„In a Violent Nature” niemal przyprawiło mnie o chorobę fizyczną i bardzo mi się podobało


Oglądam sporo horrorów – nie jestem aż tak oddany jak niektórzy z moich kolegówale uważam się za stosunkowo dobrze zorientowanego w tym gatunku i uwarunkowanego głębią deprawacji, którą czasami eksploruje.

Jestem też znany z tego, że lubię krwawe filmy, nawet poza horrorami. Jestem dobrze udokumentowane na ten konkretny tematzwłaszcza jeśli chodzi o działanie kino, gdzie pełna brutalność jest rzadkością, ale może dodać dodatkowe stawki i zaskoczenie do szczególnie intensywnej walki. Ale nic nie równało się z instynktowną reakcją, jaką miałem w odpowiedzi na jeden szczególnie brutalny moment w nowym eksperymentalnym slasherze W brutalnej naturze. Ta scena i moja reakcja na nią wstrząsnęły mną.

Od kanadyjskiego scenarzysty i reżysera Chrisa Nasha (ABC śmierci 2segment „Z jak zygota”), W brutalnej naturze łączy w sobie slashera w stylu Piątek 13-tego z powolnym kinem reżyserów takich jak Terrence’a Malicka. 94-minutowy film, którego premiera odbyła się w styczniu w Sundance, a do kin trafił 31 maja, przedstawia punkt widzenia cichego zabójcy. Film wypełniony jest długimi, nieprzerwanymi ujęciami za ramieniem zabójcy, gdy ten przemierza spokojne lasy i pola, tropiąc swoją ofiarę. Nie ma partytury muzycznej. To dekonstrukcja i odkrycie na nowo gatunku slasherów, który w dużej mierze sprawdza się bardzo dobrze. Jest nastrojowo i klimatycznie. Przemyślane tempo sprawia, że ​​odgłosy krwi są jeszcze mocniejsze.

Następnie dochodzimy do sceny, która mnie zaskoczyła. Muszę cię jeszcze raz ostrzec, zanim będziesz kontynuować: jeśli jesteś wrażliwy lub po prostu chcesz na własnej skórze doświadczyć krwawych szczegółów, oglądając film, przestań czytać w tym miejscu. Nie będę cie sądził.

Reklama

Obraz: Dreszcz

Kiedy zabójca osacza jedną ze swoich ofiar, młodą kobietę, w pobliżu krawędzi klifu, wydaje się, że scena zaczyna się właśnie wtedy, gdy ona skacze na śmierć lub on ją odpycha. Zamiast tego zabójca wbija hak w jej czaszkę i za jego pomocą przeciąga jej głowę w dół przez brzuch i na zewnątrz przez plecy. Jest niezwykle żywy — robi mi się niedobrze na samą myśl o tym — zwłaszcza biorąc pod uwagę niesamowite szaleństwo i efekty, jakie oddziałują na jej kręgosłup, który zmienia kolor na niebieski, gdy kości pękają niczym maleńkie, makabryczne fajerwerki pod obciążeniem.

Na papierze może to brzmieć jak kreskówkowa śmierć w Mortal Kombat. W praktyce jest to zaskakująco realne i przygnębiające. Połączenie skrzywień kręgosłupa ofiary oraz odgłosów skrzypienia i zgrzytania towarzyszących łamaniu kości będzie nadal mnie prześladować, co jest wielką zasługą Nasha i całego zespołu.

Były doniesienia o ludziach wymiotujących w kinach kiedy zobaczyli ten moment, i nie winię ich. Nash ze swojej strony nie jest pewien, czy to prawda, ale on powiedział Dexerto„Nie mogę być z tego dumny, chociaż też się tym nie przejmuję”. Gdybym nie oglądał W brutalnej naturze w domu, w zaciszu mojej kanapy, z łatwością mogłem sobie wyobrazić, że dołączam do ich niespokojnych szeregów. Wrażenia z oglądania w teatrze są znacznie bardziej wciągające, na dobre i na złe, w zależności od filmu i publiczności. Z łatwością mogłem zobaczyć, że ta scena jest przytłaczająca w tym środowisku.

Gore nie gwarantuje sukcesu w horrorze. To po prostu jedno z wielu narzędzi, z których mogą skorzystać twórcy tego gatunku, aby pomóc filmowi. Ale dobrze użyte może stworzyć niezapomniane chwile, które na stałe zapadną w Twój mózg. Jednym z powodów, dla których oglądam filmy, jest wywoływanie instynktownych reakcji. W tej rubryce żaden film, który obejrzałem w 2024 r. (inny niż Widziałem blask telewizora) uzyskał wyższy wynik niż W brutalnej naturze. To imponujący wyczyn jak na jeden z najbardziej fascynujących filmów roku.

W brutalnej naturze jest teraz w kinach.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

All Elden Ring DLC Shadow of the Erdtree Remembrance bosses and rewards

There are 10 new Remembrance bosses to fight in Elden Ring’s Shadow of the Erdtree DLC. Like the 15 Remembrances from...

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...
Advertisment