Hycu wykorzystuje sztuczną inteligencję do opracowywania interfejsów API do tworzenia kopii zapasowych aplikacji SaaS


Minął dopiero rok twórca produktów zapasowych Hycu ogłosiło R-Cloud, który już może chronić 64 aplikacje typu Software-as-a-Service (SaaS). Teraz planuje zintegrować ich znacznie więcej, a sztuczna inteligencja będzie w stanie wygenerować własne konektory z niewielkiej ilości informacji o aplikacji SaaS.

„Od uruchomienie R-Cloudmieliśmy wizualizację R-Graph, która pozwala odkryć zasoby aplikacji SaaS” – powiedziała Subbiah Sundaram, dyrektor produktu w firmie Hycu, podczas niedawnego spotkania Wycieczka prasowa IT wydarzenie.

„Te elementy, indeksowane przez R-Graph, są tym, co zasila sztuczna inteligencja,” powiedział. „Wystarczy wybrać pewne parametry, które będą wykorzystywane w języku programowania, a następnie nasza sztuczna inteligencja wygeneruje kod i skrypt w celu jego wdrożenia”.

R-Cloud wypełnia lukę na rynku, polegającą na tym, że gdy aplikacje SaaS zapisują dane, tak naprawdę nie tworzą ich kopii zapasowych. Jeśli więc użytkownik przypadkowo usunie dokument lub ostatnia wersja zostanie uszkodzona, nie będzie można go odzyskać. Tak jest w przypadku zdecydowanej większości aplikacji SaaS.

R-Cloud wykona kopię zapasową wszystkiego, co chcesz. Simon Taylor, dyrektor generalny i założyciel Hycu, przewidywał w momencie uruchomienia firmy, że programiści SaaS będą starali się napisać moduły umożliwiające połączenie ich aplikacji z R-Cloud. Przepowiedział nawet co najmniej 100 takich modułów do końca 2023 roku.

Ale cel ten nie został osiągnięty. Nie jest to jednak złe, ponieważ to nie programiści SaaS stworzyli platformę 64 łączniki i interfejsy API.

Reklama

„W rzeczywistości to integratorzy sprzedający rozwiązania SaaS przedsiębiorstwom napisali moduły połączeń do R-Cloud” – powiedział Sundaram. „I ma to sens, ponieważ mogą zaoferować to klientom jako wartość dodaną do podstawowej aplikacji SaaS”.

Integratorzy mogą zdobyć wiedzę specjalistyczną w zakresie szczegółów sprzedawanych przez nich aplikacji SaaS, nawet jeśli ma to na celu jedynie wdrożenie ich w wybranej przez klientów chmurze. Jednak tworzenie kodu nie jest dla nich podstawową specjalnością, dlatego aby pomóc we wdrożeniu R-Cloud, Hycu zajął się problemem generowania kodu dla interfejsu programowania aplikacji (API).

W ostatnich miesiącach Hycu pracował nad wbudowaniem sztucznej inteligencji – dostosowanej wersji Claude od Anthropic, rywala OpenAI – do swoich interfejsów API i zestawu programistycznego.

„Uważamy, że zrobiliśmy krok w przyszłość na rynku ochrony danych” – powiedział Taylor, wyjaśniając, że sztuczna inteligencja Hycu skróciła czas opracowywania złączy z kilku tygodni do kilku godzin.

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do automatyzacji łączności kopii zapasowych dla aplikacji SaaS oznacza innowacyjne wykorzystanie sztucznej inteligencji w ochronie danych w chmurze. W innych miejscach konkurenci Hycu, tacy jak Cohesity i Rubrik, zastosowali sztuczną inteligencję, aby zapewnić proaktywne wsparcie techniczne.

Oferta R-Cloud firmy Hycu działa na zasadzie partnerstwa pomiędzy aplikacją SaaS a Hycu funkcjonalność tworzenia kopii zapasowych zaimplementowanych w aplikacji oraz kopię zapasową użytkownika przechowywaną w usłudze R-Cloud.

Usługa R-Graph jest połączona z portalami uwierzytelniającymi, takimi jak Azure Active Directory i Okta, aby umożliwić klientom identyfikację używanych usług.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment