IK Multimedia wypuszcza sprzęt ARC Studio i oprogramowanie ARC 4


IK Multimedia wypuściło na rynek ARC Studio, nowy, gotowy do użycia, sprzętowy system korekcji akustyki pomieszczenia, który natychmiast ulepsza tradycyjne monitory studyjne, zapewniając zapierające dech w piersiach rezultaty. Nowe rozwiązanie łączyło przełomowy procesor w połączeniu z firmowym mikrofonem ARC MEMS i nowym oprogramowaniem ARC 4, umożliwiając użytkownikom kalibrację studyjnych systemów monitorowania i utrzymywanie zoptymalizowanej reakcji bez oprogramowania.

IK Multimedia wypuściło na rynek ARC Studio, nowy, gotowy do użycia, sprzętowy system korekcji akustyki pomieszczenia, który natychmiast ulepsza tradycyjne monitory studyjne, zapewniając zapierające dech w piersiach rezultaty. Nowe rozwiązanie łączyło przełomowy procesor w połączeniu z firmowym mikrofonem ARC MEMS i nowym oprogramowaniem ARC 4, umożliwiając użytkownikom kalibrację studyjnych systemów monitorowania i utrzymywanie zoptymalizowanej reakcji bez oprogramowania.

Nie bez powodu prawie wszystkie dzisiejsze najwyższej klasy monitory studyjne zawierają aktywną korekcję pomieszczenia – znacznie poprawia to ich wydajność i zapewnia bezbłędne tłumaczenie miksów. Pomieszczenia mają duży wpływ na to, jak słychać muzykę. Rozmiar, kształt, materiały i meble zakłócają częstotliwość i równowagę stereo monitorów studyjnych, pogarszając ich dźwięk.

Oprogramowanie ARC firmy IK Multimedia było pionierskim rozwiązaniem, które umożliwiło wielu studiom domowym i projektowym skorzystanie z tej koncepcji, oferując je jako kompletne rozwiązanie, obejmujące skalibrowany mikrofon pomiarowy. Z biegiem lat oprogramowanie ARC ewoluowało, obejmując bardziej zaawansowane opcje, a nawet emulację reakcji głośników, podczas gdy IK Multimedia wprowadziło jeszcze większą spójność pomiarów, wprowadzając pierwszy w branży Mikrofon pomiarowy oparty na technologii MEMSi mniej podatne na degradację w miarę upływu czasu.

Nowe ARC Studio oferuje teraz ogromny wzrost wydajności i dokładności na każdym monitorze w każdym studiu. System zawiera samodzielny procesor sprzętowy; nowe oprogramowanie ARC 4 (dostępne również osobno) do analizy i korygowania środowiska odsłuchowego z dodatkowymi elementami sterującymi; oraz precyzyjny mikrofon pomiarowy MEMS.

 

Reklama

Po raz pierwszy niedrogi procesor sprzętowy może być używany jako system korekcji i kalibracji w każdym typie studia – czy to domowym, projektowym czy profesjonalnym – bez ograniczeń systemu opartego wyłącznie na oprogramowaniu. Całkowicie nowy algorytm ARC 4 analizuje i koryguje wszelkie problemy z akustyką pomieszczenia w ciągu kilku minut, umożliwiając uzyskanie ostrej reprodukcji dzięki bardziej kontrolowanym dolnym pasmom, ciaśniejszym transjentom i precyzyjnemu obrazowaniu stereo. To jak natychmiastowa aktualizacja monitorów, pozwalająca użytkownikom na pewniejsze miksowanie.

Dzięki dołączonemu mikrofonowi podłączonemu do interfejsu audio nowe oprogramowanie ARC 4 prowadzi użytkownika przez szybki proces pomiaru reakcji akustycznych w miejscu odsłuchu. Technologia ARC firmy IK wykorzystuje tę migawkę 3D do identyfikowania i całkowitego korygowania wszystkich problematycznych problemów pogarszających wydajność monitora. Następnie ARC 4 zapisuje profil korekcji i ładuje go do procesora ARC Studio, umieszczając go niewidocznie pomiędzy interfejsem a monitorami w celu zastosowania do wszystkich przychodzących sygnałów. Samodzielny procesor koryguje monitory studyjne w dowolnym studiu, w tym w konfiguracjach sprzętowych i konsolowych.

Dla każdego studia, czy to opartego na DAW, czy na konsoli, nowe ARC Studio z systemem ARC 4 oferuje przejrzystą dźwiękowo korekcję i niestandardowe dostrojenie dla dowolnej konfiguracji monitorowania, od bliskiego pola po monitory główne, zachowując nieodłączną jakość dźwięku systemu.

 

W przypadku studiów opartych na DAW ARC Studio eliminuje potrzebę umieszczania wtyczki ARC 4 na magistrali głównej projektu i zachowuje konfiguracje monitorowania o zerowym opóźnieniu. Ponadto umożliwia użytkownikom słuchanie preferowanej usługi przesyłania strumieniowego z skorygowanym akustycznie monitorowaniem bez konieczności grzebania w sterownikach systemowych.

Korzystając z ARC 4, można tworzyć i zapisywać profile dla każdej konfiguracji, pozycji odsłuchowej, a nawet pary monitorów i szybko przywoływać je lub wczytywać do procesora w dowolnym momencie. Niezależnie od tego, czy chodzi o prowizoryczne studio, czy o światowej klasy, dostrojenie monitoringu idealnie do gustu nie jest już wyzwaniem.

Sprzęt ARC Studio został zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech zgodnie z najwyższymi standardami i jest dostępny za ułamek kosztów innych rozwiązań sprzętowych. Teraz każdy może radykalnie poprawić dźwięk w swoim środowisku miksowania: od jednej pary monitorów po wiele systemów monitorowania, aż po duże obiekty z wieloma pomieszczeniami miksującymi i nagraniowymi.

ARC Studio posiada zakres dynamiki wejścia analogowego do wyjścia analogowego 120 dB (A), pasmo przenoszenia od 0,5 Hz do 40 kHz i ultrastabilne taktowanie w celu wyeliminowania niskiego poziomu jittera, oferując całkowitą przejrzystość dźwięku i dokładność, jaką można znaleźć tylko w konwerterach audio klasy masteringowej.

Jednostka procesorowa łączy się ze studiem i monitorami poprzez zbalansowane złącza XLR z bezpiecznym dla zasilania, twardym obejściem opartym na przekaźniku – więc po ominięciu wszystko jest chronione przed nagłymi trzaskami związanymi z zasilaniem.

Emulacje monitora ARC 4
ARC Studio można natychmiast ponownie załadować z nowymi ustawieniami za pomocą oprogramowania ARC 4. ARC 4 posiada teraz nową funkcję emulacji monitora, która zamienia każdy system monitorowy w kultowe monitory studyjne, a także popularne głośniki hi-fi i urządzenia mobilne, dokładnie odtwarzając charakterystykę częstotliwościową i fazową oryginałów.

 

Dzięki ponad 20 profilom zawartym w ARC 4, pojedyncza para monitorów umożliwia teraz użytkownikom szybkie testowanie miksu w różnych systemach referencyjnych, bez konieczności udawania się do samochodu lub przenoszenia się do innego studia.

ARC 4 jest teraz wyposażony w 9 fabrycznie dostosowanych krzywych docelowych odpowiednich dla większości sytuacji. Domyślna krzywa zapewnia optymalnie zrównoważone wyniki z płaskimi i innymi specyficznymi krzywymi dla różnych potrzeb lub konfiguracji. Domyślnie ARC koryguje całe spektrum częstotliwości, ale użytkownicy mogą oddzielnie zdefiniować granice zarówno górnego, jak i dolnego zakresu korekcji. Jest to przydatne do zachowania unikalnego brzmienia monitorów lub skorygowania określonego zakresu częstotliwości.

Istnieje również możliwość dostosowania rozdzielczości filtra korekcyjnego w celu wykorzystania większej lub mniejszej liczby pasm częstotliwości. W zależności od wyjątkowego brzmienia pomieszczenia, można uzyskać bardziej chirurgiczną korekcję lub szerszą, gładszą równowagę.

Możliwość wyboru trybów fazy naturalnej i liniowej zapewnia precyzyjne obrazowanie stereo. Tryb naturalny poprawia odpowiedź fazową, podczas gdy faza liniowa utrzymuje oryginalną międzykanałową odpowiedź fazową, co może być preferowane w niektórych pomieszczeniach i warunkach.

Oprogramowanie ARC Studio i ARC 4 jest już dostępne w sklepie internetowym IK Multimedia oraz u autoryzowanych dealerów IK na całym świecie. ARC Studio kosztuje 299,99 USD (plus podatki) i zawiera procesor, oprogramowanie ARC 4 i mikrofon pomiarowy.

Dla zarejestrowanych użytkowników ARC (dowolna wersja z mikrofonem), iLoud MTM lub iLoud Precision dostępny jest pakiet aktualizacyjny ARC Studio Upgrade z procesorem i oprogramowaniem ARC 4 (mikrofon nie jest dołączony) w cenie 249,99 USD. Oprogramowanie ARC 4 kosztuje tylko 149,99 USD/€. Wszystkie ceny bez podatków lokalnych.

www.ikmultimedia.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kalifornijska policja aresztuje cztery osoby w związku z kradzieżą popiersia z klocków Lego o wartości 300 000 dolarów

Mieszkańcy Los Angeles mogą spać spokojnie, wiedząc, że szajka przestępcza nie prześladuje już sklepów detalicznych w mieście, by zasilić czarny rynek klocków Lego....

Taylor Swift wykorzystuje teksty Apple Music do dzielenia się zagadkami na nowym albumie

Taylor Swift 19 kwietnia wyda swój najnowszy album zatytułowany „The Tortured Poets Department”. W zeszłym tygodniu piosenkarka nawiązała już współpracę z Apple Music...

Oto porównanie bezpłatnego miejsca i uaktualnień w iCloud na tle konkurencji

Firma Apple po raz pierwszy wprowadziła usługę iCloud na konferencji WWDC 2011, a Steve Jobs zachwalał ją jako najlepszy sposób przechowywania dokumentów, poczty,...
Advertisment