Humane oficjalnie wprowadza na rynek AI Pin, urządzenie do noszenia oparte na OpenAI


W czwartek, po miesiącach demonstracji i wskazówek na temat tego, jak może wyglądać przyszłość gadżetów napędzanych sztuczną inteligencją, firma Humane wreszcie pochwaliła się swoim pierwszym urządzeniem: AI Pin.

Urządzenie, jak wczoraj ujawniliśmyto urządzenie do noszenia za 699 dolarów, składające się z dwóch części: kwadratowego urządzenia i zestawu baterii, które magnetycznie mocuje się do ubrania lub innych powierzchni. Oprócz tej ceny istnieje również miesięczna opłata w wysokości 24 USD za subskrypcję Humane, która zapewnia numer telefonu i zasięg transmisji danych w sieci T-Mobile. Firma powiedział Przewodowy dostawa urządzenia rozpocznie się na początku 2024 r., a przedsprzedaż rozpocznie się 16 listopada.

AI Pin jest zasilany przez procesor Snapdragon – choć nie jest jasne, który – i sterujesz nim za pomocą kombinacji sterowania głosowego, aparatu, gestów i małego wbudowanego projektora. W przeciwieństwie do urządzenia takiego jak wisiorek do przewijania, nie jest przeznaczony do ciągłego nagrywania i nawet nie nasłuchuje słowa budzenia. Będziesz musiał w jakiś sposób ręcznie aktywować urządzenie, a „lampka zaufania” Pinu zacznie migać, informując Ciebie i rzekomo wszystkich innych osób, że urządzenie zbiera dane.

Podstawowym zadaniem Pinu jest łączenie się z modelami AI za pomocą oprogramowania, które firma nazywa AI Mic. Komunikat prasowy Humane wspomina zarówno o Microsoft, jak i OpenAI, a poprzednie raporty sugerowały, że Pin był obsługiwany głównie przez GPT-4 — Humane twierdzi, że dostęp za pomocą ChatGPT jest w rzeczywistości jedną z podstawowych funkcji urządzenia. Jego system operacyjny o nazwie Cosmos został zaprojektowany tak, aby automatycznie kierować zapytania do odpowiednich narzędzi, zamiast prosić Cię o pobranie aplikacji i zarządzanie nimi.

Podstawowym zadaniem Pinu jest łączenie się z modelami AI

To, co Humane próbuje zrobić z Pinem, polega zasadniczo na usunięciu całego interfejsu z twojej technologii. Nie będzie miał ekranu głównego ani wielu ustawień i kont do zarządzania; Pomysł jest taki, że możesz po prostu porozmawiać z Pinem lub go dotknąć, powiedzieć, co chcesz zrobić lub wiedzieć, a stanie się to automatycznie. W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy, że udostępniono ogromną liczbę funkcji za pomocą prostego polecenia tekstowego wysłanego do chatbota; Humane próbuje zbudować gadżet w tym samym duchu.

Reklama

Pytanie zatem brzmi, co to coś właściwie potrafi. Większość funkcji, o których Humane wspomina w swoim dzisiejszym ogłoszeniu, to te, które pokazał współzałożyciel Imran Chaudhri podczas demonstracja na TED na początku tego roku: przesyłanie wiadomości i wykonywanie połączeń głosowych; funkcja „nadrobienia zaległości”, która może podsumować Twoją skrzynkę e-mailową; przykładanie jedzenia do aparatu w celu uzyskania informacji o wartości odżywczej; i tłumaczenie w czasie rzeczywistym. Poza tym wydaje się jednak, że głównym celem urządzenia jest pełnienie funkcji przenośnej wyszukiwarki opartej na LLM.

Humane wydaje się postrzegać AI Pin jako początek większego projektu, co prawdopodobnie jest słuszne: będzie coraz lepiej, w miarę ulepszania podstawowych modeli i najwyraźniej cała branża technologiczna ciężko pracuje, szukając nowych rzeczy związanych ze sztuczną inteligencją. Humane może mieć nadzieję, że jego urządzenie będzie ewoluować w taki sam sposób, jak smartfon: lepszy sprzęt z czasem poprawi komfort użytkowania, ale prawdziwa rewolucja polega na tym, co możesz Do z urządzeniem. W tej kwestii pozostało jeszcze wiele do zrobienia, ale Humane najwyraźniej jest gotowe, aby zacząć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment