Intel twierdzi, że nowa era komputerów PC wyposażonych w sztuczną inteligencję firmy Microsoft będzie wymagała klucza Copilot


Intel, Microsoft, Qualcomm i AMD od miesięcy forsują pomysł „komputera ze sztuczną inteligencją”, w miarę jak zmierzamy w kierunku większej liczby funkcji systemu Windows opartych na sztucznej inteligencji. Podczas gdy wciąż czekamy na szczegółowe informacje od firmy Microsoft na temat jej wielkich planów dotyczących sztucznej inteligencji w systemie Windows, firma Intel zaczęła udostępniać producentom OEM wymagania Microsoft dotyczące budowy komputerów PC ze sztuczną inteligencją — a jednym z głównych jest to, że komputer wyposażony w sztuczną inteligencję musi posiadać oprogramowanie Microsoft Klucz drugiego pilota.

Microsoft chce, aby jego partnerzy OEM zapewnili kombinację sprzętu i oprogramowania na potrzeby jego koncepcji komputera AI. Obejmuje to system wyposażony w jednostkę przetwarzania neuronowego (NPU), najnowsze procesory i procesory graficzne oraz dostęp do oprogramowania Copilot. Będzie także musiał posiadać nowy klucz Copilot które Microsoft ogłosił na początku tego roku.

Wymagania dotyczące komputera AI.
Obraz: Intel

Wymóg ten oznacza, że ​​niektóre laptopy, np Nowy ROG Zephyrus firmy Asus, zostały już dostarczone z nowymi chipami Intel Core Ultra i z technicznego punktu widzenia nie są komputerami wyposażonymi w sztuczną inteligencję w świetle surowych wymagań Microsoftu, ponieważ nie mają klucza Copilot. Jednak w oczach Intela nadal są to komputery wyposażone w sztuczną inteligencję.

„Naszą wspólną definicję, Intel i Microsoft, dostosowaliśmy do Core Ultra, Copilot i Copilot Key” – wyjaśnia Todd Lewellen, szef ekosystemu komputerów PC w firmie Intel, podczas konferencji prasowej z Krawędź. „Z punktu widzenia Intela nasz komputer AI ma procesor Core Ultra i zintegrowaną jednostkę NPU, ponieważ odblokowuje wszelkiego rodzaju nowe możliwości i funkcje w przestrzeni AI. Świetnie współpracujemy z Microsoftem, ale będą pewne systemy, które mogą nie mieć fizycznego klucza, ale będą miały naszą zintegrowaną jednostkę NPU.

Jestem pewien, że zarówno Intel, jak i Microsoft mają nadzieję, że producenci OEM po prostu dostosują się do wymagań Microsoftu i z czasem dodadzą klucz Copilot, a możliwe jest, że maszyny Asusa po prostu zostały wysłane, zanim Microsoft był gotowy na nowe wymagania. Dell dosłownie umieścił Naklejka Copilot na klawiaturach na targach CES na początku tego roku, co sugeruje, że klucz Copilot firmy Microsoft mógł być późnym dodatkiem do planów CES.

Reklama

Nadal nie jest jednak jasne, co producenci OEM otrzymają w zamian za przestrzeganie własnej definicji komputerów AI opracowanej przez Microsoft. Skontaktowałem się z firmą Microsoft, aby skomentować jej wymagania, ale firma nie omawia jeszcze planów dotyczących komputerów PC ze sztuczną inteligencją. Microsoft umieścił markę AI PC na swoim najnowszym komputerze Urządzenia Surface Pro 10 i Surface Laptop 6 dla firm na początku tego miesiąca, ale nie jest jeszcze jasne, czy pojawią się naklejki na laptopy, czy dodatkowe budżety marketingowe dla producentów OEM.

Oprócz wymagań dotyczących komputerów AI, Intel rozszerza także program akceleracji komputerów AI, który uruchomił w październiku. Został zaprojektowany, aby zainteresować twórców oprogramowania funkcjami opartymi na sztucznej inteligencji w swoich aplikacjach, a obecnie jest rozszerzany, aby dotrzeć do mniejszych programistów za pośrednictwem programu dla programistów AI na komputery PC.

Zestaw deweloperski AI dla komputerów PC firmy Intel.
Obraz: Microsoft

Firma Intel będzie organizować wydarzenia przez cały rok, w ramach których będzie miała czas na praktyczne działania, aby pomóc programistom przyzwyczaić się do korzystania z modeli i narzędzi sztucznej inteligencji. Dostępny jest nawet zestaw programistyczny sprzętu komputerowego AI, który zasadniczo składa się z ASUS NUC Pro 14 z preinstalowanym oprogramowaniem, sterownikami i oprogramowaniem narzędzia.

Mamy nadzieję, że skupienie się na programistach przełoży się na znacznie więcej aplikacji wykorzystujących ten nowy sprzęt NPU. W tej chwili nie ma zbyt wielu aplikacji, które to obsługują, a dostępne obecnie w systemie Windows efekty NPU firmy Microsoft umożliwiają rozmycie tła podczas rozmów wideo i utrzymywanie kontaktu wzrokowego.

Firma Intel kieruje swój program akceleracji komputerów ze sztuczną inteligencją także do dostawców sprzętu, próbując nakłonić ich do optymalizacji i udostępnienia swojego sprzętu pod kątem komputerów PC firmy Intel ze sztuczną inteligencją. Zasadniczo dla firmy Intel trwa wyścig o pozyskanie jak największej liczby twórców oprogramowania i sprzętu do optymalizacji aplikacji i sprzętu w miarę pojawiania się komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję. W tym roku rywalizuje z Qualcomm, który wkrótce wypuści na rynek serię laptopów ze Snapdragonem X Elite, które mogą zapewnić duży skok wydajności dla systemu Windows on Arm.

Google udostępnia nawet zoptymalizowaną wersję swojego narzędzia Przeglądarka Chrome dla Windows na Arm w tym tygodniu nastąpi znacząca zmiana zdania, która znacznie poprawi komfort użytkowników przeglądarki Chrome na laptopach z systemem Windows z procesorem Qualcomm. Krążą również pogłoski, że Microsoft przeniesie się wyłącznie na Arm w przypadku swoich konsumenckich wersji Surface Pro 10 i Surface Laptop 6. Microsoft będzie organizował Wydarzenie AI i Surface 20 majapodczas którego dyrektor generalny Satya Nadella przedstawi wizję firmy dotyczącą sprzętu i oprogramowania AI.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment