HTC może drażnić wypuszczenie swojego narzędzia do śledzenia ust VR dla zestawów słuchawkowych Vive


HTC może drażnić nowe moduły i załączniki do swoich zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości Vive, w tym tracker warg, UploadVR raporty.

HTC przygotowywał się do jakiegoś ogłoszenia na jego temat Konto Vive na Twitterze w ciągu ostatniego tygodnia. Wczoraj opublikował zdjęcie zawiasu, który doświadczeni użytkownicy Twittera dopasowali do eksperymentalnego modułu śledzenia ust, który HTC ogłosił na konferencji Game Developers Conference w 2019 roku. Możesz zobaczyć zdjęcie produktu na zawiasach, który HTC drażni i pasujące zdjęcie jego wargi. urządzenie śledzące poniżej.

W tamtym czasie firma twierdziła, że ​​używa modułu do badań i eksperymentów, według Droga do VR. W połączeniu z funkcją śledzenia oczu HTC jest już zintegrowana z Vive Pro Eye, oferuje wczesny obraz tego, jak wygląda śledzenie całej twarzy w rzeczywistości wirtualnej. Niektórzy programiści zdobyli tę wcześniejszą wersję narzędzia do śledzenia ust i zintegrowali się z aplikacjami społecznościowymi VR, takimi jak NeosVR.

Funkcje śledzenia dłoni, twarzy i oczu odgrywają dużą rolę w tym, że awatary poruszają się i wyglądają „naturalnie” w rzeczywistości wirtualnej. Zestawy słuchawkowe HTC Vive i Oculus Rift i Quest już oferują śledzenie dłoni jako metodę kontrolną, ale śledzenie twarzy (możliwe dzięki załączeniu lub ostatecznie nowym projektom słuchawek) może okazać się dobrodziejstwem w społecznościowych ustawieniach VR.

Facebook już eksperymentował ze śledzeniem twarzy dla zestawów słuchawkowych Oculus w 2019 roku, UploadVR raporty. W niedawnym wywiadzie prezes Facebooka Mark Zuckerberg również powtórzył, jak ważne realistyczne awatary – animowane z funkcją śledzenia twarzy i oczu – to jego wizja przyszłości VR.

Reklama

Firma HTC tak naprawdę nie potwierdziła, że ​​udostępnia publicznie wersję swojego modułu śledzenia ust. Ale tak czy inaczej, czując się komfortowo z zestawami słuchawkowymi wyczuwającymi cię tak samo, jak twoje otoczenie, wydaje się, że jest to w kartach dla entuzjastów VR.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Strajk Gildii Pisarzy Amerykańskich zakończy się o północy

Po prawie pięciomiesięcznym strajku Writers Guild of America (WGA) każe swoim członkom opuścić znaki pikiety. W swoim poście WGA podała, że ​​jej...

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...
Advertisment