Instagram wprowadza ograniczenia dotyczące wiadomości, aby chronić młodych użytkowników


Instagram robi kilka kroków, aby usługa była bezpieczniejsza dla swoich najmłodszych użytkowników. Od tego miesiąca dorośli nie będą mogli wysyłać bezpośrednich wiadomości do nastolatków, którzy ich nie obserwują. Z drugiej strony Instagram będzie ostrzegać nastolatków przed wysłaniem wiadomości do dorosłych, którzy mają historię „podejrzanego zachowania”.

Zgłoszony przez The Vergew miarę wprowadzania nowych funkcji bezpieczeństwa dorośli, którzy próbują wysłać wiadomość do nastolatków, którzy ich nie obserwują, otrzymają komunikat „Nie możesz wysłać wiadomości na to konto, chyba że będą Cię obserwować”.

Jednak nadal istnieje problem z zapewnieniem bezpieczeństwa młodym użytkownikom, jeśli śledzą lub rozpoczynają wiadomość od osoby dorosłej. W tym celu Instagram będzie przekazywał nastolatkom powiadomienia dotyczące bezpieczeństwa, upewniając się, że mogą ograniczać, zgłaszać i blokować użytkowników.

Monit zawiera również przypomnienia o treści: „Nie czuj się zmuszony do odpowiedzi”, „Dziel się tylko z osobami, którym ufasz” i „Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze”.

Monity bezpieczeństwa pojawią się, gdy systemy modów Instagrama stwierdzą, że konto osoby dorosłej ma historię „podejrzanego zachowania”.

Powiadomienia pojawią się, gdy systemy moderacji Instagrama wykryją podejrzane zachowanie dorosłych użytkowników. Firma nie ujawnia szczegółów działania tych systemów, ale twierdzi, że takie podejrzane zachowanie może obejmować wysyłanie „dużej liczby zaproszeń do znajomych lub wiadomości do osób poniżej 18 roku życia”.

Instagram nie podał, w których krajach nowe funkcje pojawią się w marcu tego roku, ale powiedział, że pojawią się w niektórych krajach „w tym miesiącu”, a następnie „wkrótce” na całym świecie.

Reklama

Usługa pracuje również nad systemem opartym na sztucznej inteligencji, aby uniemożliwić dzieciom kłamanie na temat ich wieku podczas zakładania konta:

Instagram twierdzi również, że opracowuje nową „sztuczną inteligencję i technologię uczenia maszynowego”, aby spróbować wykryć czyjś wiek podczas zakładania konta. Oficjalnie aplikacja wymaga, aby użytkownicy mieli co najmniej 13 lat, ale łatwo jest kłamać na temat swojego wieku. Firma stwierdziła, że ​​chce zrobić „więcej, aby temu zapobiec”, ale nie wdawała się w szczegóły dotyczące tego, jak nowe systemy uczenia maszynowego mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Wreszcie, Instagram mówi, że kiedy nastolatki zakładają nowe konto, zaleci ustawienie ich profilu jako prywatnego. A jeśli upublicznią to, przypomną później o zaletach kont prywatnych i zachęcą do zmiany.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

iOS 17 StandBy przypomina eksperyment dla nowego urządzenia domowego

Zapowiedziany w poniedziałek iOS 17 ma sporo nowych funkcji. Ale jedną z funkcji, która od razu zwróciła moją uwagę, był StandBy, nowy...

Apple ogłasza pierwszy oficjalny zestaw projektowy dla Figma z zasobami iOS 17 i iPadOS 17

Konferencja Apple's Worldwide Developer Conference trwa w tym tygodniu, a dziś firma ma miłą niespodziankę dla projektantów. Apple oficjalnie dołączyło do społeczności...

Apple chce zamienić iPhone’a w kamerę do śledzenia zwierząt

Apple ma nową platformę programistyczną, za pomocą której można zmienić iPhone'a w autonomiczną kamerę do śledzenia zwierząt. Zgodnie z dokumentacją na stronie Appleprogramiści...
Advertisment