Inicjatywa Nvidii dotycząca małych procesorów graficznych pozwoli utrzymać duże karty graficzne — ale cieszę się, że istnieje


Nvidia właśnie dała branży gier komputerowych powód do zmniejszenia największych kart graficznych i produkcji małych obudów. Nie tego się spodziewałem, ale myślę, że to może naprawdę pomóc. Przeczytajcie, zanim ocenicie, przyjaciele — zdecydowanie byłem gotowy wykrzyczeć trochę BS Nvidii, ale w większości przyszedłem.

Kiedy przecieki ujawniły się w zeszłym miesiącu zacząłem marzyć o tym, że Nvidia pomoże skierować swoich partnerów zajmujących się kartami graficznymi w stronę mniejszych komputerów do gier. Być może w końcu zobaczymy naprawdę małą potęgę Nvidii Stary AMD R9 Nano? Czy Nvidia mogłaby przynajmniej przekonać partnerów do produkcji dwuslotowych procesorów graficznych, takich jak wiele innych? Karty edycji założycielskiej?

Niestety nie. Właśnie ogłoszone przez Nvidię karty GeForce dla entuzjastów SFF nie są wcale takie małe — nawet RTX 4070 o grubości 2,5 gniazda, długości 304 mm i szerokości 151 mm może się do nich kwalifikować. Oznacza to, że rzekomo procesory graficzne „SFF” nie będą pasować do mojej sprawy SFFi trudno mi w ogóle nazwać je „SFF”.

Opcjonalne wytyczne Nvidii określają te maksymalne wymiary.
Obraz: Nvidia

Dla mnie to nadal wygląda na dość dużą sprawę.

Ale jeśli tak jak ja chcesz pomóc mniejszym komputerom do gier zdobyć większą pozycję, jest to możliwe pomóż — bo nie chodzi tylko o karty; chodzi o świadomość, że w danym przypadku można zmieścić określoną moc graficzną, ponieważ zarówno obudowa, jak i karta identyfikują się jako kompatybilne ze sobą.

Reklama

„Daję im wytyczną, aby mówili: hej, zostawcie tak dużo miejsca, a wtedy będziecie mogli zmieścić tam kartę graficzną dla entuzjastów, na przykład 4080, 4070. Taki jest cel tego programu” – starszy z Nvidii Mówi mi dyrektor ds. produktów na komputery stacjonarne, Justin Walker.

Rzeczywiście, lista kart, które Nvidia udostępnia dzisiaj, obejmuje tylko RTX 4070 lub nowszy: nie promuje to na przykład grubej 4060.

Oto lista zatwierdzonych do tej pory kart i etui. Nie jest to wyczerpujące, ale ci partnerzy są na pokładzie.
Obrazy: Nvidia

Obecnie ustalenie, czy dana karta będzie pasować, często polega na skrupulatnym trollowaniu stron internetowych producentów pod kątem długości, szerokości i wysokości dwa razy: raz na kartę i raz na etui. Teraz możesz po prostu poszukać „SFF-Ready” i kontynuować swój dzień. Być może nadal będziesz musiał odwiedzić strony internetowe producentów, ponieważ Walker twierdzi, że niekoniecznie będzie jeszcze dostępny filtr sortowania Newegg dla „SFF Ready” lub plakietka na rzeczywistym produkcie.

Mówi mi, że te wytyczne powinny również zmniejszyć niepewność producentów obudów: „Robię małą obudowę i chcę, aby pasowała do wysokiej klasy karty graficznej… w tej chwili nie mam pojęcia, jest tak wiele rozmiarów i kształtów . W tej chwili nie wiem, jak zrobić etui, które będzie pasować do wszystkiego.” Teraz jest cel.

Chociaż osobiście nadal żałuję, że Nvidia nie próbowała bardziej zmniejszyć rozmiarów samych kart partnerów – ponownie, ich własne karty w wersji Founders Edition mają zazwyczaj grubość zaledwie dwóch gniazd! — jest nadzieja na więcej takich procesorów graficznych. Walker twierdzi, że to nie błąd, że na liście SFF-Ready znajduje się tylko jeden układ RTX 4080, i ma nadzieję, że więcej partnerów stanie na wysokości zadania.

„Umieszczenie modelu 4080 w tej obudowie wymaga dużo pracy i bardzo przemyślanego projektu” – mówi. „Rozumiem, że nie jest to mała rzecz w formacie Mini-ITX, ale chcę, aby ktoś mógł umieścić w tej obudowie procesor 4080”.

Skoro o tym mowa: zaledwie kilka dni temu, potwierdzony wyciek sprzętu kopite7kimi że karta Nvidia RTX 5090 Founders Edition będzie wyposażona w dwuslotowe chłodzenie.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment