Intel i SAP rozpoczynają strategiczną współpracę w celu rozszerzenia możliwości chmury


Firmy Intel i SAP SE ogłosiły dziś strategiczną współpracę w celu dostarczania wydajniejszych i bardziej zrównoważonych środowisk oprogramowania SAP w chmurze. Zaprojektowana, aby pomóc klientom uzyskać większą skalowalność, elastyczność i konsolidację istniejących krajobrazów oprogramowania SAP, współpraca pogłębia koncentrację Intela na dostarczaniu niezwykle wydajnych i bezpiecznych instancji dla SAP, opartych na procesorach Intel Xeon Scalable czwartej generacji.

Korzystając z testów porównawczych SAP Application Performance Standard, procesory Intel Xeon czwartej generacji zapewniają znacznie wyższą wydajność w porównaniu z poprzednimi generacjami procesorów Xeon, a te imponujące wyniki zostaną przekazane klientom SAP na całym świecie. Ponadto firma Intel obsługuje obecne rozmiary maszyn wirtualnych (VM) do 24 TB, mając na celu zwiększenie rozmiaru maszyn wirtualnych do 32 TB za pomocą rozwiązania RISE with SAP.

Klienci SAP z procesorami Xeon czwartej generacji mogą cieszyć się szybszym przetwarzaniem i lepszą wydajnością dzięki oszczędności energii procesora nawet o 38%1, jednocześnie korzystając ze skalowalności i elastyczności chmury. Połączenie tych technologii ma na celu umożliwienie klientom szybkiego i łatwego wdrożenia rozwiązania RISE with SAP, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa i niezawodności, których potrzebują do prowadzenia działalności.

„Wiele największych na świecie systemów SAP S/4 HANA działa na architekturze Intela” — powiedział Christoph Schell, dyrektor handlowy w firmie Intel. „Nowe środowisko przetwarzania w chmurze obsługiwane przez czwartą generację Xeon nie tylko pomoże klientom SAP spełnić rosnące wymagania w zakresie zgodności i bezpieczeństwa, ale także umożliwi im zastosowanie zaawansowanych technologii w celu szybszych, bezpieczniejszych i zintegrowanych procesów biznesowych”.

Procesory Intel Xeon czwartej generacji mają najwięcej wbudowanych akceleratorów ze wszystkich dostępnych na rynku procesorów. Poprawiają wydajność i obniżają całkowity koszt posiadania (TCO) klienta2, umożliwiając klientom optymalizację planowania zasobów przedsiębiorstwa pod kątem RISE za pomocą SAP. Znaczna poprawa wydajności systemu może spowodować, że mniej systemów będzie potrzebnych do spełnienia wymagań klienta.

„Współpracując z firmą Intel i naszymi wspólnymi partnerami oferującymi infrastrukturę jako usługę, jesteśmy w stanie połączyć najlepsze z naszych odpowiednich technologii, aby stworzyć prawdziwie innowacyjne i wydajne rozwiązanie do przetwarzania w chmurze dla naszych klientów” — powiedział Scott Russell, dyrektor zarządzający członek, Customer Success, SAP. „Ten wysiłek jest świadectwem naszego zaangażowania w dostarczanie wartości naszym klientom poprzez RISE z SAP i cieszymy się na bliską współpracę z firmą Intel w celu dalszego wprowadzania innowacji w chmurze”.

Poza współpracą nad większymi typami instancji w chmurze, Intel i SAP zbadają przypadki użycia, aby wykorzystać poufne przetwarzanie w SAP HANA Cloud, ofercie firmy SAP typu baza danych jako usługa, aby spełnić przyszłe wymagania dotyczące zwiększonego bezpieczeństwa danych i szyfrowania, począwszy od firmy Microsoft Poufne przetwarzanie na platformie Azure.
Aby dowiedzieć się więcej o współpracy SAP i Intel, zarejestruj się na wirtualne wydarzenie SAP Sapphire w dniach 16-17 maja 2023 r. i obejrzyj przemówienie.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment