Intel dokucza planom przyspieszenia postępów w zakresie chipów


Intel zmagał się ostatnio z wypuszczeniem swoich bardziej zaawansowanych architektur chipowych, ale to może się wkrótce zmienić. Dyrektor generalny, Pat Gelsinger, ogłosił dzisiaj w rozmowie z Intelem o wynikach za II kwartał, że „7 nm postępuje dobrze”, a firma przygotowuje się do ogłoszenia wiadomości na temat „przyspieszania rocznego tempa innowacji dzięki nowym postępom w procesach półprzewodnikowych i opakowaniach” podczas transmisji internetowej. w poniedziałek 26 lipca.

Ogłoszenie pojawia się obok Zarobki firmy Intel za II kwartał, gdzie firma półprzewodnikowa udało się pokonać oczekiwania i przyniesie 18,2 miliarda dolarów przychodów, co oznacza wzrost o 2 procent rok do roku. Intel również z optymizmem patrzy w przyszłość. Firma podniosła swoje prognozy na 2021 r. o dodatkowy 1 miliard dolarów do 73,5 miliarda dolarów, a teraz spodziewa się osiągnąć wzrost przychodów rok do roku w porównaniu z 2020 r.

Zyski Intela wykazywały tendencję wzrostową od kilku kwartałów, pomimo częstych opóźnień i braków w produkcji zarówno jego 10 nm i Żetony 7 nm. Ten wzrost był utrzymywany przez kolce w popycie zarówno w przypadku komputerów osobistych, jak i chipów w centrach danych w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19, w której miliony kupowały nowe laptopy i komputery, aby pomóc w pracy zdalnej i edukacji oraz w większym stopniu polegać na usługach w chmurze.

I wydaje się, że Intel nadal jedzie na tej fali, odnotowując 10,1 miliarda dolarów przychodów dla swojej grupy klientów zajmujących się komputerami klienckimi (wzrost o 6 procent rok do roku i rekord firmy w drugim kwartale), pomimo światowego niedoboru półprzewodników. Gelsinger skomentował podczas rozmowy, że „oczekuje[s] niedobory do dna w drugiej połowie [of the year, but] minie jeszcze jeden lub dwa lata, zanim branża będzie w stanie całkowicie nadrobić zaległości.”

Impuls dla grupy zajmującej się komputerami klienckimi pomógł również Intelowi zrekompensować niższe przychody ze swojej grupy centrów danych, które spadły o 9% rok do roku, przy przychodach 6,5 miliarda dolarów. Istnieją jednak oznaki, że imponujący wzrost w segmencie komputerów PC zaczyna zwalniać: zarówno IDC, jak i Gartner zauważyli, że wzrost sprzedaży komputerów znacznie zwolnił w II kwartale, co może wskazywać, że wzrost sprzedaży będzie tam w najbliższych miesiącach słabł.

Miniony rok był dla Intela burzliwy. Zeszłego lata firma była zmuszona przyznać, że poważnie opóźni swoją działalność nadchodząca architektura 7 nm dla nowej generacji procesorów. Po tej wiadomości odszedł szef sprzętowy firmy, Dr. Venkata (Murthy) Renduchintala, a zastąpienie CEO Boba Swan z Patem Gelsingerem (byłym głównym biurem technologicznym i inżynierem sprzętu w firmie) w celu naprawienia statku.

Reklama

Gelsinger nie marnował czasu, próbując wprowadzić zmiany, aby przywrócić firmę Intel na właściwe tory, ogłaszając nowa inicjatywa „IDM 2.0” w marcu, którego celem jest powrót Intela jako lidera branży w produkcji chipów. W ramach tego planu firma będzie zlecać produkcję „produktów będących podstawą oferty obliczeniowej Intela” konkurentom, takim jak TSMC i Samsung, począwszy od 2023 roku.

Intel pracuje również nad uruchomieniem nowego oddziału swojej działalności, Intel Foundry Services, w ramach którego firma podejmie projekty produkcyjne dla firm zewnętrznych, w tym zainwestuje 20 miliardów dolarów w rozbudowę zakładów produkcyjnych w Arizonie.

Biorąc pod uwagę przytłaczający popyt na więcej firm produkujących chipy w świetle globalnego niedoboru półprzewodników, Intel Foundry Services może być wielką wygraną dla całej firmy. Intel ogłosił dziś, że ma ponad 100 potencjalnych klientów zainteresowanych usługą, i obiecał więcej informacji w poniedziałek o nowej inicjatywie, ale minie jeszcze trochę czasu, zanim biznes się rozkręci.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Podstawka Anker MagSafe 2-w-1 to niezbędnik dla iPhone’a 13

Kolekcja akcesoriów PowerWave firmy Anker zapewnia bardziej przystępne cenowo alternatywy dla ładowarek firmy Apple, a dzisiaj przyjrzymy się jednej z jej najnowszych. ...

Kontroler Sega Genesis od Nintendo Switch ma sześć przycisków tylko w Japonii

Kiedy Gry Sega Genesis pojawiają się na Nintendo Switch Online w przyszłym miesiącu posiadacze Switcha w większości regionów będą musieli z...

9to5Mac Happy Hour 348: recenzje iPhone’a 13 i iPada mini, wydany iOS 15, zakończenie próbnego epickiego

W tym tygodniu w Happy Hour Zac i Benjamin omawiają funkcje i dziwactwa ujawnione przez spadające recenzje iPhone'a 13 i rozważą osobisty urok...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!