Huawei zacznie pobierać opłaty od Apple i Samsunga za tantiemy 5G


Apple i Qualcomm przez wiele lat toczyły wojnę o tantiemy z patentów, a Apple zarzucał Qualcomm naliczanie nieuczciwych stawek za niezbędne patenty. Firmy poszły do ​​sądu z miliardami dolarów na linii, ale ostatecznie osiągnęły pozasądowe porozumienie.

Wygląda na to, że Apple będzie miał innego gracza przy stole negocjacyjnym. Huawei to nie tylko producent smartfonów, ale także właściciel największej kolekcji patentów 5G. A teraz chce zacząć na nich zarabiać. Via Bloomberg, Huawei rozpoczyna rozmowy z Apple i Samsungiem w celu negocjowania stawek opłat licencyjnych.

Podczas walki prawnej z Qualcommem Apple zawsze mówił, że jest skłonny zapłacić rozsądne stawki za licencje patentowe. Głównym problemem związanym z Qualcomm jest twierdzenie Apple, że Qualcomm naliczał wygórowane stawki za standardowe, niezbędne patenty, że nie miał innego wyboru, jak tylko zapłacić.

Ze swojej strony Huawei twierdzi, że zamierza pobierać niższe opłaty za swój patent niż rywale, tacy jak Qualcomm i Nokia. To powinno oznaczać, że Apple i Huawei mogą po cichu dojść do porozumienia za zamkniętymi drzwiami i nie będzie to ogromny spektakl, jakim stała się walka Qualcomm. Niemniej jednak Huawei chce zbierać tantiemy patentowe, aby uzyskać nowy strumień przychodów dla swojej firmy, mierzony w miliardach dolarów.

Firma Apple jest powszechnie znana z tego, że pracuje nad własnymi wewnętrznymi modemami, po części w celu zmniejszenia kwoty, jaką musi zapłacić firmie Qualcomm za każdy sprzedany telefon.

Jednak rozwój modemu Apple nie oznacza, że ​​Apple będzie w stanie przestać cokolwiek płacić. Ponieważ wiele omawianych patentów opisuje podstawowe implementacje sposobu działania wszystkich modemów 5G, jest wysoce nieprawdopodobne, aby Apple był w stanie stworzyć modem, który nie narusza właścicieli patentów, takich jak Qualcomm, Nokia, Huawei i inni, a więc pewien poziom tantiemy będą obowiązywać w nieskończoność.

Reklama

Rozliczenie 2019 oznacza Qualcomm i Apple zgodziły się na sześcioletnią licencję (z możliwością przedłużenia o dwa lata), co oznacza, że ​​może ona działać do 2027 roku. Obecne plotki przewidują, że modem zaprojektowany przez Apple będzie używany w iPhonie w 2023 lub 2024 roku.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

On-Device Intelligence: Apple Makes AI Make Sense

Apple's Worldwide Developers Conference (WWDC) 2024 keynote unveiled Apple Intelligence and was another historic moment for the Cupertino company. Apple Intelligence will be...

CORSAIR wprowadza na rynek wentylatory LX RGB, połączenie doskonałego oświetlenia i wyjątkowego chłodzenia

Firma Corsair wprowadziła dziś na rynek serię wentylatorów chłodzących LX RGB, najnowszy dodatek do uznanego ekosystemu iCUE LINK. Udowadniając, że niesamowite oświetlenie...

Ścieżka dźwiękowa Zelda: Ocarina of Time zamieniła się w idealny album jazzowy

W zeszłym roku muzyk i eseista wideo Adam Neely opublikował fascynujące spojrzenie na to, co nazwał „Nintendo-fikacja jazzu”, zjawisko, które sprawiło,...
Advertisment