostrajanie wydajności i wrażeń.

Dzięki ścisłej współpracy z ponad 200 czołowymi twórcami gier Intel wprowadza do aplikacji mnóstwo gier, silnika, oprogramowania pośredniego i optymalizacji renderowania, dzięki czemu mogą korzystać z procesorów Intel Core S 11. generacji, aby zapewnić ekscytujące wrażenia w grach.

Doskonałe dostrojenie i stabilność: procesory Intel Core 11. generacji do komputerów stacjonarnych wprowadzają nowe narzędzia i funkcje do podkręcania, które zapewniają bardziej elastyczne dostrajanie w celu uzyskania niezrównanych prędkości i doskonałej wydajności w grach. Ta generacja obejmuje przetaktowywanie pamięci w czasie rzeczywistym, które umożliwia zmianę częstotliwości DDR4 w czasie rzeczywistym, rozszerzenie obsługi przetaktowywania pamięci dla chipsetów H570 i B560, umożliwiając użytkownikom podkręcanie, Advanced Vector Extensions (AVX) 2 i AVX-512 obejście pasma ochronnego napięcia, oraz zupełnie nowy zintegrowany kontroler pamięci z szerszymi taktami i obsługą Gear 2 (oprócz obsługi Gear 1).

Reklama

Funkcje multimedialne i strumieniowe na wiele dni: nowa seria Intel Core S 11. generacji zapewnia bogate doznania multimedialne, od gier AAA po strumieniowanie w wysokiej rozdzielczości z dodatkowymi funkcjami, w tym obsługą DDR4-3200 MHz, 20 liniami PCIe 4.0, Intel Quick Sync Video, ulepszoną media (10-bitowe AV1 / 12-bitowe wysokowydajne dekodowanie wideo i kompresja end-to-end), ulepszony wyświetlacz (zintegrowane HDMI 2.0, HBR3) oraz oddzielna obsługa Thunderbolt 4 i Intel Wi-Fi 6E.

Aby uzyskać więcej informacji na temat procesorów Intel Core 11-tej generacji do komputerów stacjonarnych do komputerów stacjonarnych, zapoznaj się z informacjami o produktach 11-tej generacji procesorów Intel Core do komputerów stacjonarnych poniżej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja Pacific Drive: nowy, genialny rodzaj gry o przetrwaniu

Już grałem wersja poglądowa Napęd Pacyfiku, czułem się pewnie, przechodząc do mojej rozgrywki na potrzeby tej recenzji. W ciągu tych...

Przewoźnik twierdzi, że awaria AT&T została całkowicie usunięta

Po całodniowej przerwie AT&T oficjalnie przywróciła usługi wszystkim swoim klientom. Powszechna awaria pozostawiła klientów AT&T w całych Stanach Zjednoczonych bez usług. ...

Reddit wchodzi na giełdę i zaprasza zaawansowanych użytkowników do inwestowania

Poziom 1 będzie obejmował określonych przez nas użytkowników i moderatorów, którzy w znaczący sposób przyczynili się do programów społeczności Reddit. Poziom 2 będzie...
Advertisment