Instagram i Threads wkrótce będą polecać mniej treści politycznych


Wkrótce łatwiej będzie uniknąć oglądania treści politycznych na Instagramie i wątkach, chyba że użytkownicy wyraźnie zdecydują się na to, aby im je polecano. W wpis na blogu opublikowany w piątekMeta ogłosiła, że ​​się rozwija istniejącą politykę dotyczącą bębnów ogranicza to wyświetlanie treści politycznych pochodzących od osób, których nie obserwujesz (w tym postów o tematyce społecznej) w polecanych kanałach, tak aby szerzej obejmowały wątki i platformy Instagram firmy.

„Naszym celem jest zachowanie możliwości wyboru interakcji z treściami politycznymi, przy jednoczesnym poszanowaniu apetytu każdej osoby” – powiedział szef Instagrama Adam Mosseri, ogłaszanie w Threads że zmiany zostaną zastosowane w ciągu najbliższych kilku tygodni. Oczekuje się, że Facebook wprowadzi te nowe mechanizmy w późniejszym, nieujawnionym terminie.

Użytkownicy, którzy nadal chcą, aby treści „prawdopodobnie wspominały o rządach, wyborach lub tematach społecznych mających wpływ na grupę osób i/lub całe społeczeństwo”, mogą być im polecane, mogą wyłączyć to ograniczenie w ustawieniach swojego konta. Zmiany będą miały zastosowanie do kont publicznych, jeśli są włączone i tylko w miejscach, w których polecane są treści, np. Eksploruj, Reels, rekomendacje w kanale i sugerowani użytkownicy. Aktualizacja nie zmieni sposobu, w jaki użytkownicy przeglądają treści z wybranych przez siebie kont, więc konta, które nie kwalifikują się do rekomendacji, nadal będą mogły publikować treści polityczne swoim obserwującym za pośrednictwem swoich kanałów i relacji.

Tak mogą wyglądać opcje filtrowania na Instagramie, z zastrzeżeniem wszelkich zmian przed ich wdrożeniem.
Obraz: Meta

Dla twórców Meta mówi że „jeśli Twoje konto nie kwalifikuje się do rekomendacji, żadna z Twoich treści nie zostanie polecona, niezależnie od tego, czy cała Twoja treść jest niezgodna z naszymi wytycznymi dotyczącymi rekomendacji”. Kiedy te zmiany wejdą w życie, konta profesjonalne na Instagramie będą mogły korzystać z funkcji Stan konta, aby sprawdzić, czy publikowanie treści politycznych wpływa na ich uprawnienia do rekomendacji. Konta profesjonalne mogą także używać statusu konta do kwestionowania decyzji unieważniających te uprawnienia, a także do edytowania, usuwania lub wstrzymywania postów o charakterze politycznym do czasu, gdy konto będzie kwalifikować się do ponownego rekomendowania.

Aktualizacje te łączą się z wcześniejszymi wysiłkami, jakie Meta podjęła w ostatnich latach, aby zdystansować się od świata wiadomości i polityki. W 2022 r. Facebook stwierdził, że niecałe 3 proc treści, które użytkownicy w USA widzą w swoich kanałach, ma powiązania polityczne. Mosseri również już wcześniej mówił, że ma treść polityczną nie będziemy zachęcani w Threads ani na Instagramie ponieważ ograniczone zaangażowanie, jakie zapewnia, nie jest warte analizy ani negatywnego nastawienia, jakie można skierować do platform – jest to obawa, którą z pewnością warto rozważyć przed wyborami prezydenckimi w 2024 r.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment