Infineon i Quantinuum są partnerami w rozwoju obliczeń kwantowych


Infineon Technologies AG, światowy lider w dziedzinie rozwiązań półprzewodnikowych, oraz Quantinuum, światowy lider w zintegrowanych, kompleksowych obliczeniach kwantowych, ogłosiły dziś strategiczne partnerstwo w celu opracowania pułapek jonowych przyszłej generacji. To partnerstwo będzie napędzać przyspieszenie obliczeń kwantowych i umożliwi postęp w takich dziedzinach, jak chemia generatywna, inżynieria materiałowa i sztuczna inteligencja.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Quantinuum, liderem w dziedzinie obliczeń kwantowych, w celu przesuwania granic obliczeń kwantowych i generowania większych, wydajniejszych maszyn, które rozwiązują znaczące, rzeczywiste problemy” – powiedział Richard Kuncic, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Power Systems w Infineon Technologies. „Ta współpraca łączy najnowocześniejszą wiedzę firmy Infineon w zakresie opracowywania procesów, wytwarzania i technologii jednostek przetwarzania kwantowego (QPU) z najnowocześniejszą wiedzą specjalistyczną Quantinuum w zakresie projektowania pułapek jonowych i doświadczeniem w obsłudze wysokowydajnych komercyjnych komputerów kwantowych”.

Infineon wraz z oddanym zespołem wprowadza innowacje, dzięki którym jednostki przetwarzania kwantowego (QPU) z uwięzionymi jonami stają się sercem wiodących komputerów kwantowych. Firma inwestuje w tę dziedzinę od 2017 roku, wykorzystując swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii przetwarzania wielkoseryjnego i rozwijając technologie, takie jak zintegrowana fotonika i elektronika sterująca, aby umożliwić swoim partnerom skalowanie liczby kubitów w ich maszynach.

W podejściu sprzętowym Quantinuum naładowane atomy są uwięzione w polach elektromagnetycznych, dzięki czemu można nimi manipulować i kodować informacje za pomocą sygnałów mikrofalowych i laserów. Konstrukcja ta ma wyraźną przewagę nad innym sprzętem kwantowym, w tym wyższą wierność i dłuższe czasy koherencji.

Współpraca ta opiera się na dzisiejszej wiodącej wydajności komputerów kwantowych Quantinuum z uwięzionymi jonami, które obecnie ustanawiają światowe rekordy w kluczowych testach wydajności, takich jak wierność bramki 2-kubitowej, objętość kwantowa i wierność wzorców krzyżowej entropii. Aby zapewnić jeszcze lepszą wierność na większą skalę i osiągnąć przewagę komercyjną, potrzebne są większe i bardziej wyrafinowane pułapki jonowe. Inżynierowie z obu firm współpracują ze sobą od ponad roku i w ramach obecnego partnerstwa zintensyfikują swoje wysiłki w celu opracowania potężnych pułapek jonowych dla komputerów kwantowych nowej generacji Quantinuum.

„Naszą misją Quantinuum jest przyspieszanie użytecznych obliczeń kwantowych. Ogłosiliśmy plan działania prowadzący do osiągnięcia powszechnej odporności na awarie w 2029 r. Nasza współpraca z firmą Infineon jest kluczem do wywiązania się z tego zobowiązania” – powiedział dr Rajeeb Hazra, prezes i dyrektor generalny firmy Quantinuum.



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Potwierdzono procesor Intel „Panther Lake” w węźle 18 A, uruchamianie z wersją ES0 Silicon

Podczas 22. dorocznej globalnej konferencji technologicznej Barclays Intel był gościem, a dwóch tymczasowych współzarządców firmy, Michelle Johnston Holthaus i David Zinsner, przedstawiło krótkie...

The Game Awards 2024: najważniejsze ogłoszenia, zwiastuny i ujawnienia

Lawina zapowiedzi nowych gier uderzyła o godz Nagrody gier 2024począwszy od powrotów klasycznych marek (Okami, Turok, Virtua Fighter) po ujawnienie zupełnie nowych światów...

Okami otrzyma kontynuację

Podczas gali The Game Awards firma Capcom przygotowała niemałą niespodziankę. Deweloper zapowiedział kontynuację Okamipięknej i ukochanej przygodowej gry akcji, która została wydana w...
Advertisment