Intel świętuje 10 lat Chromebooków


Google i szerszy ekosystem Chrome nadal zapewniają innowacyjne, pierwsze w chmurze doświadczenia z komputerami PC z Chromebookami opartymi na technologii Intel – od użytku w salach lekcyjnych po łączność z każdym miejscem pracy i gier.

„Miniony rok przypomniał nam, że komputer PC jest integralną częścią naszego życia” – powiedział Chris Walker, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny ds. Mobilnych platform klienckich. „Intel i Google mają wspólną wizję dostarczania wrażeń obliczeniowych, które mają największe znaczenie dla ludzi. Razem umożliwiliśmy niesamowity rozwój i ewolucję ekosystemu Chrome w ciągu ostatniej dekady, aby osiągnąć niesamowity poziom możliwości i wydajności. Cieszymy się, że możemy opieraj się na tej współpracy, kontynuując wprowadzanie innowacji ”. Od czasu wprowadzenia pierwszego urządzenia w 2011 roku cały ekosystem ewoluował i ponad 100 milionów Chromebooków trafiło na świat dla uczniów i nauczycieli, zwykłych konsumentów i firm. Przez te 10 lat Intel ściśle współpracował z Google i producentami oryginalnego sprzętu (OEM), aby opracować ponad 100 projektów Chromebooków opartych na Intelu i wprowadzić nowe obszary innowacji.

Niedawno firma Intel nadal rozwijała te doświadczenia z:

  • Procesory Intel Core 11. generacji z grafiką Intel Iris Xe, zoptymalizowane pod kątem najlepszych wrażeń z Chromebooków.
  • Thunderbolt, uniwersalne rozwiązanie łączności kablowej firmy Intel do transmisji danych, wideo i zasilania, pojawi się w tym roku na Chromebookach w projektach zweryfikowanych pod kątem platformy Intel Evo.
  • Procesory Intel Celeron i Intel Pentium Silver pojawią się na rynku tej wiosny w projektach OEM do celów edukacyjnych.
  • Stowarzyszenie Modern Computing Alliance, którego współzałożycielem jest Intel, zrzesza liderów sprzętu i oprogramowania w celu dostarczania nowych, branżowych innowacji do komercyjnego ekosystemu Google Chrome.

Spoglądając w przyszłość na następną dekadę i później, Intel jest podekscytowany dalszym rozszerzaniem współpracy z Google, aby podnosić poprzeczkę dla tego, czego użytkownicy mogą oczekiwać w ekosystemie Chrome. Wszystkiego najlepszego, Chrome OS.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skandal w urzędzie pocztowym: dochodzenie policji Met ma zasięg ogólnokrajowy

Metropolitan Police potwierdziła, że ​​wszczyna ogólnokrajowe dochodzenie w sprawie skandalu związanego z pocztą, chociaż może minąć co najmniej dwa lata, zanim jakiekolwiek osoby...

Podcast Apple @ Work: MSP skłaniają się ku Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...
Advertisment