Ile odcinków ma The Acolyte i co pozostało z tej historii?


Akolita nigdy nie było dokładnie jasne, jakiego rodzaju historię Gwiezdnych Wojen opowiada. Czy to jest to? jeden z byłych Jedi, odrodzeni Sithowie, ważną historię pochodzenia, czy po prostu krótką przygodę mającą na celu przedstawienie światu Wysokiej Republiki w akcji na żywo? The prawdziwa odpowiedź prawdopodobnie leży gdzieś pośrodkuale zanim będziemy pewni, pozostało nam jeszcze kilka odcinków.

Chociaż z pewnością wydaje się, że serial dobiega końca w pobliżu zakończenia odcinka 5, serial ma w sumie osiem odcinków.

[Ed. note: The rest of this post contains slight spoilers for Star Wars: The Acolyte.]

Akolita zacząłem od prostego pytania: kto zabija tych wszystkich Jedi? Odpowiedź na to pytanie padła jednak już w pierwszym odcinku. Od tego czasu pojawiły się obawy dotyczące a tajemniczo zamaskowany mistrz Mocy, Sabaty wrażliwe na MocSith ma prawo do praktykowania Ciemnej Strony w spokoju i nauczania jej innych ludzi, codzienne życie wygnańca Wookiee Jedii więcej. Ale pod koniec odcinka 5, wszystko to praktycznie dobiegło końca.

Zamiast tego wygląda na to, że ostatnie trzy odcinki serialu (około godziny do 90 minut całkowitego czasu trwania, jeśli reszta programu jest jakąś wskazówką) będą dotyczyć zamiany miejsc Mae i Oshy. Do tej pory Mae miała całkiem jasną wizję Ciemnej Strony Mocy; ożywia ją złość i silne emocje, próbuje zabić swoją siostrę i tak czy inaczej ogień, który wznieca, zabija wszystkich, których kocha. Tymczasem Osha jest przykładem dobrego zachowania Jasnej Strony – nawet jeśli nie jest już Jedi. Ufa Jedi i ich sposobowi działania, wydaje się, że pragnie unikać przemocy i na pewno nie aprobuje dążenia Mae do zemsty. Ale to nie znaczy, że którakolwiek postać musi pozostać taka przez cały serial.

Kto wie, może jest to okazja do wymiany stron, w której Mae dołącza do Jedi, a Osha łączy siły z Ciemną Stroną – wątek przeciwdziałający odkupieniu mógłby być miłą zmianą tempa współczesnych Gwiezdnych Wojen. A może po schwytaniu Oshy Mae będzie zmuszona dołączyć do Jedi w walce z jej panem? Tak czy inaczej, serial ma jeszcze trzy odcinki, żeby coś zrobić.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment