Intel ogłasza nowy program dla twórców oprogramowania AI i dostawców sprzętu komputerowego


Firma Intel Corporation ogłosiła dziś utworzenie dwóch nowych inicjatyw związanych ze sztuczną inteligencją (AI) w ramach programu przyspieszenia AI PC: programu AI PC Developer Program oraz dodanie do programu niezależnych dostawców sprzętu. Są to kluczowe kamienie milowe w dążeniu firmy Intel do umożliwienia ekosystemowi oprogramowania i sprzętu optymalizacji i maksymalizacji sztucznej inteligencji na ponad 100 milionach komputerów PC wyposażonych w sztuczną inteligencję z procesorami Intel do roku 2025.

„Dzięki naszemu programowi akceleracji AI PC poczyniliśmy ogromne postępy dzięki współpracy z ekosystemem. Dzisiaj, dzięki dodaniu programu dla programistów AI PC, poszerzamy nasz zasięg, aby wyjść poza dużych niezależnych producentów oprogramowania i nawiązać współpracę z małymi i średnimi graczami i aspirujących programistów. Naszym celem jest zapewnienie bezproblemowego doświadczenia poprzez oferowanie szerokiego zestawu narzędzi, w tym nowego zestawu deweloperskiego obsługującego sztuczną inteligencję” – powiedziała Carla Rodriguez, wiceprezes firmy Intel i dyrektor generalny ds. obsługi ekosystemu oprogramowania klienckiego.

Program AI PC Developer Program został zaprojektowany specjalnie dla twórców oprogramowania i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV), aby zapewnić programistom bezproblemową obsługę i ułatwić programistom wdrażanie nowych technologii sztucznej inteligencji na dużą skalę. Zapewnia dostęp do narzędzi, przepływów pracy, platform wdrażania sztucznej inteligencji i zestawów programistycznych obejmujących najnowszy sprzęt Intel z procesorem Intel Core Ultra.

Zaktualizowane strony zasobów dla programistów zapewniają programistom wygodne, kompleksowe rozwiązanie umożliwiające dostęp do zestawów narzędzi, dokumentacji i szkoleń dotyczących komputerów AI oraz ukierunkowanych na klienta. Te zebrane zasoby mają pomóc programistom w pełnym wykorzystaniu technologii procesorowych Intel Core Ultra w celu maksymalizacji wydajności aplikacji AI i uczenia maszynowego (ML) oraz przyspieszenia nowych zastosowań.

Programiści mogą dołączyć do programu przyspieszenia AI PC firmy Intel i dowiedzieć się więcej o globalnej sieci partnerów firmy Intel, która pracuje nad maksymalizacją wydajności sztucznej inteligencji w branży komputerów osobistych.

Dodanie niezależnych dostawców sprzętu (IHV) do programu przyspieszenia AI PC zapewnia IHV możliwość przygotowania, optymalizacji i udostępnienia swojego sprzętu dla komputerów PC z technologią Intel AI. Kwalifikowani partnerzy uzyskują dostęp do otwartych laboratoriów firmy Intel, gdzie otrzymują wsparcie techniczne i wspólne inżynieryjne na wczesnym etapie rozwoju swoich rozwiązań sprzętowych i platform. Dodatkowo w ramach tego programu firma Intel udostępnia sprzęt referencyjny, dzięki czemu wykwalifikowani partnerzy IHV mogą testować i optymalizować swoją technologię, tak aby działała możliwie najefektywniej w momencie premiery.

„Intel zaangażował już 150 dostawców sprzętu z całego świata do naszego programu akceleratora AI PC” – powiedział Matt King, starszy dyrektor ds. ekosystemu sprzętu klienckiego w firmie Intel. „Jesteśmy podekscytowani możliwością skalowania naszych innowacyjnych rozwiązań sprzętowych i programowych, aby nadać ten impet naszemu szerokiemu, otwartemu ekosystemowi programistów”.
IHV i programiści mogą zarejestrować się, aby dołączyć do programu akceleracji AI dla IHV. Intel współpracuje ze swoimi partnerami sprzętowymi, aby wprowadzać innowacje i podnosić możliwości komputerów PC ze sztuczną inteligencją na nowy poziom. Dołącz do firmy Intel w podróży mającej na celu przyspieszenie innowacji.

Reklama

Sztuczna inteligencja zasadniczo zmieni wiele aspektów życia ludzi, w tym sposób, w jaki pracują, uczą się, komunikują się i tworzą. Dzięki zoptymalizowanemu oprogramowaniu i sprzętowi, obsługiwanemu przez najnowocześniejszą platformę firmy Intel — jednostkom centralnym, jednostkom przetwarzania neuronowego i jednostkom przetwarzania grafiki — każdy może wykorzystać zalety sztucznej inteligencji na komputerze wyposażonym w sztuczną inteligencję. Intel współpracuje w ramach szerokiego i otwartego ekosystemu, dzięki czemu użytkownicy końcowi mogą doświadczyć zwiększonej wydajności, produktywności, innowacyjności i kreatywności. Intel napędza postęp w erze komputerów PC ze sztuczną inteligencją, jednocześnie wzmacniając pozycję niezależnych producentów oprogramowania i IHV.

Dzięki swoim programom firma Intel zapewnia programistom dodatkową wartość, w tym:

  • Ulepszona kompatybilność: dzięki dostępowi do najnowszych zestawów programistycznych Intel Core Ultra oraz narzędzi do optymalizacji i oprogramowania programiści mogą zapewnić płynne działanie swojego oprogramowania i aplikacji na najnowszych procesorach Intel, zwiększając kompatybilność i ogólne wrażenia użytkownika końcowego.
  • Optymalizacja wydajności: Optymalizacja oprogramowania pod kątem określonych architektur sprzętowych na początku cyklu rozwojowego może prowadzić do poprawy wydajności i efektywności. Zapewni to lepszą wydajność, gdy komputery AI staną się powszechnie dostępne.
  • Rozszerzone możliwości rynkowe i skala globalna: współpraca z firmą Intel i jej szerokim i otwartym ekosystemem partnerów obsługujących sztuczną inteligencję stwarza możliwości skalowania w całym ekosystemie, a także wchodzenia na nowe rynki i wygrywania w różnych branżach.

Firma Intel oferuje szeroką gamę zestawów narzędzi dla programistów zajmujących się sztuczną inteligencją, a do 2024 r. wprowadzi na rynek ponad 300 funkcji przyspieszanych przez sztuczną inteligencję z procesorami Intel Core Ultra w 230 konstrukcjach od 12 światowych producentów oryginalnego sprzętu.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...
Advertisment