„Hyundai Pay” to najnowsze przedsięwzięcie producentów samochodów mające na celu umożliwienie płatności w samochodzie


Hyundai wprowadził nową funkcję o nazwie „Hyundai Pay”, która pozwala właścicielom Hyundaia Kona 2024 płacić za parkowanie w kilku tysiącach lokalizacji bezpośrednio z ekranu informacyjno-rozrywkowego ich samochodu. To najnowszy przykład wieloletnich wysiłków branży motoryzacyjnej na rzecz urzeczywistnienia płatności w samochodzie.

Użytkownicy wprowadzają preferowaną kartę kredytową do aplikacji na ekranach informacyjno-rozrywkowych, za pomocą której następnie mogą płacić za parkowanie w lokalizacjach Parkopedii uczestniczących w programie. Następnie pojazd wykorzystuje połączenie komórkowe do komunikacji z oprogramowaniem Parkopedii w celu sfinalizowania transakcji.

Dane osobowe są bezpieczne dzięki tokenizacji

Dane osobowe są bezpieczne dzięki tokenizacji, która zastępuje dane konta karty unikalnym identyfikatorem cyfrowym, czyli tokenem, który według Hyundai zapewnia bezpieczeństwo danych. System wykorzystuje usługę Connected Car Hyundai Blue Link Plus, która służy również do łączenia samochodów ludzi z urządzeniami inteligentnymi, jak smartwatche Lub inteligentne głośniki.

Funkcja zostanie wprowadzona na rynek w Hyundaiu Kona 2024, ale oczekuje się, że dziewięć innych modeli otrzyma tę funkcję poprzez bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania lub zmianę roku modelowego. Pojazdy elektryczne producenta samochodów będą wyposażone w funkcje płatności w samochodzie, unikalne dla ich oferty.

Decyzja ta stanowi wadę przyszłości samochodów połączonych z siecią, o której producenci samochodów zazwyczaj unikają mówienia. Chociaż lubią wychwalać korzyści płynące z bezprzewodowych aktualizacji oprogramowania i korzyści w zakresie bezpieczeństwa, takie jak komunikacja między pojazdem poprzez przychody.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za nową aplikację i podaje harmonogram jej naprawy

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego aplikacja w maju to było szybko spotkało się z negatywną reakcjąFirma słuchała opinii i wprowadzanie...

W tym izolowanym kubku podróżnym ukryty jest blender

Nowy Flip marki Nutribullet zawiera blender w izolowanym kubku ze stali nierdzewnej, który nie wygląda na większy od typowego kubka podróżnego. Jeśli rano...

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...
Advertisment