Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością


Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednikami dzięki przejściu z jednostek centralnych (CPU) Intel na AMD w ich potrójnie aktywnych kontrolerach.

Wraz z premierą pojawiła się seria Infinibox SSA G4 F1400T, która zapewnia opcję o niewielkich rozmiarach dla brzegowych i mniejszych lokalizacji centrów danych, oraz InfiniBox G4F4420, który wykorzystuje dyski o pojemności 20 TB w celu uzupełnienia luki w pojemności w serii F4400 firmy.

InfiniBox G4 wykorzystuje samoszyfrujące dyski twarde SAS o pojemności od 4 TB do 20 TB jako pamięć masową zaplecza, natomiast InfiniBox SSA G4 wykorzystuje dyski flash TLC połączone z SAS o pojemności do 16 TB. Infinibox SSA G4 jest dostępny z opcjami zapełnienia dysku w 60%, 80% i 100%, w przeciwieństwie do wcześniejszej praktyki Infinidat, gdzie jedyną opcją było pełne obciążenie.

Firma Infinidat ogłosiła również dostępność InfuzeOS Cloud Edition w chmurze Microsoft Azure, co stanowi uzupełnienie istniejącej obecności Amazon Web Services (AWS).

Macierze Infinidat mogą być macierzami typu all-flash lub hybrydowymi, wirującymi dyskami i półprzewodnikowymi i są głównie przeznaczone dla zaawansowanych przedsiębiorstw i klientów usługodawcy. Ich produkty sprzętowe są wyposażone w potrójnie aktywne kontrolery i wykorzystują tak zwaną pamięć podręczną neuronową, która kieruje dane do najbardziej odpowiednich mediów, przy czym większość żądań we/wy przebiega bardzo szybko NAPARSTEKz deklarowanym współczynnikiem trafień w pamięci podręcznej wynoszącym ponad 90%.

Seria F1400T o niewielkich rozmiarach jest dostępna w obudowie 14U z podstawową pojemnością użytkową 155 TB, 310 TB i 617 TB w trzech modelach (co stanowi około 50% pojemności pierwotnej).

Reklama

Seria ma na celu kolokację, przechowywanie krawędziowe i mniejsze centra danych, z efektywną maksymalną pojemnością sięgającą około 3 PB po późniejszym dodaniu F1432T.

Większa pojemność

Tymczasem Infinibox G4 F4420 dodaje model o większej pojemności do istniejącej serii F4400, która obejmuje cztery modele o podstawowych pojemnościach użytkowych w zakresie od 683 TB do 2 PB. Infinibox G4 F4420 zwiększa tę użyteczną wartość do 3,17 PB.

Nowe procesory AMD Epyc zastosowane w generacji G4 zapewniają dwukrotnie większą wydajność w porównaniu z poprzednimi chipami Intela, powiedział dyrektor ds. marketingu Eric Herzog. Dzieje się tak dzięki 64 rdzeniom w procesorach, co stanowi wzrost o 31%.

„Oceniliśmy chipy AMD i pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby spróbować czegoś innego” – powiedział. „Musieliśmy zmienić system operacyjny, ale uważamy, że w przyszłości uzyskamy wzrost wydajności od 3 do 3,5 razy”.

Ponadto firma Infinidat ogłosiła aktualizacje swojej konsoli zużycia i zarządzania Infiniverse, która gromadzi dane telemetryczne dotyczące szerokiego zakresu wskaźników pamięci masowej i mocy obliczeniowej. Najważniejszą z aktualizacji jest możliwość generowania raportów na temat różnych aspektów funkcjonalności pamięci masowej.

Na przykład, jeśli klient chciał regularnie raportować migawki, mogliby otrzymywać częste aktualizacje, ich rozmiar, szczegółowe informacje na temat niezmiennych migawek i harmonogramu. Użytkownicy muszą obecnie żądać takich raportów, ale nowa funkcja będzie dostarczać je zgodnie z harmonogramem lub wyzwalaczem.

Jeśli chodzi o chmurę, InfuzeOS Cloud Edition firmy Infinidat jest teraz dostępny także w chmurze Microsoft Azure. Do tej pory był dostępny tylko w AWS. Nie ma planów dodania Google Cloud Platform, powiedział Herzog.

„W Europie i USA wielu naszych dużych klientów korzysta z AWS, ale także Azure, szczególnie w Europie” – powiedział. „Amazon i Azure znacznie wyprzedzają Google, więc najpierw skupiamy się na dwóch największych”.

InfuzeOS Cloud Edition zapewnia klientom ten sam interfejs, co wersja lokalna, ale bez tej samej przestrzeni dyskowej. Pojemność zapewnia dana chmura.

„Interfejs w chmurze jest taki sam, jak w Infinidat” – powiedział Herzog. „To nie jest ta sama wydajność, ale jest dobra do odzyskiwania po awarii, testowania i programowania, ogólnego przechowywania w chmurze i tworzenia kopii zapasowych. Zapewnia standaryzację pomiędzy rozwiązaniami lokalnymi i chmurowymi.”

W zeszłym roku firma Infinidat uruchomiła usługę SSA Express dla swoich macierzy opartych na rozdzielczości HD. SSA Express umożliwia klientowi wykorzystanie części warstwy pamięci podręcznej SSD w celu zapewnienia wydajności all-flash w przypadku niektórych małych obciążeń.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment