Insta360 X3 zawiera większy ekran, wstępne nagrywanie i „tryb mnie”


Insta360 ogłosiła X3, uniwersalną kamerę 360, która jest następcą One X2 wydany pod koniec 2020 roku. Patrząc na dwie kamery obok siebie, największa aktualizacja X3 jest oczywista – firma zrezygnowała z lekko mylącego „Jeden” z nazwy kamery. Aha, i zamiast małego, okrągłego ekranu dotykowego, X3 ma teraz prostokątny wyświetlacz o przekątnej 2,29 cala, którego można używać do podglądu i przeglądania materiału filmowego oraz sterowania urządzeniem. (Jak na ironię, największe ulepszenie X2 było również w dziale wyświetlania.)

Przy 449,99 USD X3 jest nieco droższy niż jego poprzednik i nadal ma tę samą maksymalną rozdzielczość 5,7 K, co X2. Jednak firma twierdzi, że 1/2-calowe czujniki aparatu zostały ulepszone w celu „dużej rozdzielczości i poprawy jakości obrazu”. Rzeczywiste obiektywy również otrzymały kilka poprawek — teraz mają f1,9 w porównaniu do f2,0 i uchwycą szerszą scenę z ogniskową 6,7 mm, podczas gdy obiektywy X2 miały 7,2 mm. Aparat obsługuje również tryb Active HDR Insta360, który stara się uchwycić jak największy zakres dynamiczny, nawet w szybko poruszających się ujęciach.

Reklama

Za obiektywami znajduje się kilka ulepszonych czujników.
Zdjęcie: Becca Farsace / The Verge

Mimo że X3 nie uzyskał podniesienia rozdzielczości dla filmów 360, wprowadzono ulepszenia w innych trybach. Podczas fotografowania za pomocą jednego obiektywu (zasadniczo w trybie kamery akcji) X3 może robić 4K – X2 ma szczyt 1440p. X3 jest również w stanie wykonywać bardzo szczegółowe zdjęcia 360 w rozdzielczości 72 megapikseli — ogromny krok w porównaniu z 18-megapikselowymi fotosami z X2. Upływ czasu i tryb „bullet time” (w którym obracasz kamerą po okręgu, aby uzyskać efekt podobny do ten z Macierz) również uzyskały skoki rozdzielczości odpowiednio do 8K i 4K.

Jest też kilka nowych funkcji. Oprócz większego ekranu aparat ma większą baterię 1800 mAh i cztery przyciski dla lepszej kontroli, jeśli nosisz rękawiczki. (Biorąc pod uwagę, że baterie X2 miały 1630 mAh, nie będą działać w X3.) Dostępny jest również nowy tryb fotografowania o nazwie „Tryb Ja”, w którym kamera tworzy 180-stopniowy film z tobą w środku kadru, ukrywając się kij do selfie, który trzymasz. Pogranicze Specjalistka od wideo, Becca Farsace, uwielbiała to, gdy testowała kamerę; „To niesamowicie sprytne, biorąc pod uwagę, że większość filmów, które kręcę, przerabiam, by stawić czoła sobie. A biorąc pod uwagę boom w filmach społecznościowych 9:16, jest to bardzo dobra funkcja” – powiedziała.

Tryb Me nie strzela w 360 stopniach, ale wykorzystuje podwójne obiektywy X3.
Zdjęcie: Becca Farsace / The Verge

The wyciekła funkcja nagrywania wstępnego Według Caroline Zhang, rzeczniczki firmy, która automatycznie zapisze kilka sekund materiału sprzed naciśnięcia przycisku nagrywania, nie będzie dostępna w momencie premiery, ale zostanie uwzględniona w przyszłej aktualizacji. X3 będzie miał „tryb nagrywania w pętli”, który pozwala mu działać trochę jak kamera samochodowa, nagrywając w sposób ciągły, ale zapisując tylko materiał na stałe, gdy tak powiesz.

Biorąc pod uwagę, że kamery X Insta360 były często używane do rejestrowania akcji (firma twierdzi, że X3 jest wodoodporny do 33 stóp), zapytaliśmy, jak trwały jest ten nowy ekran. Zhang powiedział, że „ekran X3 jest wykonany z hartowanego szkła”, co niestety niewiele nam mówi.

Jego konstrukcja typu „wszystko w jednym” sprawia, że ​​jest nieco bardziej wytrzymały niż firmowy aparat One RS, który ma również obiektyw 5,7K 360, ale jest wodoodporny tylko do 16 stóp. Jednakże Jeden RS jest modułowy — jeśli byłeś maniakiem jakości, mógłbyś dodać 1-calowy moduł 360, który może nagrywać w 6K i oczywiście ma większy czujnik. Możesz również zdjąć moduł 360 i przymocować obiektyw kamery akcji 4K.

Obie te kamery są jednak droższe niż X3 – podstawowy model z obiektywem 5,7K 360 i obiektywem z kamerą akcji kosztuje 550 USD, a pakiet Insta360 One RS 1-calowy 360 to aż 800 USD. Mimo to gorąco polecam sprawdzić Recenzja Becca’s One RS jeśli rozważasz X3, choćby po to, by usłyszeć jej ostrzeżenia o mniej niż gwiezdnej polityce wymiany i planach ochrony Insta360.

Od strony bez ekranu oba aparaty wyglądają bardzo podobnie.
Zdjęcie: Becca Farsace / The Verge

Ogólnie rzecz biorąc, X3 wydaje się solidnym krokiem naprzód dla jednego z najpopularniejszych produktów Insta360. Prawdopodobnie nie jest to obowiązkowy zakup dla każdego, kto ma X2, ale dla tych, którzy mają Insta360 One lub One X, może to być fajna aktualizacja. A biorąc pod uwagę, o ile większy jest ekran, wydaje się, że jest to oczywisty wybór w stosunku do X2 dla każdego, kto chce rozpocząć nagrywanie w 360 stopniach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Chrome, Dysk Google zaktualizowany o widżety blokady ekranu iOS 16

Podgląd na początku tego miesiącaGoogle wprowadza teraz swoje pierwsze widżety ekranu blokady iOS 16 z aktualizacjami Chrome i Dysku. Wersja 106 Chrome to rozwijanie...

Metal: Narzędzia do modowania Hellsinger pozwalają dodawać własną muzykę

Strzelanka rytmiczna Thrash-and-blast Metal: Hellsinger ma dość prosty haczyk: to niesamowicie zabawne pompowanie demonów pełnych ołowiu w czasie z twoimi...

Intel Arc A770 wprowadzony na rynek w cenie 329 USD, dostępny od 12 października

Firma Intel ogłosiła dzisiaj cenę karty graficznej Arc A770 Limited Edition do komputerów stacjonarnych, która wynosi 329 USD, oferując klasę wydajności porównywalną z...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!