HTC przedstawia moduł śledzenia ust Vive Pro i nowe urządzenia do śledzenia ciała VR


Firma HTC ogłosiła nowy zestaw trackerów do swoich zestawów słuchawkowych Vive do rzeczywistości wirtualnej, w tym taki, który rejestruje mimikę twarzy i ruchy ust. 129,99 $ Vive Facial Tracker mocowany do zestawu słuchawkowego Vive Pro. Wykorzystuje dwie kamery i oświetlacz podczerwieni do rejestrowania ruchów warg, policzków i żuchwy, a następnie przekłada to na wirtualną mimikę twarzy. HTC twierdzi, że produkt „pojawi się wkrótce”.

HTC zaprezentował eksperymentalny tracker twarzy VR w 2019 roku i to drażnił produkt na początku tego tygodnia na Twitterze. Kilku deweloperów, jak twórcy przestrzeni społecznościowej Neos VR, pracowali z narzędziem. Jednak do dziś HTC nie potwierdziło szerokiej komercyjnej premiery. Facial Tracker obsługuje 38 różnych ruchów twarzy, a użytkownicy mogą go również sparować z Vive Pro Eye, wariantem Vive Pro z wbudowanym śledzeniem wzroku. To mogłoby skutecznie przełożyć większość twarzy użytkownika na awatar lub na system przechwytywania ruchu.

Jest też nowy, wersja trzeciej generacji ogólnego zastosowania urządzenia śledzącego VR firmy HTC. Krążki śledzące wielkości dłoni są o 33 procent mniejsze i 15 procent lżejsze niż poprzednia generacja, a HTC obiecuje 75-procentowy wzrost żywotności baterii. Zostaną również wydane „wkrótce” za 129,99 $. W zależności od dokładnej daty mogą skończyć rywalizacją z nadchodzącym Tundra Tracker – mniejszym, Alternatywa oparta na SteamVR który ma zostać wysłany tego lata.

Te moduły HTC zapewniają precyzyjne i dokładne śledzenie części ciała, których nie rejestrują standardowe czujniki zestawu VR. Na przykład kilka doświadczeń społecznościowych VR już ocenia ruch warg ludzi na podstawie dźwięku ich głosu. Ale nowy moduł do śledzenia twarzy może bezpośrednio rejestrować ruch ich twarzy, odzwierciedlając takie miny, jak uśmiechy i zmarszczki. Podobnie, trackery VR można przymocować do niestandardowych kontrolerów lub przymocować pasami do nóg lub stóp ludzi – które często mają podstawową animację lub nie są w ogóle wyświetlane w VR.

Niestety, urządzenie do śledzenia twarzy najwyraźniej ma ograniczoną kompatybilność. Jest wymieniony jako współpracujący z profesjonalną linią Vive Pro, ale nie z nowszym, skoncentrowanym na konsumentach Vive Cosmos. Jako programista VR Olivier JT notuje na Twitterze, wydaje się również, że nie obsługuje Valve Index, wysokiej klasy zestawu słuchawkowego, którego konfiguracja sprzętowa pokrywa się z Vive Pro.

Reklama

Mimo to śledzenie twarzy może stać się coraz ważniejszą częścią rzeczywistości wirtualnej obecnej generacji. Prezes Facebooka Mark Zuckerberg powiedział na początku tego tygodnia że dział VR Facebooka, Oculus, nada priorytet rejestrowaniu ruchu oczu i mimiki twarzy w przyszłym sprzęcie, a także wypuszcza bardziej realistyczne wirtualne awatary.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Skróty Apple i ChatGPT dla komputerów Mac

OpenAI niedawno uruchomiło swoją oficjalną aplikację ChatGPT na komputery Mac (przed systemem Windows). Aplikacja macOS przenosi większość funkcji z wersji iPhone'a na...

Możesz teraz udostępniać hasła w swojej grupie rodzinnej Google

Nowa funkcja udostępniania haseł dotyczy tylko haseł przechowywanych w Google Password Manager – usłudze firmy, która natywnie przechowuje Twoje hasła i klucze w...

Wszystkie lokalizacje ukrytych twarzy w Hellblade 2

Znajdziesz ukryte kamienne twarze rozsiane po całym terenie Saga Senuy: Hellblade 2. Znalezienie tych przedmiotów kolekcjonerskich i skupienie się na...
Advertisment