„Hyundai Pay” to najnowsze przedsięwzięcie producentów samochodów mające na celu umożliwienie płatności w samochodzie


Hyundai wprowadził nową funkcję o nazwie „Hyundai Pay”, która pozwala właścicielom Hyundaia Kona 2024 płacić za parkowanie w kilku tysiącach lokalizacji bezpośrednio z ekranu informacyjno-rozrywkowego ich samochodu. To najnowszy przykład wieloletnich wysiłków branży motoryzacyjnej na rzecz urzeczywistnienia płatności w samochodzie.

Użytkownicy wprowadzają preferowaną kartę kredytową do aplikacji na ekranach informacyjno-rozrywkowych, za pomocą której następnie mogą płacić za parkowanie w lokalizacjach Parkopedii uczestniczących w programie. Następnie pojazd wykorzystuje połączenie komórkowe do komunikacji z oprogramowaniem Parkopedii w celu sfinalizowania transakcji.

Dane osobowe są bezpieczne dzięki tokenizacji

Dane osobowe są bezpieczne dzięki tokenizacji, która zastępuje dane konta karty unikalnym identyfikatorem cyfrowym, czyli tokenem, który według Hyundai zapewnia bezpieczeństwo danych. System wykorzystuje usługę Connected Car Hyundai Blue Link Plus, która służy również do łączenia samochodów ludzi z urządzeniami inteligentnymi, jak smartwatche Lub inteligentne głośniki.

Funkcja zostanie wprowadzona na rynek w Hyundaiu Kona 2024, ale oczekuje się, że dziewięć innych modeli otrzyma tę funkcję poprzez bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania lub zmianę roku modelowego. Pojazdy elektryczne producenta samochodów będą wyposażone w funkcje płatności w samochodzie, unikalne dla ich oferty.

Decyzja ta stanowi wadę przyszłości samochodów połączonych z siecią, o której producenci samochodów zazwyczaj unikają mówienia. Chociaż lubią wychwalać korzyści płynące z bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania i korzyści w zakresie bezpieczeństwa, takie jak komunikacja między pojazdem poprzez przychody.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment