Instagram nie pozwoli już dorosłym wysyłać wiadomości do nastolatków, którzy ich nie obserwują


Instagram wprowadza nowe zasady ograniczenie interakcji między nastolatkami i dorosłymi, aby uczynić platformę bezpieczniejszą dla młodych użytkowników. Aplikacja zakazała dorosłym bezpośredniego komunikowania się z nastolatkami, które ich nie śledzą, i wprowadza „wskazówki bezpieczeństwa”, które będą pokazywane nastolatkom, gdy rozmawiają z dorosłymi, którzy „wykazują potencjalnie podejrzane zachowanie”.

Monity bezpieczeństwa dają nastoletnim użytkownikom możliwość zgłaszania lub blokowania dorosłych, którzy do nich wysyłają. Monity przypomną młodym użytkownikom, aby nie czuli presji, aby odpowiadać na wiadomości i „zachować ostrożność, udostępniając zdjęcia, filmy lub informacje komuś, kogo nie znasz”.

Powiadomienia pojawią się, gdy systemy moderacji Instagrama wykryją podejrzane zachowanie dorosłych użytkowników. Firma nie ujawnia szczegółów działania tych systemów, ale twierdzi, że takie podejrzane zachowanie może obejmować wysyłanie „dużej liczby zaproszeń do znajomych lub wiadomości do osób poniżej 18 roku życia”. Instagram należący do Facebooka twierdzi, że ta funkcja będzie dostępna w niektórych krajach w tym miesiącu (nie określono, w którym z nich) i „wkrótce” na całym świecie.

Reklama

Nowe monity dotyczące bezpieczeństwa pojawią się, gdy nastolatki dorośli DM, którzy przejawiają „podejrzane zachowanie”.
Zdjęcie: Instagram

Instagram twierdzi również, że opracowuje nową „sztuczną inteligencję i technologię uczenia maszynowego”, aby spróbować wykryć czyjś wiek podczas zakładania konta. Oficjalnie aplikacja wymaga, aby użytkownicy mieli co najmniej 13 lat, ale łatwo jest kłamać na temat swojego wieku. Firma stwierdziła, że ​​chce zrobić „więcej, aby temu zapobiec”, ale nie wdawała się w szczegóły dotyczące tego, jak nowe systemy uczenia maszynowego mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Nowi nastoletni użytkownicy, którzy zarejestrują się na Instagramie, będą teraz również zachęcani do ustawienia swojego profilu jako prywatnego. Jeśli mimo wszystko zdecydują się utworzyć konto publiczne, Instagram wyśle ​​im później powiadomienie „podkreślające zalety konta prywatnego i przypominające o sprawdzeniu ustawień”.

Zachęcamy nastoletnich użytkowników do oznaczenia swojego konta jako prywatnego podczas rejestracji na Instagramie.
Zdjęcie: Instagram

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment