IBM przedstawia LinuxONE 4 Express, zorientowaną na wartość platformę hybrydową chmurę i sztuczną inteligencję


IBM ogłosił IBM LinuxONE 4 Expressrozszerzając najnowszą wydajność, bezpieczeństwo i sztuczna inteligencja możliwości LinuxONE dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz w nowych środowiskach centrów danych. Wstępnie skonfigurowany system do montażu w szafie został zaprojektowany z myślą o oszczędności kosztów i wyeliminowaniu domysłów klientów podczas szybkiego zwiększania obciążeń i rozpoczynania pracy z platformą w celu obsługi nowych i tradycyjnych przypadków użycia, takich jak zasoby cyfrowe, obrazowanie medyczne za pomocą sztucznej inteligencji i konsolidacja obciążenia .

Budowanie zintegrowanej strategii chmury hybrydowej na dziś i na nadchodzące lata
Ponieważ firmy szybko przenoszą swoje produkty i usługi do Internetu, często pozostają z problemem chmura hybrydowa środowisko utworzone domyślnie, z izolowanymi stosami, które nie sprzyjają ujednoliceniu między firmami ani wprowadzeniu sztucznej inteligencji. W niedawnej ankiecie IBM IBV 84% zapytanych menedżerów przyznało, że ich przedsiębiorstwa borykają się z problemami związanymi z eliminowaniem przenoszenia zadań między silosami. 78% ankietowanych menedżerów stwierdziło, że nieodpowiedni model operacyjny utrudnia pomyślne wdrożenie ich platformy wielochmurowej. W obliczu presji przyspieszenia i skalowania wpływu danych i sztucznej inteligencji na całe przedsiębiorstwo oraz poprawy wyników biznesowych innym podejściem, jakie organizacje mogą zastosować, jest dokładniejsze określenie, które obciążenia powinny być realizowane lokalnie, a które w chmurze.

„IBM LinuxONE 4 Express to szansa dla start-upów oraz małych i średnich firm na zbudowanie od podstaw zamierzonej strategii chmury hybrydowej. IBM przenosi moc chmury hybrydowej i sztucznej inteligencji w najnowszym systemie LinuxONE 4 do prostego, łatwego w obsłudze używaj formatu, który pasuje do wielu centrów danych” – powiedziała Tina Tarquinio, wiceprezes ds. zarządzania produktami w IBM Z i LinuxONE. „W miarę jak ich firmy rozwijają się wraz ze zmieniającymi się zmianami na rynku, LinuxONE 4 Express może być skalowany, aby sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie obciążenia pracą i wydajności, a także oferować wnioskowanie AI połączone z danymi o znaczeniu krytycznym dla rosnących przypadków użycia sztucznej inteligencji”.

Przyspieszenie badań informatycznych dla nauk biologicznych

University College London jest jednym z największych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii i jest dobrze znany ze swojej reputacji publicznej instytucji badawczej. Współpracują z IBM nad zbudowaniem zrównoważonej platformy chmury hybrydowej, która będzie wspierać ich badania akademickie.

„Nasze Centrum Zaawansowanych Badań Obliczeniowych ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia badań obliczeniowych w naukach ścisłych i humanistycznych, a także cyfrowych stypendiów dla studentów” – powiedział dr Owain Kenway, dyrektor działu informatyki badawczej w University College London. „Jesteśmy podekscytowani faktem, że LinuxONE 4 Express będzie w stanie obsługiwać duże obciążenia we/wy, takie jak sekwencjonowanie nowej generacji dla nauk biologicznych, a także wspierać pracę w „Trusted Research Environments” (TRE), na przykład obciążenia AI dotyczące danych medycznych. Wysoka wydajność systemu i skalowalność odpowiada naszym kluczowym potrzebom badawczym, a jej przystępna cena pozwoli nam udostępnić ją zarówno badaczom uniwersyteckim, jak i podmiotom przemysłowym jako stanowisko testowe”.

Reklama

Zapewnianie wysokiej skalowalności, dostępności i bezpieczeństwa dla szeregu środowisk centrów danych i przypadków użycia
IBM LinuxONE Rockhopper 4, wydany w kwietniu 2023 roku i oparty na Procesor IBM Telum, oferuje funkcje zaprojektowane z myślą o zmniejszeniu zarówno zużycia energii, jak i powierzchni centrum danych, zapewniając jednocześnie skalę, wydajność i bezpieczeństwo, których potrzebują klienci. Zbudowany na procesorze Telum i dostarczany w formacie do montażu w stojaku, IBM LinuxONE 4 Express oferuje wysoką dostępność klientom, którzy mają rygorystyczne wymagania dotyczące odporności wynikające z przepisów wewnętrznych lub zewnętrznych. W rzeczywistości systemy IBM LinuxONE 4 Express z systemem PKBS, pamięcią masową serii IBM DS8000 z funkcją HyperSwap i środowiskiem Red Hat OpenShift Container Platform zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać dostępność na poziomie 99,999999% (osiem dziewiątek).

„IBM LinuxONE szybko staje się fundamentalną częścią szerszej historii infrastruktury w IBM” – stwierdza Steven Dickens, wiceprezes i lider praktyki w The Futurum Group. „Dzięki nowemu rozwiązaniu LinuxONE 4 Express IBM ma wyjątkową pozycję do obsługi obciążeń o znaczeniu krytycznym z zachowaniem wysokiej dostępności. Jeśli połączyć to z poziomem cyberbezpieczeństwa systemu, IBM ma dobrą pozycję do zdobycia trakcji rynkowej”.

System uwzględnia zupełnie nowy zestaw przypadków użycia, przed którymi stoją start-upy i małe firmy, w tym:

  • Zasoby cyfrowe: IBM LinuxONE 4 Express zapewnia zabezpieczoną platformę z funkcjami poufnego przetwarzania, zaprojektowaną specjalnie z myślą o ochronie wrażliwych danych, takich jak zasoby cyfrowe. IBM Secure Execution dla systemu Linux to sprzętowa technologia zabezpieczeń wbudowana obecnie w IBM LinuxONE 4 Express. Skalowalna izolacja poszczególnych obciążeń może pomóc chronić nie tylko przed atakami zewnętrznymi, ale także zagrożeniami wewnętrznymi. Obejmuje to dane w użyciu, co jest szczególnie krytycznym etapem bezpieczeństwa w przypadku użycia zasobów cyfrowych.
  • Obrazowanie medyczne za pomocą sztucznej inteligencji: Dzięki wnioskowaniu AI wbudowanemu w procesor IBM Telum klienci mogą kolokować sztuczną inteligencję z danymi o znaczeniu krytycznym w systemie LinuxONE, umożliwiając analizę danych tam, gdzie się one znajdują. Na przykład firmy zajmujące się ubezpieczeniami zdrowotnymi mogłyby analizować duże ilości dokumentacji medycznej w czasie zbliżonym do rzeczywistego, aby zweryfikować roszczenia w procesie, zwiększając szybkość podejmowania decyzji biznesowych.
  • Konsolidacja obciążenia: IBM LinuxONE 4 Express został zaprojektowany, aby pomóc klientom uprościć ich środowiska IT i obniżyć koszty poprzez konsolidację baz danych w systemie LinuxONE. Zaprojektowane, aby z czasem zapewnić klientom znaczne oszczędności, klienci przenoszący obciążenia Linux z porównywanego serwera x86 na IBM LinuxONE 4 Express mogą zaoszczędzić ponad 52% całkowitego kosztu posiadania w ciągu 5 lat.

Aktywacja ekosystemu IBM dla sukcesu klienta

Dzięki ekosystemowi IBM LinuxONE, w tym AquaSecurity, Clari5, Exponential AI, Opollo Technologies, Pennant i Spiking, IBM pracuje nad dostarczaniem rozwiązań odpowiadających dzisiejszym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju i cyberbezpieczeństwa. Dla klientów obsługujących obsługę danych, bankowość podstawową i zasoby cyfrowe zoptymalizowano zrównoważony rozwój a poziom bezpieczeństwa jest kluczem do ochrony zarówno wrażliwych danych prywatnych, jak i zrównoważonych celów organizacyjnych. Partnerzy Handlowi IBM mogą dowiedzieć się więcej na temat umiejętności wymaganych do instalowania, wdrażania, serwisowania i odsprzedaży IBM LinuxONE 4 Express Tutaj.

„Kupiliśmy IBM LinuxONE III Express, aby przeprowadzać weryfikacje koncepcji dla naszych strategicznych klientów, a opinie, jakie otrzymaliśmy do tej pory, były doskonałe” – powiedział Eyad Alhabbash, dyrektor IBM Systems Solutions & Support Group w Saudi Business Machines (SBM) . „LinuxONE III Express wykazał się lepszą wydajnością niż x86 z tym samym obciążeniem Red Hat OpenShift, a klient zauważył, jak przyjazny dla użytkownika jest IBM LinuxONE w zakresie zarządzania serwerami, pamięcią masową i siecią oraz operacji”.

Nowy IBM LinuxONE 4 Express w cenie zaczynającej się od 135 000 USD będzie ogólnie dostępny u IBM i certyfikowanych partnerów biznesowych od 20 lutego 2024 r.

Uczyć się więcej, dołącz do klientów i partnerów IBM 20 lutego o godz. 11:00 czasu wschodniego możesz wziąć udział w seminarium internetowym na żywo na temat trendów branżowych, takich jak sztuczna inteligencja, zrównoważony rozwój i cyberbezpieczeństwo, a także uzyskać dostęp za kulisami do nowego systemu IBM LinuxONE 4 Express.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment