Immaculate udowadnia, że ​​Sydney Sweeney jest naszą najciekawszą gwiazdą filmową


Nikt nie robi tego tak jak Sydney Sweeney, nasza najbardziej charakterystyczna młoda gwiazda filmowa. Jazda rosnącą sławą z Biały Lotos I Euforiajej prawdziwa przemiana w gwiazdę technicznie rozpoczęła się pod koniec 2023 roku wraz z wydaniem Każdy, tylko nie Ty, sprośna komedia romantyczna, która przekształciła się w ogromny hit kasowy. Następnie zagrała w okropne i wyśmiewane Pani Webale udało mu się wyjść na drugą stronę nie tylko bez szwanku, ale też otrząsając się z najwyższej klasy energii, żartując o porażce filmu Sobotnia noc na żywo zaledwie kilka tygodni po otwarciu. Jej następną wielką wygraną jest Nieskazitelnydziwny, fascynujący i niezwykle zabawny nowy horror, który trafi do kin pod koniec marca.

Nieskazitelny rozpoczyna się sceną, w której amerykańska zakonnica Cecilia (Sweeney) przenosi się do dziwnego małego klasztoru we Włoszech, który specjalizuje się w opiece nad współsiostrami w wierze pod koniec życia. Ale wszystko jest trochę nie tak; są ludzie kręcący się po okolicy w czerwonych maskach, zwięzłe siostry kwestionujące jej działania i księża, którzy są trochę zbyt przyjaźni. Po kilku dniach ciężkiej pracy opiekuńczej Cecilia w tajemniczy sposób zachodzi w ciążę. Wszyscy w klasztorze głoszą, że niesie ona drugie przyjście Jezusa Chrystusa. Od tego momentu życie Cecylii staje się jeszcze dziwniejsze.

Reklama

Obraz: Neon

Od początku, Nieskazitelny reżyser Michael Mohan jest całkowicie zaangażowany w stworzenie filmu opartego na wyzysku retrospekcji, przedstawiającego wygórowane oszustwo. Może w filmie nie ma żadnego jawnego seksu, ale są długie sceny zakonnic kąpiących się w skąpych białych sukienkach i łypiących okiem księży czających się za każdym rogiem, którzy przesłuchują Cecylię w sprawie jej statusu dziewicy – ​​tylko po to, by zweryfikować czystość i prawdziwość ich przyjścia oczywiście, zbawiciel. Nieskazitelny ma też więcej krwi, odwagi i brutalności niż większość współczesnych filmów akcji. Wszystkie te małe elementy są znakami rozpoznawczymi najlepszych lat 70 nunsploitacjaodgałęzienie horroru skupione szczególnie na tkaninie.

Jedynym prawdziwym odejściem filmu od korzeni gatunkowych jest forma: jest to po prostu znacznie lepiej zrobiony i piękniejszy film niż większość filmów, które go zainspirowały. Mohan kadruje piękne momenty zapadającej w pamięć symetrii wokół klasztoru i za pomocą aparatu sprawia, że ​​Cecilia wygląda i czuje się całkowicie odizolowana, szczególnie gdy jej pobożni koledzy zaczynają ją czcić i ubierać jak nawiedzoną imitację Maryi. Film jest pełen nastroju i starannie wymierzonego terroru, który jest bardziej trwały niż wzmocniony, a intrygujące zakończenie nigdy nie spełnia konspiracyjnych obietnic filmu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​końcowe momenty filmu, w prawdziwie eksploatacyjny sposób, są makabryczne, mroczne i doskonałe.

Choć filmy o nunsploitation pojawiają się od czasu do czasu, ten ponury rodzaj jest wciąż niezwykle rzadki i z pewnością nie jest czymś, co uważamy za wehikuł gwiazd jednej z najbardziej wschodzących aktorek Hollywood. A jednak Sydney Sweeney idzie na całość, mając protezę ciążowego brzucha, gotową do pokrycia się krwią od stóp do głów i będąc absolutną gwiazdą w każdej sekundzie filmu. I to wszystko jest imponująco niepozorne. Ta rola wymaga zamieszania i przerażenia z szeroko otwartymi oczami, a Sweeney odgrywa ją bez cienia próżności czy desperacji, na tyle pewna swojej gwiezdnej mocy, że nie ujawnia siły i kompetencji swojej postaci, dopóki nie będzie to absolutnie konieczne.

Sydney Sweeney w Immaculate trzyma świecę, a za nią zakonnice

Obraz: Neon

Patrząc wstecz, interesujące, ale łatwe do przeoczenia wybory to MO Sweeneya. Po jej przełomowej roli w HBO Euforiazagrała w poprzednim filmie Mohana, zabawnym i brudnym thrillerze erotycznym zatytułowanym Podglądacze. Zagrała Reality Winner w Max’s Rzeczywistość, bardziej szorstki pokaz aktorski, który przypominał klasyczny film telewizyjny. Teraz stworzyła hitową komedię romantyczną z oceną R, w której umieściła niesamowicie zabawny film o nunsploitationch. To najbardziej fascynująca kariera w jej wieku, a jej oglądanie jest absolutnie wciągające, niezależnie od gatunku.

Chociaż aktorzy lubią Florence Pugh i Saoirse Ronan mają większy współczynnik trafień dla prestiżu, sukces Sweeneya nie powinien być niedoceniany. Ale od naszych gwiazd filmowych potrzebujemy znacznie więcej niż tylko „wspaniałej gry aktorskiej”. Czasami gwiazda filmowa potrzebuje tylko najlepszej części z tuzina filmów, przy których świetnie się bawił. Wydaje się, że właśnie takiego gwiazdorstwa filmowego pragnie Sydney Sweeney. Sweeney jest jak gwiazda filmowa przeniesiona z zupełnie innej epoki. Zamiast sławy większości aktorów w jej wieku, wydaje się bardziej zainteresowana podążaniem śladami wielkich gwiazd Nowego Hollywood, takich jak Susan Sarandon lub, jeśli jej nadchodzące Barbarella przerobić Czy cokolwiek wskazuje na to, że Jane Fonda przyjmuje fascynująco dziwne role, które często wymagają czegoś więcej niż tylko przepychu i dramatyzmu. I to działa.

Nieskazitelny w kinach od 22 marca.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment