HTC może drażnić wypuszczenie swojego narzędzia do śledzenia ust VR dla zestawów słuchawkowych Vive


HTC może drażnić nowe moduły i załączniki do swoich zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości Vive, w tym tracker warg, UploadVR raporty.

HTC przygotowywał się do jakiegoś ogłoszenia na jego temat Konto Vive na Twitterze w ciągu ostatniego tygodnia. Wczoraj opublikował zdjęcie zawiasu, który doświadczeni użytkownicy Twittera dopasowali do eksperymentalnego modułu śledzenia ust, który HTC ogłosił na konferencji Game Developers Conference w 2019 roku. Możesz zobaczyć zdjęcie produktu na zawiasach, który HTC drażni i pasujące zdjęcie jego wargi. urządzenie śledzące poniżej.

W tamtym czasie firma twierdziła, że ​​używa modułu do badań i eksperymentów, według Droga do VR. W połączeniu z funkcją śledzenia oczu HTC jest już zintegrowana z Vive Pro Eye, oferuje wczesny obraz tego, jak wygląda śledzenie całej twarzy w rzeczywistości wirtualnej. Niektórzy programiści zdobyli tę wcześniejszą wersję narzędzia do śledzenia ust i zintegrowali się z aplikacjami społecznościowymi VR, takimi jak NeosVR.

Funkcje śledzenia dłoni, twarzy i oczu odgrywają dużą rolę w tym, że awatary poruszają się i wyglądają „naturalnie” w rzeczywistości wirtualnej. Zestawy słuchawkowe HTC Vive i Oculus Rift i Quest już oferują śledzenie dłoni jako metodę kontrolną, ale śledzenie twarzy (możliwe dzięki załączeniu lub ostatecznie nowym projektom słuchawek) może okazać się dobrodziejstwem w społecznościowych ustawieniach VR.

Facebook już eksperymentował ze śledzeniem twarzy dla zestawów słuchawkowych Oculus w 2019 roku, UploadVR raporty. W niedawnym wywiadzie prezes Facebooka Mark Zuckerberg również powtórzył, jak ważne realistyczne awatary – animowane z funkcją śledzenia twarzy i oczu – to jego wizja przyszłości VR.

Reklama

Firma HTC tak naprawdę nie potwierdziła, że ​​udostępnia publicznie wersję swojego modułu śledzenia ust. Ale tak czy inaczej, czując się komfortowo z zestawami słuchawkowymi wyczuwającymi cię tak samo, jak twoje otoczenie, wydaje się, że jest to w kartach dla entuzjastów VR.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment