HUAWEI pobierze od producentów smartfonów opłatę licencyjną za patenty 5G


Nie jest tajemnicą, że sankcje handlowe USA miały poważny wpływ na biznes smartfonów HUAWEI. Na drodze do globalnej dominacji smartfonów nie tak dawno temu jest firma obecnie boryka się z trudnościami na własnym rynku krajowym, a głównym powodem utraty udziału w rynku był brak możliwości sprzedaży telefonów 5G w różnych przedziałach cenowych na rynku, na którym telefony 5G sprzedały w zeszłym kwartale więcej niż urządzenia 4G. Zataczając się z utraconych dochodów. HUAWEI ma teraz ogłosił że będzie pobierać od producentów smartfonów opłatę licencyjną za dostęp do swoich patentów 5G.

„W przypadku każdego smartfona obsługującego wiele trybów 5G firma Huawei zapewni rozsądną procentową stawkę tantiem od ceny sprzedaży telefonu oraz limit tantiem za sztukę w wysokości 2,5 USD”.

W oficjalnym komunikacie prasowym HUAWEI twierdzi, że pobierze od producentów smartfonów opłatę licencyjną w wysokości 2,5 USD za urządzenie za dostęp do swoich patentów 5G. Jason Ding, szef Departamentu Praw Własności Intelektualnej Huawei, szacuje to firma zarobi gdzieś w granicach od 1,2 miliarda do 1,3 miliarda dolarów w latach 2019-2021, udzielając licencji na swoje patenty. Jednak, jaki udział w nim pochodzi z 5G SEP (Standard Essential Patent), nie zostało ujawnione.

Pomimo dominacji w wyścigu patentowym 5G, HUAWEI pobiera niższe opłaty niż jego rywale

HUAWEI posiada największą na świecie kolekcję patentów 5G, znacznie wyprzedzając rywali, takich jak Nokia, Qualcomm i Ericsson. Ale w porównaniu z wyżej wymienionymi firmami, HUAWEI pobiera najniższą opłatę za licencję na patenty 5G, ponad 40% mniej niż Nokia i prawie jedną trzecią tego, o co prosił Qualcomm.

CZYTAJ WIĘCEJ: US dodatkowo blokuje dostęp HUAWEI do 5G. Co to oznacza dla biznesu telefonicznego?

Reklama

Podczas gdy opłata za licencję na patent 5G została ustalona na 2,5 USD dla smartfonów, firma przedstawi negocjowalne stawki dla innych klas sprzętu, od samochodów po sprzęt AGD. Firma twierdzi, że zamierza przyspieszyć przyjęcie 5G, pobierając „rozsądną” opłatę. Jednak z perspektywy czasu strategia ta może okazać się kluczowym źródłem dochodów dla firmy, która została dotknięta sankcjami USA, a pandemia jeszcze bardziej pogłębiła nieszczęścia.

Jakie są te patenty 5G?

Zdjęcie: HUAWEI

Krótko mówiąc, gdy opracowywana jest nowa generacja łączności komórkowej, tworzone są standardy, które umożliwiają telefonom łączenie się z tymi sieciami i umożliwiają globalną interoperacyjność. Gdy standardy są ustalane, firmy takie jak Qualcomm, HUAWEI i Ericsson uczestniczą w tym procesie, a także wymyślają nowe technologie, które mogą opatentować w ich imieniu.

Patenty te stanowią kluczowy element tego, jak będą działać standardy łączności komórkowej nowej generacji – w tym przypadku 5G. I dlatego otrzymali swoją nazwę – SEPs, która jest skrótem od Standard Essential Patents. HUAWEI udziela licencji na swoje 5G SEP do użytku w smartfonach takich firm jak Apple i Samsung w zamian za opłatę licencyjną.

Gdzie HUAWEI stoi w wyścigu 5G?

Jak wspomniano powyżej, HUAWEI jest liderem pod względem liczby patentów 5G i to z dużym marginesem. Zgodnie z badaniami technologicznymi i firmą wywiadowczą GreyB, HUAWEI miał 3000 zadeklarowanych rodzin patentów 5G w marcu 2021 r. Kolejnymi są Samsung (2317 rodzin patentów) i LG (2147 rodzin patentów), a pod nim znajdują się Nokia, Ericsson i Qualcomm. Te sześć firm posiada łącznie 65% zadeklarowanych rodzin 5G Standard Essential Patent, podczas gdy pozostałe 35% jest współdzielone przez około 70 firm.

patenty 5g
Zdjęcie: GreyB

Ograniczenia handlowe Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie nie wpłyną na licencjonowanie patentów 5G firmy HUAWEI

„Huawei był największym technicznym dostawcą standardów 5G i przestrzega uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących zasad (FRAND), jeśli chodzi o licencjonowanie patentów. mamy nadzieję, że wysokość tantiem, którą ogłosiliśmy dzisiaj, zwiększy przyjęcie 5G, dając wdrażającym 5G bardziej przejrzystą strukturę kosztów, która będzie wpływać na ich decyzje inwestycyjne w przyszłości ”, Deng był cytowany jako powiedział.

I po prostu się zastanawiasz opłata licencyjna pobierana przez HUAWEI za SEP prawdopodobnie nie będzie sprzeczna z warunkami ograniczeń handlowych nałożonych po umieszczeniu HUAWEI na czarnej liście i umieścić na „liście podmiotów” za rzekome zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Zgodnie z raportem Bloomberg, Kierownictwo HUAWEI dało jasno do zrozumienia, że ​​te patenty 5G są publicznie dostępne, co oznacza, że ​​niekoniecznie kwalifikują się jako firmy z siedzibą w USA prowadzące interesy – sprzedaż / zakup produktów / usług – z HUAWEI.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz przedstawiania najnowszych wiadomości, przejrzałem mój sprawiedliwy udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach na YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment