Nie byłby to pierwszy czysty procesor kliencki P-core firmy Intel po przejściu na heterogeniczne wielordzeniowe — matryca „Alder Lake” H0 ma sześć rdzeni P „Golden Cove” i nie ma żadnych klastrów rdzeni E. Intel planuje wprowadzić na rynek zupełnie nową „generację” SKU procesorów dla LGA1700, które wykorzystują nowszą nomenklaturę procesorów klienckich firmy Intel, czyli serię Core 200, ale bez rozszerzenia marki „Ultra”. Będą SKU w rozszerzeniach marki Core 3, Core 5, Core 7 i Core 9. Niektóre z nich będą hybrydowe i oparte na odświeżonym krzemie „Raptor Lake-S” 8P+16E, a niektóre „Alder Lake-S” 8P+8E; ale „Bartlett” będzie wyraźnie oznaczony marką w serii, prawdopodobnie za pomocą litery obok części numerycznej numeru modelu procesora. Na bazie układu „Bartlett” nie powstanie żaden procesor z serii Core 3, lecz Core 5, Core 7 i Core 9.
Seria Core 5 „Bartlett” będzie miała konfigurację 8-rdzeniową. To 8 rdzeni P i żadnych rdzeni E. Core 7 „Bartlett” będzie 10-rdzeniowy, bez rdzenia E. Core 9 „Bartlett” przyciągnie najwięcej uwagi, ponieważ jest 12-rdzeniowy. Jeśli Intel używa rdzeni P „Raptor Cove”, powinny one być odpowiednio 8-rdzeniowe/16-wątkowe, 10-rdzeniowe/20-wątkowe i 12-rdzeniowe/24-wątkowe. W zależności od SKU K lub nie-K, te chipy mają podstawową moc procesora 125 W, 65 W lub nawet 45 W.
Firma Intel planuje wprowadzenie na rynek procesorów LGA1700 innych niż Ultra Core Socket w pierwszym kwartale 2025 r., ale układy scalone „Bartlett” pojawią się nie wcześniej niż w trzecim kwartale 2025 r.