Intel wprowadza na rynek procesory rdzeniowe 11. generacji: niezrównane możliwości podkręcania i wydajność w grachProcesory Intel Core z serii S 11. generacji do komputerów stacjonarnych (o nazwie kodowej „Rocket Lake-S”) wprowadzone dziś na rynek na całym świecie, na czele z flagowym Intel Core i9-11900K. Osiągając prędkości do 5,30 GHz dzięki technologii Intel Thermal Velocity Boost, procesor Intel Core i9-11900K zapewnia jeszcze większą wydajność graczom i entuzjastom komputerów PC.

Zaprojektowane w oparciu o nową architekturę Cypress Cove, procesory Intel Core serii S 11. generacji do komputerów stacjonarnych zostały zaprojektowane w celu zmiany wydajności sprzętu i oprogramowania oraz zwiększenia wydajności w grach. Nowa architektura zapewnia o 19% poprawę instrukcji generacji względem generacji na cykl (IPC) dla rdzeni o najwyższej częstotliwości i dodaje grafikę Intel UHD z architekturą graficzną Intel Xe dla bogatych multimediów i inteligentnych możliwości graficznych. Ma to znaczenie, ponieważ gry i większość aplikacji nadal zależy od rdzeni o wysokiej częstotliwości, aby zapewnić wysoką liczbę klatek na sekundę i małe opóźnienia.

Dzięki nowym procesorom do komputerów stacjonarnych 11. generacji firma Intel nieustannie podnosi wydajność gier komputerowych do granic możliwości i zapewnia najbardziej wciągające wrażenia graczom na całym świecie.

Na szczycie stosu znajduje się Intel Core i9-11900K 11. generacji, oferujący niezrównaną wydajność z maksymalnie 5,3 GHz, ośmioma rdzeniami, 16 wątkami i 16 megabajtami Intel Smart Cache. Odblokowany procesor Intel Core 11. generacji do komputerów stacjonarnych obsługuje duże szybkości pamięci DDR4-3200, aby umożliwić płynną rozgrywkę i bezproblemową wielozadaniowość na tej platformie.

Ulepszenia w tej generacji obejmują:

  • Do 19% lepsza wydajność IPC generacji w stosunku do generacji.
  • Do 50% lepsza wydajność zintegrowanej grafiki z grafiką Intel UHD z architekturą graficzną Intel Xe
  • Obsługa Intel Deep Learning Boost i Vector Neural Network Instructions w celu przyspieszenia wnioskowania sztucznej inteligencji (AI) – znacznie poprawiając wydajność w przypadku obciążeń uczenia głębokiego.
  • Udoskonalone narzędzia i funkcje do przetaktowywania umożliwiające elastyczne podkręcanie oraz dostrajanie wydajności i wrażeń.

Dzięki ścisłej współpracy z ponad 200 czołowymi twórcami gier Intel wprowadza do aplikacji mnóstwo gier, silnika, oprogramowania pośredniego i optymalizacji renderowania, dzięki czemu mogą korzystać z procesorów Intel Core S 11. generacji, aby zapewnić ekscytujące wrażenia w grach.

Doskonałe dostrojenie i stabilność: procesory Intel Core 11. generacji do komputerów stacjonarnych wprowadzają nowe narzędzia i funkcje do podkręcania, które zapewniają bardziej elastyczne dostrajanie w celu uzyskania niezrównanych prędkości i doskonałej wydajności w grach. Ta generacja obejmuje przetaktowywanie pamięci w czasie rzeczywistym, które umożliwia zmianę częstotliwości DDR4 w czasie rzeczywistym, rozszerzenie obsługi przetaktowywania pamięci dla chipsetów H570 i B560, umożliwiając użytkownikom podkręcanie, Advanced Vector Extensions (AVX) 2 i AVX-512 obejście pasma ochronnego napięcia, oraz zupełnie nowy zintegrowany kontroler pamięci z szerszymi taktami i obsługą Gear 2 (oprócz obsługi Gear 1).

Reklama

Funkcje multimedialne i strumieniowe na wiele dni: nowa seria Intel Core S 11. generacji zapewnia bogate doznania multimedialne, od gier AAA po strumieniowanie w wysokiej rozdzielczości z dodatkowymi funkcjami, w tym obsługą DDR4-3200 MHz, 20 liniami PCIe 4.0, Intel Quick Sync Video, ulepszoną media (10-bitowe AV1 / 12-bitowe wysokowydajne dekodowanie wideo i kompresja end-to-end), ulepszony wyświetlacz (zintegrowane HDMI 2.0, HBR3) oraz oddzielna obsługa Thunderbolt 4 i Intel Wi-Fi 6E.

Aby uzyskać więcej informacji na temat procesorów Intel Core 11-tej generacji do komputerów stacjonarnych do komputerów stacjonarnych, zapoznaj się z informacjami o produktach 11-tej generacji procesorów Intel Core do komputerów stacjonarnych poniżej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Lokacja Kapliczki Sinatanika i opis przejścia w grze Zelda: TOTK

Sanktuarium Sinatanika jest sanktuarium w środku The Legend of Zelda: Łzy królestwaregionu Akkala Highlands. Nasz przewodnik pomoże ci znaleźć lokalizację świątyni Sinatanika,...

Setapp uruchamia plan Family, aby bezproblemowo udostępniać ponad 240 aplikacji na komputery Mac i iOS za jedyne 5 USD miesięcznie

Setapp uruchomił platformę subskrypcji aplikacji w 2017 roku dla komputerów Mac i dodanych aplikacji na iOS w 2020 roku. Teraz przydatna usługa,...

Dlaczego potrzebujemy zaawansowanego wykrywania złośliwego oprogramowania za pomocą narzędzi opartych na sztucznej inteligencji

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy firmą, ochrona danych ma ogromne znaczenie. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony poufnych informacji i...
Advertisment