Inside Out 2 ma na celu odparcie problemu księżniczek Disneya


Kiedy reżyser Kelsey Mann objął stery Pixara Od środka 2, Dyrektor kreatywny Pixara, Pete Docter, miał dla niego jedną ważną sugestię. Zanim został dyrektorem ds. CO, Docter reżyserował wiele z nich największe hity studiaw tym oryginalny Na lewą stronę.

Na wczesnym podglądzie prasowym zaglądamy za kulisy Od środka 2Mann powiedział firmie Polygon, że wewnętrzny świat Na lewą stronę w zamyśle Rileya miał być bardziej „kreskówkowy” niż realistyczny świat zewnętrzny. Mann twierdzi jednak, że Docter powiedział mu o produkcie końcowym — z 2015 roku Na lewą stronę – nie do końca wylądował tak, jak chciał.

“Powiedział, Myśleliśmy, że zaszliśmy daleko, jeśli chodzi o to, co możemy zrobić z postaciami w umyśle, pod względem tego, jak szeroko się poruszały i były animowane– wspomina Mann. „Myślę, że mogliśmy pójść dalej. I trochę żałuję, że nie podkręciłem tego trochę. Dlatego gorąco polecam pójść dalej. Pamiętam, jak rozmawiałem z całym działem animacji, promując film i mówiąc, że chcemy to zrobić. Mam wrażenie, że zrobiliśmy już wiele z tych rzeczy w filmie – naprawdę starałem się to przeforsować”.

Reklama

Niepokój steruje konsolą zawstydzeniem, zazdrością i znużeniem
Zdjęcie: Disney/Pixar

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o projekt postaci. W oryginalnym filmie, który koncentruje się na 11-letniej dziewczynce i personifikacjach emocji w jej głowie, Strach i Gniew mają wyraźnie kreskówkowy wygląd. Ich przesadne kształty mają wywołać emocje, które reprezentują. Ale emocje ucieleśniane przez postacie kobiece nie oddają tego samego uczucia. Radość, Smutek i Wstręt wyglądają bardziej ogólnie i poza ich jasną, klejnotową skórą i włosami, z łatwością mogłyby uchodzić za ludzkie postacie w innym filmie Disneya lub Pixara. (W szczególności Joy uruchomiła a istotna dyskusja o długotrwałym problemie Wszystkie księżniczki Disneya mają tę samą twarza Pixar podąża za trendem, projektując wszystkie jego bohaterki kobiece o okrągłych twarzach i guzikowatych nosach).

Ale z pierwszy zwiastunbyło jasne Od środka 2nowe emocje byłoby inaczej. Nowy film przedstawia Anxiety, emocjonującą postać przypominającą Muppeta z ogromnymi, rozciągniętymi ustami i dużymi, chwiejnymi oczami. Dołączają do niej Ennui, przedstawiany jako leniwa, opadająca linia, oraz Envy, mała kropelka emocji przypominająca grzyb. Jest też Zawstydzenie, ogromna, niezdarna postać, która ukrywa swoją wielką twarz pod bluzą z kapturem. Już te cztery emocje (w tym trzy kobiece) przełamują tę okrągłą twarz i guzikowaty nos.

Grafika koncepcyjna przedstawiająca pełny zestaw emocji w Inside Out 2: Anxiety, pomarańczowa postać przypominająca muppeta;  Wstręt, mała zielona samica;  Joy, żółta uśmiechnięta postać;  Zawstydzenie, ogromna, niezdarna różowa postać;  Smutek, postać okrągła i niebieska;  Ennui, opadająca postać w kolorze indygo;  Gniew, czerwony blok;  Strach, kręta fioletowa postać;  i Envy, turkusowa kropelka.

Grafika koncepcyjna przedstawiająca niepokój, wstręt, radość, zawstydzenie, smutek, znużenie, złość, strach i zazdrość
Zdjęcie: Disney/Pixar

„To była świadoma decyzja, którą podjęliśmy” – mówi Mann. Cytuje scenografa Jasona Deamera jako tego, który naprawdę zwrócił mu uwagę na te rozbieżności w projektach postaci. „[Deamer said] Dlaczego postacie kobiece nie mogą mieć tego samego zmysłu projektowania? To jest popychane, to jest zabawne. I opieraliśmy się na tym.”

„To animacja, a nie akcja na żywo!” Deamer powiedział Polygonowi. „Zróbmy więc jaką animację [can] zrób – naprawdę popchnij tę dziwność.

Po Zamienia się na czerwony I Lucaktóre popchnęły Pixara w bardziej stylizowany, kreskówkowy sposób, ma to sens, że za tym stoją twórcy filmu Od środka 2 poczułaby się ośmielona, ​​gdyby zdecydowała się na mniej konwencjonalny wygląd. To jest trend ogólnobranżowy To rozpoczęło się z Do Spider-Verse, choć niektóre studia nie przyjęły tego ruchu tak szybko. Ale film po filmie Pixar powoli wita nowe.

„Studio [is] bardziej otwarci na to, że na pierwszy plan wychodzą różni reżyserzy o różnej wrażliwości i chcący uzyskać bardzo specyficzny wygląd” – mówi kierownik animacji Dovi Anderson.

„Widzowie są teraz bardziej gotowi na tego rodzaju animacje” – dodaje kierownik animacji Evan Bonifacio. „Nie będzie ich rzucać, aby zobaczyć, jak rzeczy poruszają się w specyficzny sposób, który sprawia wrażenie popychanego”.

Od środka 2 trafi do kin 14 czerwca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gra na iPoda Tetris sterowana za pomocą kółka przewijania znalezionego w prototypie

Niepublikowany iPoda Na prototypie modelu 3. generacji odnaleziono grę Tetris, sterowaną za pomocą kółka przewijania… Klon Tetrisa został znaleziony przez użytkownika X AppleDemoYTktóra...

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...
Advertisment