Intel udostępnia sterowniki graficzne Arc GPU 101.4953 WHQLFirma Intel Graphics wydała najnowszą wersję sterowników graficznych Arc GPU, wersja 101.4953 WHQL. Ta zawiera kilka poprawek do gier Starfield, Alan Wake 2, Halo: The Master Chief Collection i World War Z. Firma Intel naprawiła zniekształcenia migoczących kolorów na niebie podczas scen nocnych w Starfield, problemy z zniekształceniami wody i powierzchni odblaskowych w grze Alan Wake 2, niższą wydajność w wersji Halo: The Master Chief Collection na Xbox Game Pass oraz niższą wydajność w sklepie Epic Games Store wersja World War Z.

Intel nie rozwiązał wszystkich problemów, ponieważ Starfield nadal ma problemy z dynamicznym skalowaniem rozdzielczości, które można naprawić za pomocą suwaka Skala rozdzielczości renderowania. Firma Intel wymienia również znane problemy z grami Ghostrunner 2, Total War: Pharaoh i Dead by Daylight, a także błędy w niektórych modelach w zakresie ulepszania wideo w Topaz Video AI.

POBIERAĆ: Sterowniki graficzne Intel Arc GPU 101.4953 WHQL

Naprawione problemy
Produkty graficzne Intel Arc:

 • Starfield (DX12) może wykazywać migotanie i zniekształcenie kolorów na niebie podczas scen nocnych.
 • Alan Wake 2 (DX12) może wykazywać uszkodzenia na wodzie i powierzchniach odbijających światło.
 • Halo: The Master Chief Collection (DX11) może działać wolniej niż oczekiwano w przypadku wersji Xbox Game Pass.
 • W przypadku wersji ze sklepu Epic Games Store wydajność gry World War Z (DX11) może być niższa od oczekiwanej.

Znane problemy
Produkty graficzne Intel Arc:

 • W grze Ghostrunner 2 (DX11) mogą występować sporadyczne awarie aplikacji podczas rozgrywki.
 • Total War: PHARAOH (DX11) może wykazywać nieprawidłowe działanie po zmianie rozdzielczości w grze na niektórych wyświetlaczach.
 • Starfield (DX12) może wykazywać uszkodzenie podczas korzystania z dynamicznego skalowania rozdzielczości. Rozwiązaniem jest zmiana wartości suwaka Skala rozdzielczości renderowania.
 • W grze Dead by Daylight (DX11) może wystąpić awaria aplikacji.
 • Topaz Video AI może powodować błędy podczas używania niektórych modeli do ulepszania wideo.

Produkty graficzne Intel Iris Xe MAX:

 • Instalacja sterownika może nie zakończyć się pomyślnie w przypadku niektórych komputerów przenośnych z urządzeniami Intel Iris Xe + Iris Xe MAX. Do pomyślnej instalacji może być konieczne ponowne uruchomienie systemu i ponowna instalacja sterownika graficznego.

Produkty z procesorem Intel Core (12.–14. generacji):

Reklama
 • W grze Dragon Quest X Online (DX9) mogą występować sporadyczne awarie aplikacji.

Znane problemy związane z kontrolą łuku

 • Używanie przechwytywania Arc Control Studio w niektórych grach może nieprawidłowo generować wiele plików wideo.
 • Typ „Złącze” na stronie Wyświetlacz może nieprawidłowo wyświetlać DP w przypadku korzystania z połączenia wyświetlacza HDMI.
 • Po wystąpieniu zdarzeń związanych z zasilaniem przy włączonej opcji Przechwytywanie/Najciekawsze/Nadawanie może pojawić się wyskakujące okienko „strumień już się zakończył”.
 • Arc Control może nie zachować ogólnych ustawień aplikacji w trybie nakładki po ponownym uruchomieniu systemu. Rozwiązaniem jest użycie trybu pulpitu kontroli łuku.

Tuning wydajności Intel Arc Control (BETA):

 • Funkcja Intel Arc Control Performance Tuning jest obecnie w fazie beta. W związku z tym wydajność i funkcje mogą działać nieoczekiwanie. Firma Intel będzie w dalszym ciągu udoskonalać oprogramowanie do dostrajania wydajności w przyszłych wersjach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment