iMessage w iOS 18, aby dodać nowe efekty tekstowe do poszczególnych słów


Nadchodzi Apple Wersja iOS 18 ma być jedną z największych aktualizacji oprogramowania iPhone’a w historii. Dzisiaj w nowym raporcie wskazano zestaw ulepszeń, który zostanie dodany do jednej z najpopularniejszych aplikacji Apple: Wiadomości.

Joe Rossignol, piszący dla MacRumors:

Według wielu źródeł zaznajomionych z tą sprawą Apple planuje dodać nową funkcję efektów tekstowych do aplikacji Wiadomości na iOS 18. Chociaż możliwe jest już wysyłanie wiadomości iMessage z efektami bąbelków lub efektami pełnoekranowymi, takimi jak niewidoczny atrament lub konfetti, efekty tekstowe umożliwią dodanie animacji do poszczególnych słów w wiadomości.

Wygląda na to, że nowa funkcja iMessage może działać podobnie do systemu tekstu sformatowanego, ale z dużo większym olśnieniem.

Prawie każda inna aplikacja na iPhone’a obsługująca wprowadzanie tekstu umożliwia modyfikowanie tego tekstu aż do pojedynczego słowa lub litery za pomocą elementów sterujących tekstem sformatowanym, takich jak pogrubienie, kursywa i podkreślenie. Niektóre aplikacje obsługują także tworzenie list punktowanych lub numerowanych, a także różnych nagłówków lub innych typów treści.

Obsługa tekstu sformatowanego byłaby mile widzianym dodatkiem do iOS 18, ale interesujące jest to, że ta plotka nie wspomina nic o tekście sformatowanym, a zamiast tego skupia się na „efektach tekstowych”, które są porównywalne z istniejącymi efektami bąbelków i ekranów.

Reklama

Animacje tekstu byłyby zupełnie nową rzeczą i ciekawie byłoby zobaczyć nie tylko, jak działają, ale także czy trafiają do innych preinstalowanych aplikacji na iOS 18, takich jak Notatki czy Mail.

Wersja 9to5Mac

Z tego, co czytam w tej plotce, Apple planuje obsługę tekstu sformatowanego w Wiadomościach w iOS 18. Najprawdopodobniej będzie to obejmować nie tylko podstawy, takie jak pogrubienie, kursywa i podkreślenie, ale także kilka bardziej ekscytujących opcji.

Możliwość animowania poszczególnych słów, wyróżniania ich lub w inny sposób sprawiania, że ​​fragmenty wiadomości będą się wyróżniać, brzmi naprawdę zabawnie. Jestem podekscytowany, żeby zobaczyć co przynosi WWDC już za kilka dni — 10 czerwca nie może nadejść wystarczająco szybko.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....

Apple zapowiedział RCS z piskiem, choć powinien być huk

Apple w końcu przyjmie RCS w iOS 18, skutecznie kończąc wieloletnią walkę o parytet funkcji między iMessage i Androidem. Ale ogłoszenie to...
Advertisment